Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hasretimsin,Ya Resulallah....eskimeyen bir mektup,Efendime... (1 Kullanıcı)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

Bir adın kaldı senden geriye. Sen gittikten sonra sevgili, her şey gerçekçiliğini yitirdi. Sensiz boynu bükük güllerle avunuyorum şimdi. Bastığın toprakları bir bulabilsem, bir kavuşabilsem, bastığın her kum zerresine adını yazıp canım diye, kanım diye, sadece senin adın diye gönlüme basardım.
Fani sevmelere inat, yalan aşklara inat seni sonsuza kadar seveceğim sevgili ..

İnsan görmeden severmi? Sever. Ben seni görmeden sevdim işte. Bir adın kalmıştı geriye ona aşık oldum ve adının uğruna bu canı yoluna serdim bas geç diye üstüme. Gözlerim doluyor sevgili gözlerim .. Yokluğun artık ağır geliyor dayanamıyorum ..
Hasretinden içimde yanan ateşin rengi siyaha döndü. Bilirsin sadece cehennem alevlerinin rengi siyahtır. Benim için yokluğun cehennem, varlığın cennet. Ama sensiz bir cennet değil. Olmadığın yer cennet bile olsa hicrandır. Hicrandır sensiz tüm güzellikler ..

Gözyaşlarıma bak nasıl da tane tane dökülüyorlar. Bu gözyaşları sadece senin için. Başka bir sebepten dolayı değil ki ..

Geçenler de yolda yürürken aklıma düştün yine. Zaten hep yüreğimde hissettiğim hasret acısı, bir bıçak sızısı gibi sızlamaya başladı yüreğim de.
Yanından geçmekte olduğum camiye girdim çünkü kendimi sana en yakın hissettiğim yer orasıydı.
Namaza durdum sadece onun rızası için. Secdeye vardığım da sanki hayal meyal seni gördüm. Öyle güzeldin ki, hayalin böyleyse hakikatin nasıldır kimbilir. Namazı tamamladığım da sürmeli gözlerin den sızan ışığın, gözlerime bir nebze nur verdiğini hissettim. Bu yüzden bakamaz oldular artık gözlerime. Başımı yukarı kaldırdım. Duvar da asılı ismin vardı.

Bir adın kalmıştı geriye bir de hayalin.

Her gün adını anarak yaşıyorum. Bunun yerine bir gün yüzünü görerek ölmek isterdim.

Ateşe düşmüş kar gibi eriyorum hasretin den ..

Ne olur bir kez gelsen ...

Dayanamıyorum.

Ne olur gel, Ne olur Gell Efendim.....

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hasretimsin,Ya Resulallah....

İnsan görmeden severmi? Sever. Ben seni görmeden sevdim işte. Bir adın kalmıştı geriye ona aşık oldum ve adının uğruna bu canı yoluna serdim bas geç diye üstüme. Gözlerim doluyor sevgili gözlerim .. Yokluğun artık ağır geliyor dayanamıyorum ..

Hasretinden içimde yanan ateşin rengi siyaha döndü. Bilirsin sadece cehennem alevlerinin rengi siyahtır. Benim için yokluğun cehennem, varlığın cennet. Ama sensiz bir cennet değil. Olmadığın yer cennet bile olsa hicrandır. Hicrandır sensiz tüm güzellikler ..

Dayanamıyorum.

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
ONLAR AĞIZLARIYLA ALLAH'IN NURUNU SÖNDÜRMEK İSTERLER.KAFİRLER İSTEMESEDE ALLAH NURUNU MUTLAKA TAMAMLAYACAKTIR.(TEVBE-32)
S.A ALLAH BİZİ BU NURU TAMAMLAMADA BİRER YARDIMCI HİZMETCİ KILSIN....RABBIM BIZI O NURU TAMAMLAMAYA YARDIM ETMEKLE ŞEREFLENDİRİR İNŞ.

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a allah razı olsun kardeşim çok güzel yazmışsın.bende son zamanlarda çok düşündüğüm bazı şeyler var.evet peygamber efendimizi çok seviyoruz şüphesiz.ama onun adı anıldığında içimiz nekadar titriyo,.kaç kez selatü selam getiriyoruz,ne kadar doluyor gözleriiz.onun yokluğunun ızdırabıyla ne kadar yanıyor yürekler.eller semaya ne kadar kalkıyor ona dua için, ne kadar kardeşlerim ne kadar

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

YAHU BENİM YAZDIĞIM NEREYE GİTTİ ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİMB)B)

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.
allah razı olsun kardeşim çok güzel bi paylaşımdı.gerçektende büyük hasretimiz peygamberimiz.bazen dünyanın kargaşası içinde aklımıza gelmediği bile oluyordur belkide.ne kadar yazık değil mi.habuki öyle bir insan nasıl olurda bir saniye bile unutulabilir.allah yar ve yardımcımızolsun.selametle.(allahümme salli ala seyyidina muhammed..)B)

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı

mabet_bekcisi yazdı:
s.a allah razı olsun kardeşim çok güzel yazmışsın.bende son zamanlarda çok düşündüğüm bazı şeyler var.evet peygamber efendimizi çok seviyoruz şüphesiz.ama onun adı anıldığında içimiz nekadar titriyo,.kaç kez selatü selam getiriyoruz,ne kadar doluyor gözleriiz.onun yokluğunun ızdırabıyla ne kadar yanıyor yürekler.eller semaya ne kadar kalkıyor ona dua için, ne kadar kardeşlerim ne kadar

BİMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
ALİMLERDEN BİRİ ŞÖYLE DİYOR(tam olarak hatırlamıyorumkİm olduğunu hakkınızı hela edin)

biz sahabilerin islami yaşayışını görsek bunlar deli..... onlar bizimkini görselerdi bunlar müslüman değil ..derlerdi....
bu durumu yeterınce gözler önüne serıyor biz elımızden geldiğince RBBİME layık kul EFENDİMİZ(ALEYHİSSALATÜ VESSELAMA )layık ümmet olmaya gayret edelim....BİİZNİLLAH

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı

AHSEN-I FIGAN yazdı:
mabet_bekcisi yazdı:

BİMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
ALİMLERDEN BİRİ ŞÖYLE DİYOR(tam olarak hatırlamıyorumkİm olduğunu hakkınızı hela edin)

biz sahabilerin islami yaşayışını görsek bunlar deli..... onlar bizimkini görselerdi bunlar müslüman değil ..derlerdi....
bu durumu yeterınce gözler önüne serıyor biz elımızden geldiğince RBBİME layık kul EFENDİMİZ(ALEYHİSSALATÜ VESSELAMA )layık ümmet olmaya gayret edelim....BİİZNİLLAH
evet kardeşim öyle olmalıyız bunları nyaşamalıyız yüreklerde fiili olarakta tabi

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

mabet_bekcisi yazdı:
AHSEN-I FIGAN yazdı:
mabet_bekcisi yazdı:

BİMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.

evet kardeşim öyle olmalıyız bunları nyaşamalıyız yüreklerde fiili olarakta tabi
B)B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

Sana olan hasretimi nasil anlatsam,
hangi sozcukler kullanip sana yalvarsam,
kac dua okuyup kac namaz kilsam,
bu gunahkar ummetini affetmen icin...

Seni anlatmak icin siirler aciz kaliyor,
ozlem hasrete donusup icimi yakiyor,
ahh guzel Resulum, ummetin hep bos duruyor,
sen bu ummetini af eyle EFENDIM...!!

Mahser gununde kimse kimseyi dusunmeyecek,
analar bile evlatlarini ellemeyecek,
yalniz Rabbimin Resulu ummetim diyecek,
su bicare ummetini af eyle EFENDIM..!!

Gunahkariz,yuzumuz yok karsina cikmaya,
karsina cikipta af istemeye,
sen guzelsin, seversin ummetine yardimi,
mahser gununde sen bizi yalniz birakma EFENDIM..!!

BeN SaNa HaSReTiM eFeNDiM...!!

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

gecem yazdı:

Bir adın kaldı senden geriye. Sen gittikten sonra sevgili, her şey gerçekçiliğini yitirdi. Sensiz boynu bükük güllerle avunuyorum şimdi. Bastığın toprakları bir bulabilsem, bir kavuşabilsem, bastığın her kum zerresine adını yazıp canım diye, kanım diye, sadece senin adın diye gönlüme basardım.

Gözyaşlarıma bak nasıl da tane tane dökülüyorlar. Bu gözyaşları sadece senin için. Başka bir sebepten dolayı değil ki ..

Geçenler de yolda yürürken aklıma düştün yine. Zaten hep yüreğimde hissettiğim hasret acısı, bir bıçak sızısı gibi sızlamaya başladı yüreğim de.
Yanından geçmekte olduğum camiye girdim çünkü kendimi sana en yakın hissettiğim yer orasıydı.
Namaza durdum sadece onun rızası için. Secdeye vardığım da sanki hayal meyal seni gördüm. Öyle güzeldin ki, hayalin böyleyse hakikatin nasıldır kimbilir. Namazı tamamladığım da sürmeli gözlerin den sızan ışığın, gözlerime bir nebze nur verdiğini hissettim. Bu yüzden bakamaz oldular artık gözlerime. Başımı yukarı kaldırdım. Duvar da asılı ismin vardı.

Her gün adını anarak yaşıyorum. Bunun yerine bir gün yüzünü görerek ölmek isterdim.

Dayanamıyorum.

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK

OKADAR GÜZEL YAZMIŞSINKİ YÜREĞİMİZDEN GEÇENLERİ OKADAR GÜZEL ANLATMIŞSINKİ B)B)B)B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

bezmi safa yazdı:
gecem yazdı:

Dayanamıyorum.

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK

OKADAR GÜZEL YAZMIŞSINKİ YÜREĞİMİZDEN GEÇENLERİ OKADAR GÜZEL ANLATMIŞSINKİ B)B)B)B)
rabbım hepimzden razı olur inş

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

Dayanamıyorum.

İnşAllah resulAllah senin yanına gelmek nasip olur bizlere..

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

IŞIĞIM!…
Göz kırpasıya Burak’ınla vardığın yere bin yılda varamazken berk uran melekler,nasıl aşkına dönmesin zeminler ve zamanlar,nasıl tutulmasın burçlar ve felekler.
Sen var iken kıblem,gök ile yerin arasında hangi varlığa adansın ya emekler,ya hangi renk ile iltica etsin çiçekler?
Cemalini gören aşık,görmeyen aşık iken nurun,gamzene rüyada olsun ermesin mi tennure kelebekler?

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

Dayanamıyorum.

hasretim bu kadar büyük efendim seni öyle özledimki kavuşmak vuslatmı yoksa seni çok seviyorum efendim.:(

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

tsunami yazdı:

Dayanamıyorum.

hasretim bu kadar büyük efendim seni öyle özledimki kavuşmak vuslatmı yoksa seni çok seviyorum efendim.:(
B)B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

Sana ümmet olamadığım için...
Dinine sahip çıkamadığım için...
Ahlakını örnek alamadığım için....
Bu kadar yanmama rağmen seni hakkıyla
sevemediğim için...
Bir Ebu Bekir..r.a...gibi...
Bir Ömer r.a. gibi..
Sevemedim seni ....
Sevemedim....
Sevemedim....!!!!!!!

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

"Nurunun bereketi bu dünyada var olmak,
Ey Nebi, ne devlettir, gül dalında hâr olmak!

Sen öyle bir Rahmetsin, öyle bir güzelsin ki,
Yer ehli ve gök ehli ister Sana yâr olmak!

Bastığın kum tanesi birer ince kesildi,
Mâni değil aşkına genç ve ihtiyar olmak!..

Tüm ümmetler içinde ümmetinin yüz akı,
Bir Hazma, bir Mus'ab, bir Câfer–i Tayyâr olmak!

Leblerinden hikmetler saçıldı bu zemine,
Kim sever, kim toplarsa, işte bahtiyar olmak!..

Cennetler müştakındır, Server–i âlemsin Sen,
Ey Nebi, Sana mahsus cihana Medâr olmak!..

Firdevs Seninle hoştur, her şey Seninle güzel;
Necati hiç ister mi mahrûm–i didâr olmak?..

Bu gülistanda her can, herkes gül koklayamaz,
Yiğitlerin işidir aşka giriftar olmak!..

Seni seveni Allah âlemde aziz eder,
Kim Sana düşman ise onun hakkı nâr olmak!
Şahlıktan, vezirlikten bin kat daha iyidir,
Ey Hâtemü'l–Enbiyâ, lütfuna mazhar olmak!..

İnsan için ne devlet, ne bulunmaz nimettir,
Senin gülistanında bir bülbül–i zâr olmak!..

Eğer nurundan hisse almamışsa bir gönül,
Artık öyle gönüle evladır mezar olmak!..

Güneşler yanağından parlaklık aldı Senin,
Ey Sultanım, kolay mı nâtını yazar olmak?

Gün geçtikçe hicranım büyüdü de büyüdü,
Bu dünyanın huyudur dertlere pazar olmak!..

Yûsuf'u yitik Yakûb "Yâ esefâ!" demekte,
Gönlü yanan kişiye yok bir dem–güzâr olmak!..

Benim bütün ümidim, kereminin incisi,
O güzel cennetlerde isterim civar olmak!..

Sultânü'l–enbiyasın, mahşerin de Seyyidi,
Ey Nebi, şânındandır Ahmed–i Muhtar olmak!..

Hazret–i Yakûb Cenab–ı Yûsuf'un hasretinden "Yâ Esefâ!" Ey Yûsuf'un üstünde (titreyen) tasam,
(gel, şimdi senin gelmen zamanıdır)." diye ayrılığın acısını dile getirmişti.

Dem–güzâr: Günlerini boş geçirmek.

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

Artık ne sıradan bir aşk ,
Ne de geçici sevgi alamaz yerini.

Veremem sana olan sevgimi hiç kimseye
Ben yıllardır yanarken hasretinle;
Olurda bir gün, bir gün değer verdiklerimin
En başında yer almanı hayal ederken
Şimdi; değerlerin en değerlisi ve sevgilerin en yücesindesin, Sevgili.
Nasıl sunabilirim sana açtığım bu aşk kapısını bir başkasına.
Sen ki huzur veriyorsun her ağlayışımda bana,
Sen ki rahatlatıyorsun benliğimi her anışımda seni.
Dertlerim sevinç oldu bana, senin çektiğin çile yanında
Derdimi unutuyorum ey Sevgili! Her anışımda seni.
Seni sevmek bu kadar tatlı, bu kadar güzelken
Başka aşklarda işim ne...

Dostum sensin, yarim sensin şimdi bana.
Ne sahte dostlar gibi sırtımdan vuruyorsun
Ne sahte aşklar gibi vefasız çıkıyorsun
Sen beni büyük bir rahmetle kucaklıyorsun.
Geceler boyunca sana ağlıyorum;
Göz yaşlarım aktıkça seviniyorum, çünkü ben başkasına değil
Sana ağlıyorum!!!
Hiç ağlarken bu kadar sevinmemiştim, ey Sevgili!
Sevinç göz yaşları, hasret göz yaşları bunlar, hasretim sana şimdi,
Nasıl toprak susarsa suya, bende toprak gibi susadım sana.
Sen ki ümmetine feda ediyorsun sevdiklerini!
Fatıma, Zehra, Hatice, Kübra, Hasan ve Hüseyin’im
Feda olsun ümmetime diyorsun...
Ne cenneti, ne Burak’ı ne de Mahmut makamını
İstemem ümmetim olmayınca diyorsun...

Ey Sevgili! Senin ümmetin bunlara layık değil ki,
Sevdiklerini feda ettiğin bu ümmet; nasıl şefaatini bekleyebilir ki?
Bizler! Acizane kullarız, şefkatine muhtacız.
Gün değişti,mevsimler değişti,insanlar değişti
Artık çağdaş yaşantı varmış bu zamanda
Ümmeti için onca çile çeken, göz yaşı döken Habib’i
Örnek almak yok şimdi,
Körpecik yürekler perişan, gençler neyin mutsuzluğunu yaşıyor
Onu bile bilmiyorlar; seni sevmek ayıp geliyor şimdi ki çağa
Senin hayatını yaşamak, hem de hiç eksiksiz yaşamak var şimdi,
Bunu yaşatmak; gelecek nesillerde bu yaşantıyı görmek var.

Seni yürekten sevmek var şimdi.
Ben sana aşığım ya Rasulallah!
Başka aşk istemem gönlümde; göz yaşlarım sana aksın,
Sözlerim seni söylesin, ahlakım senin ahlakın olsun!
Şimdi güllerde solgun, senin hasretinden susamışlar suya!
Sana kavuşmayı günbegün arzuluyorum ey Sevgili!
Bitsin artık benim dünya sürgünüm...

Seni sevmek var şimdi;
Körpecik yüreklerde seni sevmek,
Gelecek nesillerde seni sevmek,
Bu zamanda seni sevmek, var şimdi.

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hasretimsin,Ya Resulallah....eskimeyen bir mektup,Efendime...

Sevgili Efendim;

Bu mektubu engin hoşgörünüze sığınarak yazıyorum. Yüzyıllar önce, gönüllere ilmek, ilmek, işlediğin “insanlık onurunun” bizde meydana getirdiği özlemle, bir türlü tadına doyamadığım her şeyden çok tatlı sevgin üzerine yazıyorum.

Kör bir kuytuda kaybettiğim benliğimi, sadece senin işaret ettiğin doğrultuda bulmaya çalıştığım için yazmaya cüret edebildim Efendim!

Suya yazdığım, taşa yazdığım, dağlara yazdığım ama senden hep sakladığım acılarımı şimdi sana yazıyorum Efendim! Aramızdaki uçurumlardan, sana yalnız bu mektubu yollayabiliyorum. Hiç bir zaman bulamadığım, cesaretim ve benliğim, yalnız bunu başarabiliyor. Bu mektup, kalabalıklar içerisinde yürüyen bir yüreğin sessiz feryadıdır Efendim!

İçine, aynı çağda paylaşamadığımız sevgiyi, yüzümde tek tük dolaşan gülücükleri ve karşında sevginden eriyen yüreğimi, yüzüne bakamamanın utancından gözlerimden süzülen damlacıkları koyuyorum. Yine içine umudu, mutsuzluğu, hep kendime duyduğum güvensizliği, karanlıkta bulduğum Miraç yolunu aydınlatan ışığını da koyuyorum. Efendim, senin sevgi ikliminde yanmak ve yunmak istiyorum. Ama sevgin o denli dizayn edilmiş ki, kendimi tarifi imkansız bir huzurda buluyorum. Senden aldığım ışıkla sadece kendimi değil, çevremi de aydınlatmak istiyorum. Yaşamak için değil, yaşatmak için yaşamak istiyorum. Asla ölmek için değil. Zira ölmek kurtulmaktır biliyorum. Efendim, ben yalnız açlığı, soğuğu, çaresizliği ve siyah olan her şeyi öldürmek istiyorum. Silâhım, dürüstlük, kurşunlarım bir bir filizlenen sevgi olsun istiyorum. İçimdeki bütün hırsla ve bütün yalnızlığımda, korkularımla, yalan yanlış dünyamla yazıyorum bu mektubu! Suya yazdığım, taşa yazdığım, dağlara yazdığım acılarımı şimdi sana yazıyorum. Ben sana hiç bu kadar açık yürekli olamamıştım. İçimi yakıp, yıkan gerçekleri ben senden hep gizledim. Gizlilikler, yerini asla bağışlanmayan yanlışlara çevirdi. Acılar, umutlar bitmek bilmeyen çığlıklarla beraber olup feryada dönünce, o feryat sana yalan olarak geri döndü. Sevgileri ve yarınları kilitledim, güneşi kilitledim bütün dünyamı karanlıklar boğdu Efendim! Ama ne yazık ki yalanları hapsedemedim, onlar kaçıp dilime geldi. Sana bazen de yalan söyledim. Çünkü ben, gerçekler içinde en şerefli olmama rağmen en zayıf bir yaratığım.

İçimde yeşerttiğim bir fidandır dostluğun. Dalları tüm uzayı kaplayacak genişlikte, kökü de arzın merkezinden daha ötelerde... Yemyeşil yapraklarından en nadide kokular yayılıyor... Ki, her seherde gözyaşlarımla sularım. Sımsıcaktır fidanın suyu. Çünkü yüreğimden geliyor, ta derinlerden. Hiç susuz kalmadı fidan. Ben hep ağladım. Sevgin o denli büyüdü ki, kendimi yaprak üzerinde bir zerre gibi hissetmeye başladım. Çünkü akan gözyaşlarımda sadece konsantre olmuş sevgi yoktu. Gözyaşlarımda haksızlıklar karşısında sesleri çıkmayanlara karşı duyduğum öfke vardı, onlarla beraber aynı mekânları paylaşmanın utancı vardı. Yeterince bir tepki koyamamanın çaresizliği vardı. En kötüsü de, fidanın kökünü -günde en az beş kez kovmama rağmen- her an kemirmek isteyen çağdaş aç kurtlar. Buna rağmen fidan yemyeşil. Onu böyle yeşil tutan sadece sana olan sevgim Efendim!

Efendim, sen gittin bulutlar kararttı ufuklarımızı. Güneş sımsıcak ısıtmıyor, ay parlak değil eskisi kadar, yağmurlar merhametli yağmıyor artık. Her bir nimet yüzümüze tokat gibi çarpıyor. Gittin, hemen sonra, yaşayanlar beden kalelerimize mancınıklar yerleştirdi. Paslanmaz çelikten ördüğümüz yüreklerimize kadar uzandı mancınıkları ve direncimiz kırıldı, düşman akın üstüne akın yapar oldu. Gündüzleri bunaldık geceleri rüyamıza gelir misin diye bekledik. Ama boşunaydı bekleyişimiz. Çünkü biz mancınıkların ucundan tutmasını beceremedik. İçimizi bir vehin kaplamıştı. Kendimiz türetip, kendimizi olmadık senaryolarla yıllarca mahvettik. Biz varız Efendim, kendimize düşmandan daha düşman.
Ravzanda açan güller, artık bizim inişli yollarımızda kan ağlıyor. Sevr’deki örümcek, ağını örmüyor. Güvercin ise asla yuva kurmuyor. Ve biz oturduğumuz yerden Ebabilleri bekliyoruz Efendim! Gönül gülümüze hüzün karaları sürüldü de rengi görünmez oldu, Bülbüller ise bu diyarı terk edeli çok oldu. Efendim, siz gidince göz pınarlarımız gözyaşı matemine büründü. Yiğitlerin sensiz sularda nice vurgunlar yedi. Güllerle imar ettiğin gönül yuvalarımız bozuldu, yerine kuru ve hoyrat dallarla inşa edilen sevgiden uzak soğuk bir mekân inşa edildi.

Gönül Çiçeğim, “sen” kokmuyor artık bu hoyrat iklimler. Dallar, ürkek serçeler gibi dökülen çiçeklerine ağıtlar yakıyor. Efendim, sen gidince muhacir düşler süsler oldu uykularımızı. Seni kokladığımız düşlerimiz tek teselli kaynağımız. Şimdi muhacir düşlerimiz de tipili, boranlı gerçeklerin kuşatması altında. Dallarımızla vuruyorlar, mallarımızla vuruyorlar, çiçeklerimizle vuruyorlar bize. Hatıralarınla yüklü yüreklerimiz, mecnun nağmelere müptela şimdi. Yakup’un hasreti var sana yangın yüreklerimizde.

Gönül Çiçeğim, sana hep sevinçli haberler vermek isterdim. Beni hoş gör ve beni makamından uzaklaştırma. Belki birgün size yazanlar, güzel şeyler yazacaklar. Ama biz onlara güzellik bırakabilecek mücadeleyi göze alabilirsek.

Efendim! Umutlarımız, katillerin elinde silah; sevdalarımız, çocukların elinde oyuncak. İsyan kapılarının yüreklerde kilitli olduğu bir mevsimden yazıyorum. Mevsim ilkbahar aylardan Nisan. Yüreğim kadar karanlık, yüreğin kadar aydınlık gecelerde yazmak isterdim. Yıldızları kandil yapıp koydum masama. Kulaklarımı tıkadım “akıllı füzelere”. Gözlerimi kapadım utancımdan. Ama gönül bahçelerimizin kanla sulanmakta olduğunu da sana, yazmadan vazgeçemeyeceğim. İçimde her bir mermide ölüp, yeniden dirilen bir nefer olduğumu düşünüyorum. Hani, “Ali Benim Aile efradımdır” demiştiniz, sevgili torunlarınız omuzlarınızdan inmeyince secdeden doğrulmamıştınız. İşte o güzel insanların şehit edildikleri topraklarda yine mümin kanı akıyor Efendim! İçimde kopan fırtınalar o topraklardaki savaşı durduramıyor. Gözyaşlarımız da kurumuş. İlk ve son silahıma sarılıyorum, yani dualarıma. Hayal denizine savuruyorum dualarımı, Ebabil olsunlar ve Ebreheleri kendi cehennemlerinde boğsunlar diye. Sessizliğimi bent yaptım gözyaşlarıma. Ama çığlıklarımı susturamadım gönül ülkemde. Sana, sana sesleniyorum! Efendim ne olur durdur bu gönül çığlıklarını. Ne bir akıllı füze yapabildik sesimizi duyuracak ne de bir Patriot. Ama çok lüks dairelerimiz var, sadece çalışmadan dinlenmek için.

Efendim, gönül dünyamda ışığın ana rengi gibi sayfalar açmak isterdim. Sonra renklendirmek isterdim güzellikler için. Sayfalarım kararsın istemezdim, gönül mahkememde... Sevgi bahçemin kapısını sonuna kadar açmak isterdim. Sabahın serinliklerinin müjdeler getirmesi ve bu müjdeyi her doğrultuda yaymam için Efendim!

Artık mektubuma son vermek istiyorum. Ne zamandan beri düşünüyorum. Zaman, Ebu Cehillerin veya Ebrehelerin zamanı mı? Nefes almak istiyoruz Efendim bir nefes almak istiyoruz. Bize bir nefes alabilmemiz için dualar ediniz. Bize korkularımızı yenebilmemiz için de yardımcı olunuz. Umudumu kaybetmiyorum. İnanıyorum ki, Firavunun ateşinde nasıl İbrahimler yeşerdiyse, bu şirk denizinde boğulmadan karaya çıkacak Yunuslar da olacaktır. Umutla, sevgiyle bunu bekliyorum ve bu yolda gayret ediyorum.

Efendim, ismin gönüllerimizin tespihi. Yeşeren dallarımızda bir kez gonca olman yeterlidir. Bize gönül Kâbe’ni açar mısın? Bizi huzuruna kabul buyurur musun? Bize şefaat eder misin?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt