Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haydi Peygamberimizi Sevindirelim... (1 Kullanıcı)

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.powereglence.com
peygamberimizi_sevindirelim.jpg

Zeynep yataktan mutsuz kalkmıştı. Ağabeyler okula gitmiş, babası ise iş gezisindeydi. Bir tek annesi ve Zeynep vardı evde. Ağabeylerini özlüyordu. Babasını da çok özlüyordu. Babası bu aralar çok sık şehir dışına çıkıyordu. Yoksa babası onu sevmiyor muydu?
Canı sıkkındı. “Anneciğim, sen beni çok seviyorsun, değil mi?” İlk sorusu bu oldu. Annesi, “Seni çok seviyorum elbette, boncuk gözlüm” dedi. “Elhamdülillah, Allah da seni çok sevdiriyor.” “Peki, babam da mı çok seviyor beni?” “Elbette, bi’tanem? Niye sordun ki?” “Hiiç…” dedi, gözlerini yere dikti. Annesi anlamıştı ne demek istediğini.
“Gel bakalım şöyle,” dedi, “yanaklarından bir öpücük alayım.” Kocaman bir öpücükle öptü annesi Zeynep’i. Bir öpücükle Zeynep’in bütün dertleri uçup gitmişti sanki…
Beraber kahvaltı hazırlarken, çok mutluydular. Kahvaltı sofrasında güzel güzel konuştular.
“Anneciğim, biz sevmeyi nasıl biliyoruz? Yani, nasıl sevebiliyoruz? Bize sevmeyi kim öğretti?”

“Dur, dur; yavaş!” dedi annesi. “Allah bizi yaratırken, her şeyi herkesi sevebilecek şekilde yaratmış. Kalbimize sevmeyi Allah koydu. Yoksa hiçbir şeyi sevemezdik, hiçbir şeyle sevinemezdik.”
“Peki, nasıl öğretmiş anneciğim?” diye sordu Zeynep. “Şimdi kalbimizde sevgi de mi var?”
Annesi anlattı: “Kendi katından bize peygamberler, yani elçiler göndermiş. Hem kendisinin sevdiği hem de bizim sevdiğimiz insanlarmış onlar. Hem bizim peygamberimizle gönderdiği Kitap’la, yani Kur’ân’la nasıl seveceğimizi de uzun uzun anlatmış. Peygamberimiz de bize bütün yaşantısıyla örnek olmuş. Çok sevmeyi öğretmiş bize. Allah için sevmek ne demek anlatmış arkadaşlarına. Biz de onlardan duyduk nasıl seveceğimizi. Peygamberimiz de bizi çok sevdiğini söylermiş. Öylesine çok seviyormuş ki bizi, bize en ufak bir zarar gelmesi onu çok üzermiş, bizim herhangi bir sıkıntımız onu çok ağır gelirmiş. Biz üzüldüğümüzde en çok o üzülürmüş. Bu yüzden, sırf o üzülmesin diye bizi cennetine alacağına söz vermiş Rabbimiz. Ama bizim peygamberimizin sevdikleri arasında olmamız için, onu sevmemiz, onun bize gösterdiği gibi yaşamamız gerekiyor. Biz onun söylediklerini yapmazsak, onun gibi yaşamazsak, o çok üzülürmüş. Hem biliyor musun, bu söylediklerimi ben söylemiyorum. Kur’ân’da bizi yaratan Rabbimiz söylüyor: ‘Size içinizden öyle bir elçi gönderdik ki, sizin sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir, size çok düşkündür, size karşı şefkat ve merhametle doludur.’

“İşte, böyle…” dedi annesi. Derin bir nefes aldı. Zeynep’in gözlerinin içine baktı. “Bizim birbirimizi sevmemiz en çok onu sevindirir. Bizim sevinmemiz en önce onu sevindirir. Ne güzel değil mi?”
“Hadi, onu sevindirelim!” dedi Zeynep. Annesini sıkı sıkı kucakladı. “Seni çok seviyorum” dedi. Gözleri ışıl ışıldı. Sabahki sıkıntısı uçup gitmişti. “Babam da, gelince beni sevindirse, peygamberimiz ne kadar sevinir, değil mi?”
Annesi tebessüm etti.

Semine Demirci

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ellerine saglık çok güzel
bizde peygamber efendimizi sevdiğimizi gösterelim bu gün bugün bol bol salavat getirelim inşallah hayatımızı sünnetlerle yaşayalım
rabbim razı olsun kardeşim
rabbimize emanetsin inşallah

allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedB)B)B)

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.powereglence.com
selamun aleykum kardeşim ellerine saglık çok güzel
bizde peygamber efendimizi sevdiğimizi gösterelim bu gün bugün bol bol salavat getirelim inşallah hayatımızı sünnetlerle yaşayalım
rabbim razı olsun kardeşim
rabbimize emanetsin inşallah

allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedB)B)B)
Hak teala sizdende cümlemizden razı olsun bugün ve hergün bolbol selavatlarımızı çekelim inşaallah
selamların en güzeliyle ve dularla kalın inşaallah

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
mevlid_gul_b.jpg

“Muhabbetten Muhammed oldu hasıl
Muhammed’siz muhabbetten ne hasıl....”

Selamün aleyküm kardeşim. Gönüllere hitap eden bir paylaşım olmuş. Çok güzel, emeğinize sağlık. Rabbimiz c.c razı olsun..Gül Efendimiz (s.a.v)'den, O'nun şefaatinden, gül-i cemalinden bizi ayırmasın inşallah..Selam ve dua ile.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Ayrıca Bunlarda benden Size olsun

teşekkür ederim kardeşim ellerine saglık rabbim razı olsun inşallah hayırlı geceler B)B)B)

gül kardeşim yine çok güzel resim koymuşşun ellerin dert görmesin inşallah hayırlı gecelerB)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
teşekkür ederim kardeşim ellerine saglık rabbim razı olsun inşallah hayırlı geceler

gül kardeşim yine çok güzel resim koymuşşun ellerin dert görmesin inşallah hayırlı geceler

Allah c.c razı olsun Şeker kardeşim benim..Sana da hayırlı, nurlu, bereketli geceler olsun inşallah..Rabbimize emanetsin güzel kardeşim..Selam ve duaların en güzeliyleB)B)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.çok güzel bir paylaşımdı.emeğine sağlık.allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt