Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hepsi ödenmiştir... (1 Kullanıcı)

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
küçük oğlu annesine geldi ve ona kağıdı uzattı.annesi ellerini önlüğüne kuruladıktan sonra kağıdı okumaya başladı;
"çimleri biçtiğim için 5 YTL,odamı temizlediğim için 1YTL,alışverişe gittiğim için 50 kuruş,küçük kardeşime baktığım için 25 kuruş,çöpü attığım için 1 YTL,iyi bir karne getirdiğim için 5 YTL,bahçeyi temizlediğim için 2 YTL,toplam borç 14 YTL 75 kuruş."

anne umutla kendisine bakan oğlunun elinden kağıdı aldı ve kağıdın arka yüzüne şunları yazdı;

"seni dokuz ay karnımda taşıdım BEDAVA,hasta olduğunda başında bekledim,elimden geleni yaptım ve senin için dua ettim BEDAVA,yıllar boyu değişik nedenlerle senin için gözyaşı döktüm BEDAVA,oyuncaklarını topladım,yemeğini hazırladım,çamaşırlarını yıkadım,ütüledim BEDAVA YAVRM.ve bunların hepsini topladığın zaman gerçek sevginin bedelinin olmadığını görürsün,bedavadır çünkü..."
oğul annenin yazdıklarını okuyunca gözleri doldu.annesine baktı "anneciğim seni seviyorum"dedi ve kalemi alarak bu kağıda
"HEPSİ ÖDENMİŞTİR"yazdı...

size verilen karşılıksız değerin kıymetin iyi bilin..bunu size annenizden başka verebilecek kimseyi bulamazsınız...allaha emanet olun...B)B)B)B)

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hepsi ödenmiştir...

Annelerimize ne yapsak nasıl davransak, bütün servetimizi önlerine de yığsak yinede haklarını ödeyemeyiz... bize düşen onların üzerimizde ki haklarını bilip layıkıyla davranmak onlara hayırlı evlatlar olmaktır... onların rızasını almaktır... bu hikayede olduğu gibi annelerimiz bir liste yapıp bize verse borcumuzu nasıl öderdik veya ödeyecek serveti bulabilirmiydik acaba???

cennet anaların ayağı altındadır...

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

"seni dokuz ay karnımda taşıdım BEDAVA,hasta olduğunda başında bekledim,elimden geleni yaptım ve senin için dua ettim BEDAVA,yıllar boyu değişik nedenlerle senin için gözyaşı döktüm BEDAVA,oyuncaklarını topladım,yemeğini hazırladım,çamaşırlarını yıkadım,ütüledim BEDAVA YAVRM.ve bunların hepsini topladığın zaman gerçek sevginin bedelinin olmadığını görürsün,bedavadır çünkü..."
oğul annenin yazdıklarını okuyunca gözleri doldu.annesine baktı "anneciğim seni seviyorum"dedi ve kalemi alarak bu kağıda
"HEPSİ ÖDENMİŞTİR"yazdı...

Rabbım bütün annelerımızın cennet kapılarında gırmeyı nasıp etsın inş
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim.
Rabbim annelerimize, hakettikleri değeri verebilmemizi nasip etsin inş.
Onları başımızdan eksik etmesin...
B)B)B)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a.
bizler ise annelerimize hizmeti yaşlandığında düşkünler yurduna vererek ödüyoruz.
ne acı değilmi, o ki bizler için gerektiğinde ölüme bile gitmeye hazırken, biz onları düşkünler yurduna vererek her gün öldürüyoruz.
gelin arkadaşlar senede bir de olsa, onları ziyaret edelim de , olurya sabah bir gün şeytan içimize girip annelerimizi oralara gönder dedği zaman , çekil ordan bre melun diyelim.
k.s.e.o.

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

s.a cennet bile ayaklarının altına serilmiş annelerin...ne yapsalr bedava...üstelik o kadar yorgunluğa rağmen tek beklentilerinin evlatlarının içten tebessümü...insanlar zamanı öle bi hale getirdiki evlatlar annelerini anneler evlatlarını tanımaz oldu...rabbim sonumuzu hayreylesin......

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

annelerin ve babaların hakkı ödenirmi.(annem benim)ona yaptığım tek şey akşam eve gittiğim halde hergün aryıp halini hatırını sormak.ama o hala kendini yıpratıyo bizim için.rabbim bütün annelerden razı olsun.cennetle müjdelenirler inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt