Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HARİKA YEMEK (1 Kullanıcı)

isnuryaman

Kayıtlı Kullanıcı

Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış, yemek yapıyordu. Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi.

Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında, çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı. Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmışyı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti. Oğlu, yeni gelini ve aile dostu, kadıncağıza durumu fark ettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi. Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kalıp gitmeyi düşünüyordu. Oğlu ve gelini gittikten sonra yaşlı kadına:

- "Senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi viliyorum. Bana söyler misin? Bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Bence ya hastasın ya da bir sorunun var." dedi.

Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi:

- "Hayır hiçbir şeyim yok! Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kırmayacak."

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HARİKA YEMEK

ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZELLL..

&SEHER&

Kayıtlı Kullanıcı
Acaba böyle düşünen kayınvalideler var mı? Yoksa hep hikayelerde mi yaşıyorlar. Eğer iki kişi evlenmeye karar verir,bir üçüncü kişi arada olursa o evliliğin temeli şimdiden bozulmaya mahkümdür.He eğer üçüncü kişi sadece yapıcı konumdaysa sorun yok. Ama değilse o evliliğin ömür boyu sürmesi için sadece ve sadece kadının sabırlı olması gerekiyor. Bunu da kendinden geçmeden yapabilen çok az kişi var.Hele şimdiki gençlik
çok akıllı ama çok sabırsız,Allah geleceğin yardımcısı olsun.AEO.

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
acaba varmıki böyle düşünen kaynanalar e vardır heralde allah razı olsun bölelerinden

kutluel

Kayıtlı Kullanıcı
böyle kaynana gören varmıdır acabaaaa:)))))))

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt