Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

helal olsun malezya.... (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Coca Cola mönüden çıkarıldı
Malezya'da 2 bin 600'den fazla lokanta İsrail'in Gazze saldırısını protesto etmek için Coca Cola başta olmak üzere çok sayıda Amerikan ürününü menülerden çıkardı...

Amerikan yönetimi, 600'den fazla Filistinlinin öldüğü Gazze saldırılarının ardından birçok Müslüman ülkesinin hedefi haline geldi.

Malezya'daki Müslüman Tüketiciler Derneği Genel Sekreteri Ma'mor Osman, boykotun Cuma namazından sonra başlayacağını, Coca-Cola'ya ek olarak Starbucks, Colgate, McDonalds ve Maybelline gibi 100 kadar ürün dalını daha kapsayacağını aktardı.

Birçok ülkede gösteriler düzenlense de tepki göstermenin en iyi yolunun Amerikan ve İsrail ekonomilerini zayıflatacak faaliyetler olduğunu anlatan Malezyalı yetkili, "Barışı seven ve savaş karşıtı olan herkesin boykotumuza katılmasını istiyoruz" diye konuştu.

İsrail'le diplomatik ilişkisi bulunmayan Malezya hükümeti, saldırılara müsamaha edilmemesi gerektiğini açıklamıştı

alıntı

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Vücudumuza zararını hiç yazmayacagım...
Biz neden çıkartmıyoruz...Kim çanak tutuyor
Neden bütün lokanta vs yerlerde coco cola var...
Ahh ahhhhh
Şimdi birlik olmıcaz da ne zaman olucaz.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
bu cok güzel bir haber bizimle paylastııgın için cok tesekkürler
umarım bu listeye türkıyede eklenir :d

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm
Ablacım gerçekten helal olsun onlara. Ya biz yapabiliyormuyuz onların yaptıklarının dörtte birini :( Allah c.c razı olsun ablacım. Rabbim bizlerede Bilinçli Mülümanlar Olmayı nasip etsin inşallah.
Allah'a emanet olun ablacım.İncinurumu öpüyorum

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküme selam kardeşlerim.amin darısı bizim ülkemizin başına inşallah.birnurcum selamın başımın üstüne.

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
Helal olsun onlar gibi olamadık ya yuh bize yani.

_BEGÜM_

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten helal olsun.bi de bize bakın.bu gidişle yerimizde sayacaz:(

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
allah bizede nasip etsin en yakın zamanda...:(

sezer demir

Kayıtlı Kullanıcı
Helal olsun Malezyadaki bu kardeslerimize,Bizim yurdumuzdada batI hayranlIgI almIs basInI gidiyor nereye baksan hep ingilizce reklamlar ve panolar,mekke ve medinede beytullaha veya medinede mescidi hareme giderken daha dogrusu cidde ye ayak basar basmaz hiç bir yerde yabanci yazIya raslamadIm ôzelliklen dikkat ettim bir ay boyunca hiç bir yerde ne heykel gôrdûm nede yabancI yazI ,Benim ûlkemde her nereye baksan put gibi heykeller ALLAH sonumuzu hayr eylesin.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Bolivya Devlet Başkanı Morales," Amerikan kıtası, hep sömürüldü.Resmi tarih, Amerika'nın istilasını 'Amerikanın keşfi', soykırımı ise 'fetih' olarak takdim etti.
Amerikan yerlilerine "Kıtamızın bağımsızlığını yeniden kazanalım" çağrısında bulunan Bolivya Devlet Başkanı Morales," Amerikan kıtası, hep sömürüldü. Resmi tarih, Amerika'nın istilasını 'Amerikanın keşfi', soykırımı ise 'fetih' olarak takdim etti. Bugün de zenginliklerimize serbest ticaret anlaşmalarıyla el atmanın adını entegrasyon koydular..." dedi.
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Amerikan yerlilerinden "ilkinden 200 sene sonra Amerika'nın ikinci ve nihai bağımsızlığını kendi elleriyle kazanmalarını" istedi. Peru'daki Titicaca gölü kıyısında düzenlenen Amerikan Yerlileri Zirvesine mesaj yollayan sosyalist Morales, yerli halklarına "kendi kaderlerini kendi ellerine almalarını ve arzu ettikleri dünyayı kendi elleriyle kurmaları" çağrısında bulundu. Programı dolu olduğu için zirveye katılamayan Morales, zirvede okunan mesajında, "Şunu herkes bilsin ki, mücadelemiz bitmedi. Direnişten isyana, isyandan devrime gidiyoruz: İkinci ve nihai bağımsızlık vakti gelmiştir..." ifadesini kullandı.
Gerçekleştirdikleri soykırımı fetih olarak takdim ediyorlar
Amerikan kıtasının hep sömürüldüğünü hatırlatan Bolivyalı yerli lider, resmi tarihin Amerika'nın istilasını "Amerika'nın keşfi", soykırımı ise "fetih" olarak takdim ettiğini belirtti ve "Bugün de zenginliklerimize serbest ticaret anlaşmalarıyla el atmanın adını entegrasyon koydular..." dedi. Bolivya, 1825'te İspanyollardan kazanılan bağımsızlık yolundaki ilk isyan hareketinin 200. yıl dönümünü kutluyor.

İsyan, seneye de birçok Latin Amerika ülkesinde büyük törenlerle kutlanacak.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt