Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haydi Bayanlar Cennete !!! (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Haydi Bayanlar Cennete !!!

Kadınların Cennete girmeleri, erkeklere göre daha kolaydır. Bir kadın salih kocasına itaat ederse cihad sevabı kazanır. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Müslüman bir kadın beş vakit namazını kılar, Ramazan orucunu tutar kocasına itaat edip namusunu muhafaza ederse, Cennete istediği kapıdan girer.) [İbni Hibban]

(Kadının cihadı, kocası ile iyi geçinmektir.) [Taberani]

(Koca hakkına riayet, Allah yolunda cihad etmek gibidir.) [Taberani]

(Hamile iken, doğururken veya lohusa iken ölen Müslüman kadın şehitdir.) [Taberani]

(Müslüman kadın, hamilelikten doğuma kadar ve çocuğu memeden kesene kadar yolundaki mücahid gibi olup ölürse şehit sevabı verilir.) [Taberani]

(Müslüman kadın, hamile iken, gündüz saim, gece kaim ve Allah korkusu kendisinde galip olan bir mücahid sevabı hak eder. Onu ağrı tuttuğunda kendisine verilecek sevabı hiç kimse bilmez. Bebeğin her emişinde bir can ihya etmiş gibi sevap alır. Sütten kestiğinde ise, bir melek, onu takdir ederek, “haydi bir daha” der.) [Ebuşşeyh] Saim = oruçlu demektir, kaim = gece kalkıp namaz kılmak, ibadet etmek demektir.

(Bir kadının kocası kendisinden razı olduğu halde hamile kaldığında Allah yolunda gündüz oruç tutup gece ibadet eden bir kişinin sevabı kadar ona sevap verilir. Doğum sancısı tutunca ona verilecek sevabı ancak Allah ü teâlâ bilir. Doğum yapınca çocuğun emdiği her yudum süte karşılık kendisine bir sevapyazılır. Gece çocuk onu uykusuz bırakınca rızası için 70 köle azat etmiş gibi sevap kazanır. Ey Selame, bunları söylemekteki maksadımı biliyor musun? Namusunu muhafaza eden, kocasına itaat eden ve kocasından gördüğü iyilikleri inkâr etmeyen saliha hanımları kastediyorum.) [Taberani]

Peygamber efendimiz, kendi kızına ve diğer kadınlara şehit sevabı kazanmak için ev işleri ile meşgul olmalarını emretmektedir. (Şir’a)

Bir kadın, kocasını güzel karşılar, güzel sözler söyleyerek hoşnutluğunu kazanmaya çalışırdı. Peygamber efendimiz aleyhisselam, kadının bu hareketinden dolayı kocasına buyurdu ki:
(Hanımına selam söyle, yarı şehit sevabına kavuştuğunu haber ver!) [Şir’a]

Erkeğini razı eden kadın için korku yoktur. İki hadis-i şerif meali şöyledir:
(Kocası razı olduğu halde ölen kadın Cennete girer.) [Tirmizi]

(Kocasına muhabbet gösteren, çocuk doğuran, öfkelendiği an veya kocası kendine kızdığı zaman, kocasını razı edinceye kadar uyumayan kadın Cennetliktir.) [Taberani]

Riyad-un Nasıhin kitabında buyuruluyor ki:

Resulullah efendimiz, ev işlerini Hazret-i Fatıma’ya, dış işlerini Hazret-i Ali’ye vermiş, bu hususta şöyle buyurmuştur:

(Hanımının evde oturması için, işlerini gören, ihtiyaçlarını karşılayan, onu yabancı erkeklerin görmesinden koruyan, ümmet-i Muhammedin düşmana esir düşenlerini satın almış, azat etmiş gibi sevaba kavuşur.)

Ya Fatıma, ne mutlu o kadına ki, kocası ondan razı olur. Allah ü teâlânın farz kıldığını yapmaktan ve kocasına itaatten sonra kadınlar için, yün eğirmekten, iplik bükmekten üstün iş yoktur. Bir saat yün eğirmek, iplik bükmek veya dokumak, kadınlar için bir yıl ibadet etmekten daha sevaptır. Dokudukları her iplik için amel defterlerine bir şehit sevabı yazılır...

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun cok güzel bi konu

Allah herkese cennete girmeyi nasip etsin (Amin)

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
Güzel bir konu olmuş...

T

tevbekarım

Rabbim razı ve hoşnut olduğu kullarının arasına katsın inşaallah

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Cehennemin çoğunluğunda kadınların olduğunuda unutmamak gerekir.Kocalarına itaatsizlik almış başını gidiyor..Çarşı pazar gezmeler erkeklerle haşır neşir olmalar açılıp saçılmalar ibadetten yüz çevirmeleri vs..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Cehennemin çoğunluğunda kadınların olduğunuda unutmamak gerekir.Kocalarına itaatsizlik almış başını gidiyor..Çarşı pazar gezmeler erkeklerle haşır neşir olmalar açılıp saçılmalar ibadetten yüz çevirmeleri vs..

Allah onlarıda hidayete erdirsin inşaallah

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için :T gerçekten rıza_ı ilahiye kavuşmak in aile saadeti önemli -inşallah bizde muhabbetle hayırlara ulaşırız

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Hafize anneee :) Yine sen. Ve yine ebedi sukut, bu yazilanlar karsisinda. Allah razi olsun, ben de senin bir kizinim. Ilerde ben de cennete sizlerle bulusmaya layik bir insan olurum insaAllah..

Butun saliha ve mumine kardeslere selamlarla..

suda

Kayıtlı Kullanıcı
bayanlar zaten cennetlik erkekler alınmasında

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hafize anneee :) Yine sen. Ve yine ebedi sukut, bu yazilanlar karsisinda. Allah razi olsun, ben de senin bir kizinim. Ilerde ben de cennete sizlerle bulusmaya layik bir insan olurum insaAllah..

Butun saliha ve mumine kardeslere selamlarla..

Katrecim sende benim kızım ol Allahım bana ne güzel evlatlar vermiş binlerce şükürler olsun cennete kim kimi götürür orası belli olmaz bizi görürsen tut elimizden emi :a35:

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimiz (sav) kızını Hz. Ali'ye vermeden önce buyuruyor ki: "Ya Ali sen Fatıma'nın kölesisin, Fatıma da senin cariyendir."

konu çok basit aslında, evlilikte mutluluğun yolu birbirine hizmetten geçiyor. zaten böyle olursa ortada ne feminizm kalır ne de maçoluk.. bir insan Allah'ı sevdiğini söylüyorsa eğer ahirette sanıyorum şu soruyla karşılaşacaktır; "beni sevdiğini söylüyorsun, o halde sevgimin tecellisi ve emanetin olan eşine nasıl davrandın?

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Sevgili Yunus EMRE şöyle demiş:
" Cennet cennet dedikleri
Üç beş köşkle, üçbeş huri,
İsteyene ver onları
Bana seni gerek seni..."

Ne güzel demiş...
Biz neresindeyiz bu dörtlüğün...???
Mübarek neresinde?

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bence bir hanım eşini her ne olursa olsun çok sevmeli, ona sonsuz hizmet etmeli, ona aşkla bağlanmalı, bir dediğini iki etmemelidir. Bunları yapmak kadını aşşağılamaz, değerini düşürmez, kadın bu durumda kendinden, onurundan, haysiyetinden ödünde vermez. Evlilik kutsal bir akittir. Burada eşitlik güdülürse insan kendini huzursuz ve karşısındaki insanı da mutsuz eder. Karşılık beklenmeden, içinden gele gele yapılan bir iyiliğin, kuldan olmasa bile, haktan mutlaka bir karşılığı vardır elbette! Ne kadının görevini bir erkek, nede erkeğin görevini bir kadın yapar! Herkes görevini tam manasıyla yerine getirirse, herkes Hz Ali, herkes Hz Fatıma'dır. Yeterki sevgi, saygı, sadakat dolu olalım. Evliliklerde eşitlik kavgası güdülmemelidir. Bu bir miras değildir, bu bir bağ üzümü pay etmek değildirki eşitlik olsun. Evlilikte paylaşım vardır, hani evde birşey olmasa da sıcak bir ekmeği bölüşerek yemek gibi! Allah bile kulları arasında eşit davranmaz! Kimimiz zenginken, kimimiz fakir, kimimiz sağlıklıyken, kimimiz hasta, kimimiz güzelken, kimimiz çirkin değil miyiz???

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili Yunus EMRE şöyle demiş:
" Cennet cennet dedikleri
Üç beş köşkle, üçbeş huri,
İsteyene ver onları
Bana seni gerek seni..."

Ne güzel demiş...
Biz neresindeyiz bu dörtlüğün...???
Mübarek neresinde?

ERKEKLER İÇİN CENNETE GİRMEK DAHA KOLAY
1- Esinize hakaret etmeyiniz Gördügünüz kusurlari tatli sözle söyleyiniz
2- Ev islerine karismayiniz Ev hanimlarin dünyasidir
3- Evinize asIk suratla girmeyiniz Yoksa ne ekerseniz , onu bicersiniz
4- Haniminiza ilk gösterdiginiz sevgi ve ilgiyi devam ettiriniz
5-Arada birde olsa , esinize hediye getiriniz
6-Inatci olmayiniz Isteklerinizi zorla yaptirmaya kalkmayin
7-Nasil olsa evlendim diye giyinisinizi ihmal etmeyiniz
8-Kariniza ve cocuklariniza karsi insafsiz davranmayiniz ev halki arasinda taraf tutmayiniz
9-Kendi yakinlariniza gösterdiginiz ilgiyi , esinizin yakinlarinada gösteriniz........

suda

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar çok güzel konulardan bahsetmişsiniz mesela bazı meslekler erkek işidir güç kuvvet gerektirir kadınlrın bu işlere girmesine karşıyım siz ne düşünüyorsunuz

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Evet suda bende katılıyorum kadınlar erkeklere göre daha naif zayıf ama inşaatlarda çalışan kadınlarda var

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt