Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hastaliklar cezami (1 Kullanıcı)

canozum

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm arkadaşlar.sirlar dünyasi adli bir tv programi vardi.kişi kime haksizlik ediyorsa haksizliğa uğrayanin duasiyla yataklara düşüyor amansiz hastaliklara sahip oluyordu.birde benim bildiğim rabbim kulun günahlarina kefaret olmasi amaciyla hastalik verir.sorum şu neden iyi diye nitelendirdiğimiz insanlar az yaşayip küçük hastaliklarla ölüyorda kötü olarak tanidiğimiz insanlar feci hastaliklar çekip ileri yaşlarda ölüyorlar?

gulsuyu

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu bazen bende merak ediyorum... bilgisi olan biri cevap verirse memnun olurum....

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm arkadaşlar.sirlar dünyasi adli bir tv programi vardi.kişi kime haksizlik ediyorsa haksizliğa uğrayanin duasiyla yataklara düşüyor amansiz hastaliklara sahip oluyordu.birde benim bildiğim rabbim kulun günahlarina kefaret olmasi amaciyla hastalik verir.sorum şu neden iyi diye nitelendirdiğimiz insanlar az yaşayip küçük hastaliklarla ölüyorda kötü olarak tanidiğimiz insanlar feci hastaliklar çekip ileri yaşlarda ölüyorlar?
aleyküm selam
bende merak etmiştim ve bi bilene sordum...iyi insanların zaten günahları yok gibi hemen hemen olsa bile çok az ve küçük gühları...çok ii oldukları için bu dünyada ödüyolar cezalarını oysa kötü diye tanıdığımız insanlarda demekki baya çok günahkarlardır buna rağmen rabbim uzun ömür veriyo ki belki doğruyu bulup pişman olurlar diye...ve o kadar merhametliki rabbim kulunun cehennme dayanamayacağını biliyo hastalıklarla bi kısım günahlarını burda ödetiyo ve belki kulum hastalandığında daha çok beni anarda doğruyu bulur diye ama ne yazıkki bazıları anlamıyo yinede isyan feryat figanla imtihanı kaybediyo..rabbimin merhameti çok geniş kulu kötüde olsa acıyo kuluna...hastalıklar kimine ceza kimine ödüldür..günahları çoktur ve kötüdür bu dünyadada öbüründede ceker,günahları azdır ve ıslah olması mümkündür bu dünyada öder cezasını diğerinde feraha kavuşur kul...allah bizlere merhamet etsin ve korusun....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt