Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hayatımda hiç 5 vakit namaz kılmadım. (1 Kullanıcı)

alideryal

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm arkadaşlar. Merhaba..

Utanarak bir derdimi anlatmak istiyorum. Çok huzursuzum herşeyden korkuyorum hiç bir iş yaparmıyorum, zekamı kullanamıyorum konsantire olamıyorum nerde işin kolayı varsa o iş kolayıma geliyo.. Hayatımda kendi adama bir başarım yok. Üniversitede okudum içi boş kova gibiyim sözüm lafımın kısası.. Bunları hep bir boşluğa bağlıyorum her şeye lafta inanıyorum icraat yok. 13 yaşımda ergen oldum şuan 23 yaşındayım bu süreçte hayatım boyunca 5 vakit namaz kılmadım. Cumaraları ve bayram namazlarını kaçırmam ama kılsam ne olur ki hepsi yarım yamalak kılıyorkende allah için kıldığımı unutuyorum farkında olman şeytan beni kandırıyor aklıma saçma sapan şeyler geliyo namazın ortasında.İnsan aklıyla düşününce allah kıldığım namazımı yüzüme atıyordur.

Kusuruma bakmayın dert anlatır gibi oldu ama ihtiycaım vardı bunları birine anlatmaya ben peygamber efemdiniz gibi bir müslüman olmak istiyorum onun gibi adaletli onun akıllı ilim sahibi sevilen vs. ama sadece düşünüyorum hiç bir şey yapmıyorum tavana bakıp düşünüyorum sadece bu konuda değil her konuda aklımın içinde yaışıyorum. okumam yazmam var ama okuyamıyorum geliştiremiyorum hiç bir konuda.. Herhalde imanım zayıf ruhum çöktü yaşamadan çöktü.. öyle alkol,sigara, gibi şeylerim yok kadınlar konusunda şeyran benimle çok iyi oynuyor...

Özürdiliyorum çok uzattım. Arkadaşlar biraz sıkıntı birazda sizden yardım istemek için burdayım bana yardım edin namazımda niyazımda olmak istiyorum arınmak istiyoru bu anlattıkları lehime çevirmek istiyorum namaz kılmasını blmiyorum duaları bilmiyorum ezberim çok kötü okuma alışkanlığım yok... of of of sanki sizin sihirli değniz varda sıkıntılarım çözümü olucak :) anlatabiliyormuyum arkadaşlar işte burda bile işin kolayına kaçtım farkında olmadan..

Sabırla okursanız ve ilgilenirseniz şimdiden çok teşekkür ederim. Yüce allahımız herkezin yanında olsun.

makbergulu

Kayıtlı Kullanıcı
“ Namaz dinin direğidir .” ( Hadisi Şerif )
Hayatımızı kelimelere dökecek olsak onu şu şekilde tanımlaya biliriz . Hayat , vesileler toplamıdır . Dikkatle bakacak olursak hayatımızın vesilelerle örülü olduğunu görmek hiç de zor olmayacaktır .Bir vesileyle doğduk , doğumumuzun vesilesi anne - babamızdı . Bir vesileyle öğrendik , bu vesile öğretmenlerimiz / hocalarımızdı . Bir vesileyle işe girdik , bu vesile bir ahbabımızdı . Bir vesileyle en yakın arkadaşımızı tanıdık . Görüyorsunuz ya hayat hep bir vesile . Bu yazı da niçin sizin namaza başlamanıza vesile olmasın ki . Vesileler bazen fırsattır ve bu fırsatlar iyi değerlendirilmelidir ki sonunda kocaman bir KEŞKE olmasın . İşte bu yazı sizin namaza başlamanıza vesile olması için yazıldı . Bu yazıyı sakin bir kafayla ve sakin bir mekanda okumanız yazıdan alacağınız verimi artıracaktır . Şimdi sizi hayatınızın kararıyla baş başa bırakıyorum . Ve kararınızın bizi sevindirmesini ümit ediyorum .

Namaz kılmayı çok istiyorum ama bir türlü kılamıyorum . Bir ara çok güzel namaza başlamıştım ama şimdi kılmıyorum diyorsanız lütfen bu yazıyı çok dikkatli okuyunuz . Merak etmeyin size çok kötü şeylerden bahsetmeyeceğim bilakis size sevineceğiniz ama çok sevineceğiniz bir haber vereceğim . Neyi mi haber vereceğim ? Yazıyı sonuna kadar okuyun anlayacaksınız haberin ne olduğunu .

Duydunuz mu ? NLP diye bir bilim var . NLP yani başarının bilimi . İnsanlar nasıl başarılı oluyorlar ? Başarıya ulaşmanın yolu nedir gibi konuları içermekte bu bilim . Yalnız bu bilim daha çok dünyevi ( zengin olma , kariyer sahibi olma gibi ) amaçlar için kullanılmaktadır . Biz de bu bilimin temel prensiplerini kullanarak namaz kılmayan / kılmak isteyip de bir türlü namaza başlayamayan Müslümanlara , bu temel prensiplerle namaz kılmanın hiç de zor olmadığını göstermek istedik . Eğer bir kimse bu prensipleri uygularsa KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE NAMAZ KILANLARDAN OLACAKTIR !

Şimdi bu bilimin temel prensiplerini belirtelim .

1 – “ Bir şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz . ” Evet namaz kılan milyonlarca insan var . Bu insanlar namaz kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz . Söyler misiniz sizin namaz kılan insanlardan neyiniz eksik ? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin kılmayasınız ki ?

2 – “ Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz . ” Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir . Size istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir ? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz ? % kaç istiyorsunuz ? % 10 mu , % 20 mi , % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü ? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim . O kazağın sizin olması için ne yapmanız gerekir ? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı alasınız . Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi ? Beğenip de almadığımız o kadar çok şey var ki .

3 – “ Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir . ” Her şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz . Ama istiyorsanız , çok istiyorsanız o engeli aşar ve o isteğinizi yerine getirirsiniz . Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER BAŞARIR . Mağaza örneğine dönersek , çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu sizi engeller mi ? Çok istiyorsanız HAYIR . Veya yanınızda o kadar para yok , ne yaparsınız ? Vaz mı geçeceksiniz ? Hani çok istiyordunuz ? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten istiyorsanız . Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa . Abdest almak gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz . Namaz kılmak için Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir zamanınızı alacaktır . Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz ?

4 – “ Başarı yolunda meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden ASLA VAZGEÇMEYİNİZ . ” Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız . Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam etmenizdir . Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin . Araba arka cama bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür .

5 – “ Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! ” Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu : “ ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR . ”

6 – “ Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz . ” Namaza başladınız , sizin hedefiniz bu değildi . Siz 5 vakit namaz kılmak istiyordunuz . İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman canlı olmalı . Bu tıpkı cep telefonuna benziyor . Cep telefonunuz şarzı bulunduğu müddetçe işe yarar . Şarz bitti mi onu şarzetmek lazım ki işe yarasın öyle değil mi ? Namaz da öyle , şarzı bitirmemek lazım , şarz bittiğinde kendimizi namaz konusunda şarzetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman namazı bırakırız . Kendimizi bu konuda şarzetmek için sohbetlere gitmeli , namaz kılanlarla birlikte olmalıyız . Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır . Hedefinizin canlı kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz can verecektir .

7 – “ Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . ” Siz şimdi namaza başladınız ; arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . “ Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .” gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri . Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .

Evet işte o tarihi an geldi . Şimdi kendi kendimize söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz gibi

Namaz kılma idealiniz için , ÜŞENMEYİN , ERYELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN .

“ Şimdi kendi kendime söz veriyorum . Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım . Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim .”

Söz mü ? SÖZ .
Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin . Çünkü SEN istedin mi YAPARSIN.
hadi şimdi kolay gelsin...:)

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam

Siz işin ilk adımını atmışsınız.Fakat farkında değilsiniz.Kafanızı o kadar ''Yapamıyorum,edemiyorum,bir türlü olmuyor'' ile doldurmuşsunuz ki; bunları düşünmekten,yapamıyorsunuz.Bu düşünceler emin olun ki şeytanın ve nefsinizin vesveseleridir. (yapamazsın,edemezsin)

İşin ilk adımı muhakemedir.Nefsiniz ile mücadeledir.Birçok insan var ki farzları,sünnetleri terk eder.Masivaya kapılırlar.Ama hiç üzülmezler.Muhakeme etmezler.Çünkü onların kalpleri,gözleri mühürlüdür.Ama Allah'a şükürler olsun ki,bunları düşünmüşsünüz,hesap etmeye başlamışsınız.Bu imanınızın var olduğuna işarettir.Şimdi yapmanız gereken ''yapamıyorum,edemiyorum'' düşüncelerini bir kenara atmak.Kalkıp abdest almak ve namaz kılmaktır.Bunları düşünmeye fırsat bırakmadan,anında uygulayın.Nefsinize köle olmayın.O size hep ''işin kolayına kaçmanızı'' öğütler.O Allah'ın düşmanıdır.

Hadis-i Şerifte buyruldu ki;

(Nefsini zelil eden, dinini aziz etmiş, nefsini aziz eden de dinini aşağılamış olur.) [Ebu Nuaym]

Buradaki zelil etmeden kasıt; nefsin arzu ve isteklerini yapmama,onun istemediklerini yapmadır.Nefs hep isyan peşindedir.Allah'a yakınlaştıran şeyler onun hoşuna gitmez.Onları istemez.Hemen vesvese verir.İşte yapmamız gereken nefsin ve şeytanın vesveselerine kulak vermeyip,Allah'ın emirlerine uymak ve onun yasakladıklarından uzak durmaktır.

İşe bir yerden başlayın.Bu yerde kalkıp,namaz kılmak olsun.Bu düşünceler aklınıza geldiğinde ''Euzu besmele'' çekiniz.Ve ''la havle vela kuvvette'' okuyunuz.Ardından bunlara kulak asmayıp,hemen namazınızı kılınız.Emin olun herkes nefsiyle mücadele içinde.Birçoğu malesef nefsinin kölesi olmuş durumda.Hiçbiri ahiret gününü düşünmüyor.Hepsi dünyaya bağlanmış durumda.Hiçbir insan tabir-i caizse,dört dörtlük değil.Hepimizin ne yazık ki,nefsimizin yahut şeytanın vesvesesiyle namazımızı kılamadığımız,geciktirdiğimiz yahut hızlıca kıldığımız zamanları oluyor.Bunlar için Allahü Teala bizleri afv u mağfiret eylesin.Ama,önemli olan bunların ardından olmuyor diye bırakmamak.Zamanımız varken,Allahtan mağfiret dileyip,yaptıklarımıza pişman olmak.Ve onları tekrarlamamak.Ömür denilen sermayeyi en iyi şekilde kullanmaktır.

peygamber efemdiniz gibi bir müslüman olmak istiyorum onun gibi adaletli onun akıllı ilim sahibi sevilen vs.

Peygamber efendimiz (s.a.v.) gibi olmak için,onun sünnetlerine uyunuz.Ve ''Allahım Bana Peygamber efendimiz gibi ahlak ihsan et,onun şefaatine beni ve tüm müslüman kardeşlerimi nail eyle'' diye dua ediniz.Kulun Allah katında değerli olmasının müsebbibi DUA'dır.Onun için çokça dua ediniz.

Namazda aklıma türlü türlü şeyler geliyor

demişsiniz.Bu şeytandandır.O melun size namazdayken vesvese verir.Bunun sebebi ona kulak verip,namazda kendinizi karıştırmanızdır.Böylece namazınız bozulur ve melunun hoşuna gider.Amacı budur.Herkezin namazdayken aklına birşeyler geliyor.Bunları yenmek için Hz Ali (k.v.) nin sözüne kulak verin. Aşağıdaki konuyu okuyun inşaallah. (Faydasını muhakkak görürsünüz inşaallah)

http://forum.islamiyet.gen.tr/ehlibeyt/97218-hic-bos-eve-hirsiz-girer-mi.html

Şimdi yapamıyorum,edemiyorum ' u düşünmeyin.Hemen kalkıp abdestinizi alın.Kıbleye yönelip Namazınızı eda edin.Kıldıktan sonra içinizde bir ferahlama hissedeceksiniz.O an eskiye bakıp,halinize şükür edin.Ve bu halinizden ne olursa olsun,vazgeçmeyin.Çokça dua edip,Resulallah'ın sünnetlerine sıkıca tutunup,doğru bir itikat üzre olup devam edin.Ve bu sitede birsürü değerli konu bulunmakta.Onları inceleyip,ilminizi genişletin.Araştırın.Ve isteyin.Allahü Teala yüce kitabında ''İsteyin,vereyim'' buyurmaktadır.

Allahtan ihlasla isteyin ve namazlarınızı kılın.Birsüre sonra dualarınızın kabul olduğunu göreceksiniz inşaallah.

selam ve dua ile...

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim
3 ihlas
31 salavati şerif
1 fatiha
1 Ayetel Kürsi
7 Nas
7 felak
3 İnşirah süresi

Kardeşim ben de size dua ediyorum. Rabbim en kısa sürede namaza başlamanızı nasip etsin.. Ve daim eylesin inşallah..Rabbim doğru yolundan ayırmasın..
"Allahım Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı eyle, bizi Ramazan-ı şerife ulaştır..

Selam ve dua ile..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam
bunları yapmadığınız için kendinizi sorgulamaya başlayarak ilk adımı atmışsnız zaten
ama diğer adımları atmadıkdan sonra ilk adımı atmanın pek de önemi yok.düşünüyor ve sorguluyorsunuz ama uygulama olmazsa bu düşüncelerin size pek faydası olmaz.sizin de dediğiniz gibi kimsenin elinde sihirli bir değnek yok.sihirli bir dokunuş bekliyorsanız boşuna beklemeyin.size şuanda faydası olacak tek kişi sizsiniz.sizinle ilgili bir sorunu başkası çözemez.ve asla ertelemeyin.bir işe başlamak için pazartesi,namaza başlamak için ilk namaz olan sabah namazını beklemeyin.hemen şimdi başlayın.yoksa yarın dediğiniz o zaman asla gelmez.
şarkı dinlemeyi bırakarak işe başlamalısınız bence.şarkı dinlemek insanı dünyaya bağlıyan başlıca etkenlerdendir.çünkü her şarkıda ya birini düşünüyorsunuzdur ya da doymak bilmeyen nefsinizi doyurmaya çalışıyorsunuzdur.ki bunlar dünya sevgisinden başka birşey değildir.gerçekten şunu söyleyebilirim ki şarkı dinlediğimde içimde tarif edemediğim bir huzursuzluk yaşanıyor.ilahi dinleyerek (ki müziksizlerinden tavsiye ederim)bu işi halledebilirsiniz.ayrıca sesli kur an dinleyin.nasıl huzur bulduğunuzu kendiniz göreceksiniz.sohbetlerden asla geri kalmayın kardeşim.sohbet siz farkında bile olmadan kalbinizi yumuşatıverir.namaz kılmak da zorluk çekiyorsanız cemaatle kılmaya çalışın ve iyi arkadaşlarınız da varsa onlarla birlikte bu namaz işi size çok zevkli gelecektir.tesbih çekmeyi de unutmayın.istiğfarla işe başlayın mesela.(günde en azından 100 defa esteğfirullahel aziym ve etübü ileyk diyebilirsiniz herhalde.)ve dua...dua etmeye bile üşenebilirsiniz(zor durumda olduğumuzda hiç de üşenmiyoruz ama..) ama bu konuda kendinizi zorlayın.dua ile kapıların size nasıl bir anda açıldığını göreceksiniz.ve bunları yaparken,kendinizi toparlamaya çalışırken bir de bakmışsınız ki farkında bile olmadan maneviyatla süslenmişsiniz.

inanın dediğim gibi sevap işleyemiyorsanız günahlardan sıyrılmaya çalışın.bu sizi güzelliğe itecektir zaten zamanla.
ve unutmayın ki hadisi şerifde de buyrulduğu gibi ahiret için çalışan hem dünya da hem de ahirette kazanır.dünya için çalışan ise dünyadan da kazanamaz,ahiretten de ve bu dünya da helak olur.siz ahireti seçin ki dünya mutluluğu da peşinizden gelsin.
kolay gelsin.Allah yardımcınız olsun şimdiden

((unutmayın hiç birşey hemen elde edilmemiştir.zamana ve sabra ihtiyacınız var.vazgeçmeyin.çok istiyorsanız zaten vazgeçmezsiniz))

alideryal

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm. Tekrar merhaba

Öncelikle '' MAKBERGÜLÜ, Ahmed Muhammed, NDYZLF, smyyes '' kardeşlerime çok teşekkür ediyorum allah hepinizden razı olsun bana akıl verdiniz yol gösterdiniz benimle ilgilendiniz sağ olun var olun.

Buraya teşekkür etmek için yazıyorum ve şimdi gidiyorum ama en kısa zamanda döneceğim vede yaptılarımı ilk sizlerle paylaşacağım. Allaha emanet olun. Hoşçakalın.

_YUSUF_

Yönetici
AleykümSelam
Aramıza hoşgeldiniz.Umarım aradığınızı bulabilirsiniz.

Benim size şimdilik tavsiyem.Üzerinizdeki sıkıntıyı atabilmek adına.Enfal ve Araf surelerinin tefsirlerini okumanızdır.Bu süreden sonra eğer tekrar buraya teşekkür etmeye gelirseniz (ki sıkıntılarınızın gittiğini görünce geleceksiniz :) ) Başka tavsiyelerimde olur inşaAllah.
Hayırlı günler

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

İMAN'dan sonra en büyük hakikat NAMAZ'dır Kardeşim...
Hal böyleyken...
Nefsimizi hesaba çekelim...
Neden kılamıyoruz...???
Buyrun...

TIKLAYIN...

ufuk1335

Kayıtlı Kullanıcı
Mevla yardım etsin ınsallah namaza baslarsın mevla senı guzel ınsanlarla karsılastırsın kardesımm 3- 4 sene oncekı benı hatırlattın bana sohbet dınlemek en buyuk ögrenme aracı ve camıye gıdıp dını ogrenmek ıcın bırılerını aramak basvurmak

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM yar ve yardımcınız olsun azimle istekle gerçekten temiz kalple istediğiniz şeyleri yapabilmeyi nasip etsin inşaALLAH....
hidayeti nasip ettiği kulları arasına katsın sizi gönlünüze göre versin .....
:a45:

elifeslem

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim,hatta oğlum yada kızım,daha çok gençsin,sakın yılma.Aynı yollardan bende geçtim.Arkadaşlarım gibi bilimsel değil belki ama naçizane benimde bir iki tane önerim olacak.Namazımı hiç bir zaman 5 vakit kılamıyorum demişsin;Bir zamanlar bende öyleydim,düştüm,düştüm kalktım.Her kalkışımda şükür ettim ve Allahtan yardım istedim,yılmadan ! Namaz bana ağır geldi-nalet şeytan çekil başımdan,uzaklaş yanımdan dedim,bir kıldım,bir kılmadım Melun şeytan beni düşürsende sürünerek rabbimegideceğim dedim,namaza durdum,şaşırdım,hata yaptım,duaları unuttum,namazda aklıma neler neler geldi;Şeytan ! benimle uğraşma yanlış yunluş,eksik olsada bu namazı kılacağım.DEFOL DEFOL DEFOL ,beni kandıramayacaksın dedim.Anlayacağın şeytanla bayağı bir mücadele ettim.Bu arada nefsimlede bu tür kavgalarım çok oldu.İnan zaman zaman hala oluyor bende dilimle, aklımla ve gerçekten ellerimle iteleyerek onu kovuyorum.Elhamdülillah sanırım artık benimle çok fazla uğraşmayı bıraktı.Eninde sonunda senin yakanıda bırakacaktır.Yeter ki sen yılma,düş ama hemen kalk.Selametle kal.Allah yardımcın olsun

E

Ebu İbrahim

Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva) gelirse, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (200)

(Allah'tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah'ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir. ( 201)

Kur'an okunduğu zaman, hemen onu dinleyin ve susun. Umulur ki esirgenmiş olursunuz. (204)

Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma. (205)

Şüphesiz Rabbinin katında olanlar, O'na ibadet etmekten büyüklenmezler; O'nu tesbih ederler ve yalnız O'na secde ederler. (206)

ARAF Suresi

kadriye26

Kayıtlı Kullanıcı
am in inşallah şeytan senden uzakolsun tahminim içinde biraz var amaşeytanıyenersen gerisiçok kolay gelir inşallah allah yardımcın olsun sanduvacıyım allaha emanet ol

nermin33

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamün aleyküm degerli kardeşlerim konuyu başlatan kardeşimin yazdıklarında kendimi buldum hakaten bende içi boş bir kovayım allah muhafaza ama anladımki şeytan beni yani kovayı sapından tutup istedigi gibi evirip çeviriyor dogru tasvir etmişsiniz aynen içinde allah korkusu olup bir türlü ispat edemeyen bir kulum rabbim affetsin

güllerinengüzeli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
live.com
Selamunaleyküm arkadaşlar. Merhaba..

Utanarak bir derdimi anlatmak istiyorum. Çok huzursuzum herşeyden korkuyorum hiç bir iş yaparmıyorum, zekamı kullanamıyorum konsantire olamıyorum nerde işin kolayı varsa o iş kolayıma geliyo.. Hayatımda kendi adama bir başarım yok. Üniversitede okudum içi boş kova gibiyim sözüm lafımın kısası.. Bunları hep bir boşluğa bağlıyorum her şeye lafta inanıyorum icraat yok. 13 yaşımda ergen oldum şuan 23 yaşındayım bu süreçte hayatım boyunca 5 vakit namaz kılmadım. Cumaraları ve bayram namazlarını kaçırmam ama kılsam ne olur ki hepsi yarım yamalak kılıyorkende allah için kıldığımı unutuyorum farkında olman şeytan beni kandırıyor aklıma saçma sapan şeyler geliyo namazın ortasında.İnsan aklıyla düşününce allah kıldığım namazımı yüzüme atıyordur.

Kusuruma bakmayın dert anlatır gibi oldu ama ihtiycaım vardı bunları birine anlatmaya ben peygamber efemdiniz gibi bir müslüman olmak istiyorum onun gibi adaletli onun akıllı ilim sahibi sevilen vs. ama sadece düşünüyorum hiç bir şey yapmıyorum tavana bakıp düşünüyorum sadece bu konuda değil her konuda aklımın içinde yaışıyorum. okumam yazmam var ama okuyamıyorum geliştiremiyorum hiç bir konuda.. Herhalde imanım zayıf ruhum çöktü yaşamadan çöktü.. öyle alkol,sigara, gibi şeylerim yok kadınlar konusunda şeyran benimle çok iyi oynuyor...

Özürdiliyorum çok uzattım. Arkadaşlar biraz sıkıntı birazda sizden yardım istemek için burdayım bana yardım edin namazımda niyazımda olmak istiyorum arınmak istiyoru bu anlattıkları lehime çevirmek istiyorum namaz kılmasını blmiyorum duaları bilmiyorum ezberim çok kötü okuma alışkanlığım yok... of of of sanki sizin sihirli değniz varda sıkıntılarım çözümü olucak :) anlatabiliyormuyum arkadaşlar işte burda bile işin kolayına kaçtım farkında olmadan..

Sabırla okursanız ve ilgilenirseniz şimdiden çok teşekkür ederim. Yüce allahımız herkezin yanında olsun.

S.a ben 22 yasindayim ve iki senedir devamli namaz kiliyorum. ilk zaman bana da namaz kilmak zor geliyordu, ama namazi terketmedim. Tabi namaz kilmak ayri bir güzellik. hergün 5 vakit namazi kilamiyorum diye sakin namazi birakmayin. bir vaktini kilarsaniz o bilene iyi, ama bir vakit namazlada lütfen kalmayin. elinizden geldigi kadar hergün 5 vakit namaz kilmaya calisin. namaz kilmak icin Süreleri ezberlemek icin Rabbin sizin yar ve yardimciniz olsun. Rabbim size enkisa zamanda hayirlisiyla ve en güzel sekilde namaz kilmayi nasip etsin.amin

alideryal

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm. Merhabalar.. size geri dönüceğimi söylemiştim. Konu çok eski bir konu. Bu konuyu açtıktan sonraki tarihten itibaren namaz kılma eğilimim devam etti ve kıldım taaki geçen ramazanın çıkışından sonraki döneme kadar. O dönemden sonra kılamadım bi koptum bi dahada yapamadım. Nefsime karşı koyamadım. Ama öyle büyük günahlarda işlemedim.

_YUSUF_

Yönetici
aleyküm selam anlaşılan tavsiyelere pek uymamissiniz.
yeni tavsiyeler ekleyelim samimi pişmanlık bulunduğun yerden baska yere hicret ve Salih arkadaşlar edin. düzelirsin inşallah

GEVHER

Yönetici
Tevafuk..
Tam bugün bununla ilgili bir yazı okudum..

Dünyanın tüm cazibesine , şeytanın tüm kandırmacalarına , nefsin tüm mücadelesine karşı gelerek namaz kılmak zor bir iş elbet..

Ancak.. tüm güzellik de burda işte ..
Sıkılsan da , zorlansan da , vazgeçme düşünceleriyle boğulsan da ..

Rabbine olan sevginin gücü ile O'nun huzuruna çıkmak için ; kendinin kulluğunu , Rabbinin yüceliğini her seferinde görmek için , başta nefsinle olmak üzere herşeyle mücadele etmek..

Namaz müminin Rabbiyle buluşmasıdır...

Ne güzel bir buluşma ...

_YUSUF_

Yönetici
Tevafuk..
Tam bugün bununla ilgili bir yazı okudum..

Dünyanın tüm cazibesine , şeytanın tüm kandırmacalarına , nefsin tüm mücadelesine karşı gelerek namaz kılmak zor bir iş elbet..

Ancak.. tüm güzellik de burda işte ..
Sıkılsan da , zorlansan da , vazgeçme düşünceleriyle boğulsan da ..

Rabbine olan sevginin gücü ile O'nun huzuruna çıkmak için ; kendinin kulluğunu , Rabbinin yüceliğini her seferinde görmek için , başta nefsinle olmak üzere herşeyle mücadele etmek..

Namaz müminin Rabbiyle buluşmasıdır...

Ne güzel bir buluşma ...
Maşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt