Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HAYAT STANDARTINIZI YÜKSELTİN (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Kararsızlık bizlerin en önemli sıkıntılarındandır. Kendisini tanımayan insan, neye karar vereceğini de şaşırır. O mu, bu mu? derken bir türlü karar veremez. Düşüncelerine hakim olamayanlar davranışlarına da hakim olamazlar. Karar vermeyen ilerleyemez. Kararsızlık olursa bilinçaltı karmaşaya düşer. Biz çoğu şeyi kendimiz seçeriz. Tercihlerimiz, hayat standardımızı belirler bir nevi. Elbette Allah’ın izni olmadan yaprak dahi oynamaz.
Kararsızlıktan kurtulmak için: Kendinizi tanımaya çalışın. Ben kimim? Nelerden hoşlanırım? En sevmediğim şeyler nelerdir? Neler beni mutlu eder veya mutsuz eder? Kağıt kalemle değişik ihtimalleri ve sonuçlarını yazın. Uyumadan önce kendinize soru yöneltin ve sabaha cevabını bekleyin. Bu şekilde kendinizi tanıyacak ve Kendini yönetme: Ben kararlı bir insanım. İçimdeki potansiyeli kullanmak için aklımı kullanmalıyım.
Huzur: Düşündüğünüz, inandığınız güvenle beklediğiniz her şey mutlaka gerçekleşir. Gerçek huzur hayatın bolluğunu fark etmektir. Elimizdeki ile yetinmediğimiz müddetçe mutsuz olmaya mahkumuz demektir.

Huzurun beş şartı:
a) Allah’ı ve yaradılmış her şeyi sevmek
b) Çevremizdeki sınırları kaldırmak
c) Olumsuz kelime kullanmamak
d) Düşüncelerimizi kontrol altında tutmak
e) Vermek, verici olmak

Yeniden başlamak: Kendi yanlış düşüncelerimiz haricinde hiçbir şey bizi bağlamaz. İnançlarımızı değiştirmeliyiz.
Para – madde: Kötü olan para veya madde değil bu maddeleri çok sevmek, onu bütün iyiliklerin önünde tutmaktır. Cimrilik veya fakirlik bir erdem değildir.
Ekonomi: Ekonomik sistemi yermek bize bir şey kazandırmaz. Cimriler zenginleşiyor gibi görünseler de sevgiyi bulana dek fakirdirler.
İyi olanı seçme: Kendimizi neye bağlarsak ne olduğumuzu düşünürsek öyle oluruz.
Gerçek zenginlik: Asıl zenginlik maneviyattır. Tüm iyiliğin kaynağının varlığından haberdar olma insanı zengin kılar.
Kendini yönetme: Her şeye sahibim. Bana düşen elimdekileri doğru idare edebilmektir.

İşler kötü gidince
Her zaman bir çıkış yolu vardır: Mücadeleyi göze almak ve ne olduğu değil nasıl tepki gösterdiğiniz önemlidir. Biz yapacaklarımızın efendisiyiz.
Tüm yaşam bizim hizmetimizde: Hayat toprağına ekilen her düşünce tohumu düşüncenin çeşidine göre meyve verir. Her şey kendi türünü tekrar üretir.
Yanlış imajı değiştirmeli: Sahip olduğumuz imajdan hoşlanmıyorsak onu hemen değiştirmeliyiz.
Düşünce maddeye hakimdir: İçerdeki neyse dışarıdaki de öyledir. Ya göründüğümüz gibi olmalı ya da olduğumuz gibi görünmeliyiz.
Büyük düşünme: Başımıza iyilikler geleceğine inanırsak gerçekten de küçük iyilikler yaşarız. Çünkü kendimiz için kabullendiğimizi deneyimleriz. İşleri ters gitti mi içimizde çevremizde her yerde mevcut güce inanmak gerekir.
Kendini yönetme: Her derdin bir dermanı var. Derdi yaratan Allah, dermanı da yaratmıştır.
Yaptıklarımızın efendisiyiz: Zaman insanın sonsuzluk ölçüsüdür. Bilinçaltına kalkacağınız zamanı yükleyin o saatte sizi uyandırır.
Hipnotize ve zaman: Bir işi belli bir saatte bitireceğine inanan bir kişi er geç o işi o saatte bitirir.
Sonsuz: Bilinçaltı geçmiş ve gelecek diye bir şey bilmez. Hep şimdiki zamanda çalışır.
Kendini yönetme: Kendimi zamanın bağlarından kurtarıyorum. Sonsuzluğu arzuluyor ve ulaşacağıma inanıyorum.
Rahatlama: Gergin yatarsanız gergin uyursunuz. Rahat bir uyku için önce gevşemeliyiz.
Neden rahatlamalıyız: Bütün hastalıklar stres kaynaklıdır. Gergin insan etkili çalışamaz. Dengeli insan hayattan korkmaz, hayatla uyuşmazlığı yoktur. Zihinsel denge. Ne olursa olsun sakin ve dengeli olmak mümkündür.
Kendini yönetme: Kendimin rahat olduğunu hissettiğim zaman rahatlıyorum. Tamamen mükemmel ve bütün olarak gevşedim. Rahatladım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt