Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hem Islami savun!Hem de baskasinin hakki sana gecsin! (1 Kullanıcı)

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Selam arkadaslar!!
Ben bir sey fark etttim,
Bu gibi Islami sayfalarda dogruluktan bahsedin,Hemi de baskalarinin hakkina tecavüz et!!! Yani PARADOX ,Bunu yapan arkadaslar Kul hakki,Haram gibi seler duydularmi ki???
Selamlarimla

Istendiginde örnek verebilirim bunu konuda...
Bazi kardesler örnek istediler,Burada sunulan bir Firmanin DINI Programini gördüm DVD versionu olarak! Ben de bunu burdan indir bilirdim! Ama vicdanim müsade etmedi .Cünkü bu Firma 4 yilda hazirlamis bunu.Kendim okudum ve Kopyalamak/ müsadesi yok!! o zaman nasil burada sunulur??

Kul Hakki

Ebu Hüreyre r.a den rivayet edildigine göre,Hz.Peygamber s.a.s söyle buyurdu:
Kimin üzerinde din Kardesinin irzi.namusu vaya maliyla ilgili bir zulüm varsa altin ve gümüsün bulunmayacagi kiyamet günü gelmeden önce o kimseyle helallassin-
Yoksa kendisinin salih amelleri varsa yaptigi zulüm miktarinca sevaplarinir,hak sahibineverilir.
Sayet iyilileri yoksa,kendisine zulüm yaptigi kisinin günahlarindan alinarak onun üzerine yüklerinir.

Kaynak}Buhari,Mezalim 10

Allah C.C Rahmeti üzerimize olsun!!!!!!!

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
örneğin...??

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim sözlerini biraz açrasan iyi olur ne bahsettiğine tam anlayamadım.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selam arkadaslar!!
Ben bir sey fark etttim,
Bu gibi Islami sayfalarda dogruluktan bahsedin,Hemi de baskalarinin hakkina tecavüz et!!! Yani PARADOX ,Bunu yapan arkadaslar Kul hakki,Haram gibi seler duydularmi ki??? Selamlarimla

Istendiginde örnek verebilirim bunu konuda...

Selamünaleyküm kardeşim...
Doğru bir nokta KUL HAKKI lakin eğer söylediğinde haklı isen açıkla bizde yanlışımızdan vazgeçelim EYVALLAH, Yok senin yanlışın varsa sen bizim HAKKIMIZA geçmiş olmuyor musun...

ALLAH cümlemizi Yüce DİNi üzre yanlışlardan emin kılsın İnşaAllah
ALLAHa emanet olunuz...
selamve dua ile...

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar Kardesler!!

Burada bazi Arkadaslar DINI PROGRAMM Sunu yor lar, mesala DVD versionu olarak!
Acaba bunu sunan Kardesler sordumuki Bu Programi yapan Firmaya Adam tam 4 yil gayret etmisler zahmet etmmisler.
Siz gelin Bunlarin hakkina Tecavüz edin! Kardesler DINIMIZI Haram yönünden ögrenmek makbulmu? Bu Kul Hakki degilmi?
Ben her konuya medeni olarak acigim. Hepinize selamlar dilerim..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
eğer onlar bunu izinsiz yayınlayana hakkım helal değildir demediyse böyle yapanlarda bir mesuliyet yoktur bence.
çünkü onların bu dini programları yapmalarının amacı dini yaymak,insanları Allah dinine davet etmek değil midir?
bu gibi programları ekleyenler de bunu amaç ediniyorlarsa burada ne kötülük vardır.
ama bu programı hazırlayanın belirtmesi gerek.belirtmediyse zaten(hakkım haramdır izinsiz sunanlara demedi ise)bunda bir sakınca görmüyorum.hatta bu program iyiden güzelden bahsediyorsa onun sayesinde bizim vesilemizle birileri yola girecek,bir şeyler öğrenecek belki de...

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
tamam şimdi anladım
evet böyle olabilir vede sıkça
teşşekkürler.

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Kardesler!!
Bu DINI Program Belese degil. Freeware degil!! Firma bunu satiryor!! Ismini Direk vermek istemiyorum.
Düsünün:siz cocugunuza ,Islami öretin ve o arac ta kopya olsun, Eger gönül rahatligi icinde
yapan varsa? O onun Hakkini verme sorumlulugunu bilir-bilmekle yükümlü dür.

Bence böyle seyler buralara HIC uygun degil.Bir de sayfa "islamiyet"adini tasiyor sa!!

Yüce Mevlamiz af etsin Beni/Bizi....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt