Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haydi Kendimize Bir Sahabeyi Dost Edinelim..:: (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm İSLAMİYET GEN TR nin Güzel insanları

Evet bunu okuduğunuz zaman içinizden geçen aklınıza ilk gelen sahabeyi dost edinmek istermisiniz ?
Eminim istersiniz peki şöyle yapalım can kardeşlerim, abilerim, ablalarım her gün 1 Fatiha 3 İhlas okuyarak seçtiğimiz sahabenin bize ebedi dünyada dost olması için dua edelim. Kendimize bir sahabe seçerek her gün ona dua edelim ilk önce Peygamber efendimiz (sav) selam gönderdikten sonra seçtiğimiz sahabeye ve bütün peygamberlere dua edelim seçtiğimiz sahabenin ise ebedi hayatta bize dost olması için 1 Fatiha 3 ihlas okuyalım.

Herkes seçtiği sahabenin ismini yazarsa sevinirim

BENİM İLK AKLIMDAN GEÇEN H.Z SÜMEYYE ANNEMİZ OLDU

Su_DaMLaSi

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyna Ve Aleykum selam abla

Ben H.Z Aişe validemizin dostu olmayı çok isterim

Rabbim cennette komşu etsin inşallah

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
slamün aleyküm bn HZ. EBUBEKİR in dostu olmayı isrterim
MEWLAAM CÜMLEMİZE NASİB ETSİN İNŞ.slm we dua ile

ruhuna bi EL FATİHA

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ve Aleykum Selam .
Evet Bende Hz. Ebu Bekir Diyorum.
Efendimizin Hiçretteki Dostu.vefakar Cefakar.siddik.
Allahim Onun Yolunda Olmayi Bana Nasip Etsin Amin.
Ruhu Için El Fatiha.
Selametle

kübra_34

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle Peygamber Efendimizi Sonra Enes B.malik Bilal-i Habeşi Seçim Yapmak Zor Rabbim Eniyisini Bilir Bana Düşen Dua Etmek...

sonayg

Kayıtlı Kullanıcı
s.a Fatma annemizle dost olmayı isterdim. Allah (c.c ) cümlemizin duasını kabul eder inşallah

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
3z8st3a.jpg

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafize Hanımefendiciğim. ALLAH razı olsun. ne güzel düşünmüşsünüz...Aslında sizinde malumunuz tabiki Efendimiz(sas)i ve O'nun Ashab-ı Güzin Efendilerimizi çok ama çok severiz. bende Musab B. Umeyr'in Dostu olmakla Şereflenmek isterim ALLAHın izni ile...ALLAH cümlemize CENNETinde O'nlara dost olmayı nasip etsin...amin amin

ALLAHa emanet olunuz Hanımefendiciğim.
selam ve dua ile...

TEVHİD_GÜLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam rahmetullah...
ben ebu zer i dost tuttum şimdi ...
onun gibi olmayı isterdim onun gibi cesaretli çıkıp bağırdı o islamı kabul ettiğini ve öldüresiye dövüldü evet o islama tabi olmadan önce yağmacıydı ama nerden nereye ...

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a o kadar zor soru ki cevap veremicem.hepsiyle desem.....

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafize Hanımefendiciğim. ALLAH razı olsun. ne güzel düşünmüşsünüz...Aslında sizinde malumunuz tabiki Efendimiz(sas)i ve O'nun Ashab-ı Güzin Efendilerimizi çok ama çok severiz. bende Musab B. Umeyr'in Dostu olmakla Şereflenmek isterim ALLAHın izni ile...ALLAH cümlemize CENNETinde O'nlara dost olmayı nasip etsin...amin amin

ALLAHa emanet olunuz Hanımefendiciğim.
selam ve dua ile...

Aleykümselam IM MUSLİM TABİ Kİ sahabe efendilerimizin hepsini çok seviyoruz ALLAH c.c hepsine şefaatçi etsin hepimizi A.E.O

sehertuğçe

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Enes B. Malik, Musab B. Umeyr... Karar Vermek çok Zor Ama Inş Allah C.c Birileriyle Cennette Buluşturur

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum hazife abla.peygamberimizin sırdaşı hz.huzeyfeyi dost edinmek isterdim.Sırdaşlığın özel bir makam olduğunu düşündüğüm için yazdım.Gerçi hepsi birbirinden değerli sahabi efendilerimizin.allah şefaatlerine nasip etsin.selametle kalın

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm annem çok güzel düşünmüşsün benim aklıma ilk HZ BİLAL HABEŞİ RA geldi
annem şimdi ben zaten hergece yatmadan önce 1 fatiha 11 ihlas okuyup bağışladıktan hemen sonra salavatı selam getiririm HZ MUHAMMED MUSTAFA SAV ONUN EHLİ VE ASHABINA VE DİYER BÜTÜN PEYGAMBERLERE RABBİMİN SELAMI ÜZERLERİNDE OLSUN
bu günden sonrada HZ BİLAL HABEŞİ YE RA ayrıyeten okurum inşallah aslında ben hepsini istiyorum hepsini çok seviyorum onlardan bahsederken içim eziliyor RABBİMİN CC selamı üzerlerinde olsun inşallah amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt