Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haydin namaza (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Namazla Diriliş Platformu Gönüllüleri herkesi “namaz ibadeti” konusunda daha duyarlı olmaya davet etti

Aralarında gazeteci, yazar, akademisyen, sanatçı ve işadamlarının bulunduğu Namazla Diriliş Platformu’nun üyeleri tüm Müslümanları namaz ibadeti konusunda daha duyarlı olmaya çağırdı. Platform gönülleri namazın fert üzerindeki koruyuculuğu yanında toplum üzerinde de önemli bir düzenleyici olduğuna vurgu yaparak “Huzuru Allah’ın huzurunda bulun” diyorlar. Gönüllüler platform hakkındaki görüşlerini ve çalışmalarını şöyle anlatıyor:

ÜMİT MERİÇ (Akademisyen-yazar) Türkiye ve dünyadaki hiçbir platform beni ‘Namazla Diriliş Platformu’ kadar sevindiremezdi. Bu güzel insanların, ileride, camilerimizi en son sıralara kadar dolduracak güzel insanlara maya olmasını diliyorum. Ben secdeyi o kadar çok seviyorum ve kendimi secdede o kadar unutuyorum ki, namazın diğer rukünlerine “Affedin beni” diyorum.

HALİD ERTUĞRUL (Yazar) Bir Müslümanın toplum içerisinde korunabilmesi için namaz ibadeti önemli bir unsurdur. Kurduğumuz bu platformla topluma namaz ibadetinin önemini hatırlatacağız. Namazla ilgili makaleler, araştırmalar, basın toplantıları düzenleyeceğiz.

MEHMET PAKSU (Araştırmacı-Yazar) Platformumuzun amacı Allah’a imandan sonra en büyük Allah’a yaklaşma vesilesinin namaz olduğunu bütün kitlelere duyurmaktır. Aile yapımızın mutlu olabilmesi için aile fertlerinin bütününün alınların secdeye varması ve huzuru Allah’ın huzurunda yakalayabilmeleri için uğraş vereceğiz.

VEHBİ KARAKAŞ (Araştırmacı-Yazar) Konferanslarla kasaba ve vilayetlerde halkımızın namaza ilgisini uyandırmayı planlıyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki namaz sadece ferdi değil sosyal bir ibadettir. Yüce Rabbimiz namazın her türlü çirkinlikten, ahlaksızlıktan zararlı şeylerden kurtarır koruyacağını vurguluyor. Namaz kılanların kendine ve topluma faydalı insanlar olacağına inandığım için bu platforma can-ı gönülden destek veriyorum.

ABDURAHMAN DİLİPAK (Gazeteci- Yazar) Ben bu harekete gönülden destek veriyorum. Çünkü namaza çağrı bir ibadete çağrı olduğu kadar, müminin hayatı doğru algılamasına da bir çağrıdır.

MEHMET AKÇA (Müzisyen) Ülkemizde namaz kılanların sayısının bir ankete göre yüzde 25 olduğu verisini elde ettik. Bu oranın sabah namazında yüzde 7’lere düştüğünü gördük. Namaz gönüllüleri platformunun çabalarının bu oranı arttıracağını düşünüyorum.

CEMİL TOKPINAR (Yazar) Namazın farz kılınışının yıldönümü diyebileceğimiz Mirac atmosferinde müminleri namazı önemsemeye derinliğini keşfetmeye ve namaz seferberliğine katılmaya çağırıyoruz. Madem ki namaz İslam’ın olmazsa olmazıdır. Madem ki camilerimiz boş. Seccadelerimiz secdesizdir. O halde namazı bütün yönleriyle ve bütün haşmetiyle gündemimze almak zorundayız. Tüm mü’minleri platforma davet ediyoruz.

ENGİN NOYAN (Yazar - TV programcısı) Bu platformun son derece elzem olduğuna inanıyorum. Aslında halkının çok büyük bir kısmının Elhamdülillah Müslümanım dediği bir toplumda namaz platformu gibi bir çalışmaya ihtiyaç duyulmaması gerekirdi. Bu dinimize yabancılaşmayı ve korkunç zaafiyeti gösteriyor.

ORHAN HAKALMAZ (Türk Halk Müziği Sanatçısı) Çok faydalı bir girişim. Namazın Müslüman’ın miracı olduğunu bilincindeyim. Namazın bilmediğimiz uhrevi faydalarının yanında görünen faydaları da var. Namaz insanın egosunu öldürüyor. Şah olsun, padişah olsun, cumhurbaşkanı olsun, yüzünü yere sürdürüyor. Özellikle sabah namazına değer veriyorum. En riyasız namazdır.

MUSA UZUNKAYA (Samsun Milletvekili) Namaz, Allah tarafından farz kılınan, insanı kötülüklerden alıkoyan, insanlığı ferahlığa götüren bir ibadettir. Bunun anlaşılması ve algılanması konusunda gösterilen bu çabadan dolayı platorm üyelerini kutluyorum.

ÖMER ÖZYILMAZ (Erzurum Milletvekili) Çok güzel bir girişim. Namaz kılınması konusunda bir ihmal görünüyor. Bu ihmalin giderilmesi için çok olumlu bir girişim. Ben de bu uyarıdan kendime dersler çıkardım.

AYHAN ZEYNEP TEKİN BÖRÜ (Adana Milletvekili) Çok olumlu bir girişim. Namazın dinin direğidir. Teşvik etmeliyiz. Bu ibadeti faydalarını herkese anlatmalıyız.

ABDULMECİT ALP (Bursa Milletvekili) Allah’ın Miraç’ta insanlığı en büyük hediyesi namazdır. Namazın müminin miracı olduğunu unutmayalım. Doğru yolu bulmak ve huzura kavuşmak için namaz gereklidir. Namaz İslam dininin direğidir. Bu Platform hayırlı bir iştir ve doğru bir karar almışlar.

ŞULE YÜKSEL ŞENLER (Yazar) Namaz, dinin direği olduğu gibi hayatımızın yegane manası ve kurtuluş simdtimizdir. Namaz kılmayan tüm kardeşlerimize bu manevi lezzeti duymalarını tüm kalbimle diliyorum.

YILDIZ RAMAZANOĞLU (Yazar) Toplum, medya yoluyla bir müptezelliğe doğru sürükleniyor. Dünyevi kazanımlar uğruna herşeyin mübah görüldüğü günlerdeyiz. Platform, Yaratıcımızla ve birbirimizle güven tazelemek için bir fırsat.

‘Namazla Diriliş Platformu’ nedir?

Toplumda namaz bilinci ve duyarlılığı meydana getirmek için bir araya gelen Namaz Gönüllüleri Plâtformu, 2006 yılının Şubat ayında kuruldu. Kuruluşundan itibaren 7 panel ve konferans düzenleyen platform yaklaşık 10 bin kişiyle buluştu ve namazın önemini anlattı. Platformun kurucularının ortak bir özelliği var. Hepsi namazın önemini anlatan kitap kaleme almış yazarlar. Bu isimler arasında Abdullah Yıldız, Cemil Tokpınar, Dr. Kerim Buladı, Dr. Vehbi Karakaş, Ahmet Bulut, Esma Ekerim ve Veysel Akkaya bulunuyor. Finansal destek almayan platforma, hayır vakıfları zaman zaman destek oluyor. Platformun projeleri arasında namazın önemini anlatan kitap ve CD’leri ücretsiz olarak okuyucularla buluşturmak ve Türkiye’yi karış karış dolaşarak insanları namaza davet etmek bulunuyor.

(Yeni Şafak)

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Haydin namaza

ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK GÜZELL YAAA..RABBİM BU GÜZELLİĞE VESİLE OLANLARDAN RAZI OLSUN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt