Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Helalgida Titizliğinin Bereketi (1 Kullanıcı)

ravza sin

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUNALEYKÜM KARDEŞLERİM ;

Bir öğrenci bir yaz günü, sıcak havada köye giderken susuzluğunu gidermek için bir çiftlikteki elma ağaçlarında bir elma koparıp yemişti.Bundan bahçe sahibinin haberi yoktu.Hayli zaman sonra gencin aklı başına gelmişti.hemen elmanın sahibini bulup helallik istedi.

Gencin üstün karakterli bir kişi olduğunu anlayan çiftlik sahabi gadaplı bir şekilde hakkını helal etmiyeceğini söyledi.Genç yalvarıp helallik istedikçe adam hayır der.En sonunda adam derki;bir şartla sana hakkımı helal ederim. Benim bir kızım var bigözü görmez,kulağı işitmez,dilsizdir oldukçada çirkindir,iyice düşün kararını ver,onunla evlenmeyi kabul edersen sana hakkımı helal edrim.

Genç çaresiz kabul eder. Düğün dernek kurulur.Nikah kıyılır, iki genci zifaf odasına atarlar. Genç gayet saygılı namazını kılar eşinin yanına gelır uüzünü açar ki ailesinin güzelliği ve sevimliliğinin hayranı olur,onun o siyah iri,pırl pırıl parlayan gözlerinin tesiriyle hemen dışarı fırlar.Kayınpeder ve yakın akrabalar yan odadadır onlara hitaben;aman bu işte bi yanlışlık olmasın der.
Kayınpeder gülümseyerek, ben seni çok dürüst ve karakterli buldum.Tek kızımı çok kıymetli büyüttümonon gözleri namahrem görmedi,dili dedikodu etmedi,kulağı hep faideli sözler dinledi.Çok güzel olduğu için her isteyene vermeye cesaret edemedim.Cenabı hak seni karşıma çıkardı,her hal ve hareketini beğendim biricik kızımı sana nikahladım.Allah mubarek etsin,dünyevi ve uhrevi saadetler versin dedi.

Çift birbirinden çok memnun kaldı,tam islami bir hayat sürdüler allah tealada onlara tertemiz bir erkek evlat verdi.

Bu temiz ana ve babadan dünyaya gelen bu yavrucak istikbalin İMAMI A'ZAM EBU HANİFE'si olacaktır.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
cok guzel
allah herkese daım mutluluk versın amın
allah hayırlı evlat yetıştırmek nasıp etsın amın
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt