Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

-Harika cevaplar -- (1 Kullanıcı)

zenan

Kayıtlı Kullanıcı
Domuz Eti

Tarihimizde "Kafkas kartalı" diye geçmiş bulunan İmam Şamil yüz binlerce Rus ordularını birkaç arkadaşıyla yıllarca uğraştıran kahramandır.Üstat Şeyh Celaleddin Efendinin dizi dibinde Tarik-ı Nakşibendiyyenin âb-ı hayat pınarından kana kana içmek suretiyle menaviyatın zirvesine yükselirken, sol eliyle kullandığı kılıcıyla tek başına ordulara göğüs germek gibi bu dünyanın en büyük zevklerine de tatmaktan geri durmamıştır. Az bir kuvvetle uzun yıllar sürdürdüğü mücadelesini, esaretinden sonra aynı şekilde devam ettirmiştir. Ruslara esir düştüğünde; Yemek esnasında, İmam Şamil'in iştahlı iştahlı yemek yediğini gören çar'ın:
"Kumandan, bu iştahla beni de yiyeceğinizden korkuyorum" demesi üzerine etrafındakilerin kahkahaya boğuşları uzun sürmemiş Kafkas Kartalı:
"Çar hazretleri kaygılanmayınız. Ben elhamdülillah müslümanım ve domuz eti yemem haramdır."

Veteriner

Bir toplantıda bir genç M. Akif`i küçük düşürmek için:
- Afedersiniz, siz veterinermisiniz? demiş. M. Akif hiç istifini
bozmadan şu cevabı vermiş:
- Evet, biryeriniz mi ağrıyordu?

Mehmet Akif, Almanya'dan dondugunde sormuslar:
Avrupa'da ne var ne yok Ustad!
Soyle cevap vermis:
Gordugum kadariyla isleri dinimiz gibi saglam; dinleri ise islerimiz kadar curuk.

Hekimoglu Ismail, elindeki karanfil ciceginin neden
kokmadigini soranlara su cevabi vermis:
Ahirzaman karanfili kardesim. Mahiyetini kaybetmek ve gorundugu gibi olmamak, sadece ona mahsus degil ki...

Yolculardan biri, otobus soforunun yanina gider ve namaz vakti gecmeden bir mola vermesini rica eder. Sofor sinirlenerek:
Kaza edin efendim, der. Ne olur yani?
Adam sakin sakin cevap verir:
Ben kaza etmeden, ya sen kaza edersen?

Mevlana Cami Hz.lerine gelen bir adam "Suna soyle dedim, buna su cevabi verdim" diye gururlaninca,

Mevlana Hz.leri:
O cevaplarla degil, diye gurlemis. Yarin Allah'a verecegin cevaplarla mesgul ol.

Bir adam, bir hoca efendiye "Hocam, benim kaderimde namaz kilmamak var"
deyince, hoca efendi cesmeyi gostererek: Kollarini sivayip, su cesmede abdest al. Sonra surada
iki rekat namaz kil. O zaman kaderinde namaz kilmak olacak, demis.

Necip Fazil vapurla Karakoy'e gecerken, yanina biri yaklasip:
Ustad, diye sormus. Peygamberlere ne diye gerek var, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik.
Necip Fazil, okudugu kitaptan basini kaldirmadan:
Ne diye vapura bindin ki, demis. Yuzerek gecsene karsi kiyiya.

sEYIT AHMET ARVASIYE SORMUSLAR

BIZ MAYMUNDAN GELIYORMUSUZ ÖYLEMI
ODA CEVAP VERMIS
ONLARA BAKARSANIZ :KAVAK AGACIDA ÖNCEDEN MAYDANOZ IDI

Sigorta

İngiliz Büyükelçisi, eski Türk evlerinin dış duvarlarına asılan "Ya Hafiz" (Muhafaza Eden Rabbimiz) levhalarını görünce dayanamamış ve Keçecizade Fuad Paşaya bunların ne olduğunu sormuş.
Fuad Paşa İngiliz'in tam anlayacağı dille cevap vermiş.
- O gördükleriniz, Osmanlı Sigorta Şirketinin levhalarıdır.

rockn

Kayıtlı Kullanıcı
RE: -Harika cevaplar --

çok hoş yah gzldiiii;):)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün aleyküm.Allah(c.c) razı olsun inşallah...
Allah(c.c)'ya emanet olun..Hayırlı cumalar..

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı

SA HAYIRLI CUMALAR...
BEN DE BU GUZEL YAZILARIN USTUNE SIZLERLE BI SEY PAYLAŞMAK İSTIYORM,KABUL BUYURURSANIZ ..
BILIYORUZ KI USTADIMIZ NECİP FAZIL SONRADAN MÜSLÜMANLIGI YAŞAMAYA BAŞLAYAN BIRI YANII ONCEDEN KOMINIST OLUP;KENDISININ TABIRIYLE "ZAVALLI BIR HAYAT" SÜRMÜŞ AMA DINI YAŞAMAYA BAŞLADIKTAN SONRADA ARKADAŞLARIYLA GÖRÜŞMEYE DEVEM ETMİŞ..BU KADAR ÖN BILGIDEN SONRA KONUYA GECEYIM..
USTAD BIR GUN ALMANYAYA GİDER ORADA KENDISNI ESKI KOMİNİST ARKADASLARINDAN BIRİ HAVAALANINDAN KARŞİLAR..ÜSDATI BIR ANDA TANIYAMAZ ÇÜNKÜ ÜSTADIN SÜNNET SAKALI VARDIR..BUNUN UZERINE:
-NE BU NECİP MAYMUNA DÖNMÜŞSN,DER
ÜSTAD'DA:
-YA O ZAMAN ARKAMI DÖNEYİM DER...

SELAMETLE KALIN..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt