Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hayvan Keserek Bayram Yapan Dini Aklım Almıyor Diyenlere.... (1 Kullanıcı)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamün Aleyküm

Hristiyanların yılbaşında hindi,domuz gibi hayvanları keserek yapıkları eğlenceleri idrak edebilen akıllar nedense iş islamiyetteki emirlere gelince almıyor.
Mevla el-dil uzatarak fine çıkaran nasipsizlere engel olup hidayete erdirsin.
Amin!

ALLAH Teala buyuruyor:

"İbrahim 'Ey Rabbim, bana iyilerden (bir oğul) ihsan et' dedi. Biz de kendisine yumuşak huylu bir oğul müjdeledik. Oğlu yanında koşacak çağa gelince, 'Ey oğlum, ben seni rüyamda boğazladığımı gôrüyorum, bir düşün, ne dersin ?' dedi. (İsmail) Babacığım, sana ne emrolunuyorsa yap. İnşaallah beni sabredenlerden bulacaksın.' dedi. Her ikisi de ALLAH'a teslim oldular (ALLAH'ın emrine boyun eğdiler). İbrahim, oğlunu şakağı üzerine yatırdı. Biz de ona şöyle seslendik: 'Ey İbrahim, rüyana gerçekten sadakat gösterdin, şüphesiz ki bu apaçık bir imtihandı.' Dedik ve ona (İsmail'e karşılık ) büyük bir kurbanlık fidye verdik. Kendisine sonradan gelenler için de iyi bir nam bıraktık. Selam olsun İbrahim'e. İşte biz iyilik yapanları böyle ödüllendiririz. Çünkü 0, bizim mümin kullarımızdandır." (1)
Görülüyor ki, Kur'an da Hz. İbrahim'in gördüğü rüyanın vahiy olduğunu teyit etmiştir. Çünkü Cenâb-ı Hak kendisine seslenirken: "Ey İbrahim, gördüğün rüyaya gerçekten sadakat gösterdin." buyurmuştur.
İbrahim a.s, ALLAH'ın emrine boyun eğerek oğlunu kurban etmek üzere şakağı üzerine yatırınca Cenab-ı Hak, İsmail'in yerine bir koyun kurban etmesini emretmiştir. Bu, ALLAH'ın insanlığa büyük bir lütfudur. ALLAH, insanları Hz. İbrahim'in aracılığı ile insanı kurban etmekten korumuş olmasaydı muhtemelen insanlar, insan kurban etme, gibi korkunç bir geleneğe sahip olabilirdi ve insanları bu korkunç gelenekten kimse de kurtaramazdı.

İbrahim a.s oğlu yerine Cenâb-ı Hakk'ın kendisine gönderdiği koçu kurban etmiştir. Böylece kurban Hz. İbrahim'den sünnet olarak bize intikal etmiştir.​

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Aişe (ra)'dan rivayet edildiğine göre:
“Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur.”

Enes(ra)'dan rivayet edildiğine göre:

“Cuma günü bana bolca salavat getirin. Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Rabbisinden şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”.

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cc razı olsun kardeşim

_YUSUF_

Yönetici
Mevlam razı olsun inşaAllah

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim selametle.

Arıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim...

Bazı marazi tiplerin, müminlerin kurban bayramı dolayısı ile kestikleri hayvanlar

karşısında, vahşet naraları atmaları, sahte gözyaşları döküp, hayvansever

kesilmesi, sizleri bilmemde, bana hiç samimi gelmiyor...Bir taraftan, kuzu

pirzolaları viskisine meze yapan, diğer taraftan miminlerin senede bir kez, et

ziyafeti çekmeleri karşısında ''yufka yüreklilik''gösterisi yapmaya kalkışan

patolojik tipleri hiç ciddiye almamak gerekir.....Kurban bayramı nedeni ile,

kesilen hayvanların karşısında ağıt yakanlar, her nedense Filistinde, ırakta,

Doğu Türkistanda dökülen müslüman kanını görmemezlikten gelirler....Veyl olsun onlara..!!!

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
s.a
Bu kurban kesimine karsi gelenlere, bir de kendilerinin her yil noel babalarina
ne kadar agac kestiklerini de soralim mi?

A.E.O

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH c.c razı olsun..

onlarda anladı salakça birşey yaptıklarını bu sene görmedim. :D
inşALLAH da gözükmezler.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH c.c razı olsun..

onlarda anladı salakça birşey yaptıklarını bu sene görmedim. :D
inşALLAH da gözükmezler.

ibracığım sen görmemişsindir.benim bulunduğum yerde insanlar aynı hatta eskisinden daha ileri gidiyorlar.oruç namaz Kur'an ibadet kurban sadaka onlar için hiçbir şey ifade etmiyor.Bazılarıda kurban bayramı zamanı parasızlıktan ağlıyor ama makyaj ,süs,elbise,takı,sigara ve özellikle bizim burada alkolden hiç vazgeçmiyorlar.Bazen buraya neden tayin istedim diye düşünmüyorda değilim.Kurban etini kime vereceğimizi şaşırıyoruz.Çünkü kesmeyenlerin çoğunluğu maddiyattan değil inançtan kesmiyor.Bazılarıda sürekli alkol aldığı için benim veresim gelmiyor.Okuldaki bir mesai arkadaşım benim namaz kıldığımı biliyor ve kılanlar için yat kalk yat kalk başka bir şey yaptıkları yok zaten işe de yaramıyor diyor.ama yenilediği ev eşyalarını herkese göstermek içinde yasin okutuyor.işin en garip tarafıda okuyacak kimse olmadığı için ben ve bir arkadaşım okumak durumunda kaldık.sen düşün çalıştığım ortamı.selamlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt