Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hapse Girip Çıkanların Değişimleri.. (1 Kullanıcı)

oksiyus

Kayıtlı Kullanıcı
01252e43459jg8.jpg

09152e50267fw3.jpg

06174e4c2cejp4.jpg

08150e4d982mb7.jpg

05183e471dfbp8.jpg

03185e44e4aoy7.jpg

11424e5167cux9.jpg

07170e4cd6cjr9.jpg

04183e46116wz1.jpg

02202e44198iq4.jpg

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun Aleykum. Bunlarin hepsi amerikali. Tabi Allah hicbir muslumani burada ki hapishanelere dusurmesin. Buraya dusen insanlara hayvana yapmadiklari muameleyi yapiyorlar. Hapishaneye dusen birisine insan gozule bakmiyorlar zaten. Bizim Turkiye ile karsilastirdiginiz zaman Turkiyedeki mahpuslar cennete yasiyorlar. Velhasil el kelam insan ne ekerse onu bicer. Ama su bir gercek ki burdaki(amerika) system insani hayvana daha dogrusu domuza donustuyor. Allah bana ve burdaki butun musluman kardeslerime yardimci olsun. Amin...

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
.........................................

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun Aleykum. Bunlarin hepsi amerikali. Tabi Allah hicbir muslumani burada ki hapishanelere dusurmesin. Buraya dusen insanlara hayvana yapmadiklari muameleyi yapiyorlar. Hapishaneye dusen birisine insan gozule bakmiyorlar zaten. Bizim Turkiye ile karsilastirdiginiz zaman Turkiyedeki mahpuslar cennete yasiyorlar. Velhasil el kelam insan ne ekerse onu bicer. Ama su bir gercek ki burdaki(amerika) system insani hayvana daha dogrusu domuza donustuyor. Allah bana ve burdaki butun musluman kardeslerime yardimci olsun. Amin...

kıyaslama yapılırsa onu bilmem.
ama bildiğim tek şey burdakiler cennet değil....
haketmeyen veya gerçek kader mahkumlarıda var orda...
ALLAH onlara ve ailelerine sabır versin.

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Amin deyelim InsAllah. Benim amacim kimseyi yaralamak degil sadece su fotograftaki insanlarin degisimlerini izah etmekti. Tekrar soyluyorum Allah burdaki butun musluman kardeslerime yardimci olsun. Hapiste olanlara da sabir versin. AMIN...

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bu resimdeki insanlarin neden hapishaneye girdiklerini arastirisaniz ya drug(uyusturucu) ya tecavuz, ya hirsizlik, yada adam oldurmekten girmislerdir. Yani hicbirisi Allah rizasi icin girmemistir. Ama yine de Allah onlara hidayet etsin diyelim.

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürlerrr hakeden çekicek cezasını selametle..

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
Bu resimdeki insanlarin neden hapishaneye girdiklerini arastirisaniz ya drug(uyusturucu) ya tecavuz, ya hirsizlik, yada adam oldurmekten girmislerdir. Yani hicbirisi Allah rizasi icin girmemistir. Ama yine de Allah onlara hidayet etsin diyelim.

ben de zaten cevabımda haksız yere veya gerçek kader mahkumlarını kasettim.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
birgün yolum cezaevine düştü.oraya gitmeden önce bütün hepsi için hiç iyi şeyler düşünmüyordum.ama bazılarının yaşadıklarını gardiyana sorunca bazılarının durumlarına içim acıdı.sonra onlarla tanıştım.yüzlerindeki o hüzün ifadesini anlatamam.
gardiyanlara bunların suçu ne diye sordum ve aldığım cevaplardan bazılarını paylaşmak istedim sizlerle.

-35 yaşlarında bir beyin hikayesi;bir yüzbaşı karısına tecavüz etmiş ve adam yüzbaşıyı öldürmüş.

-27 yaşında bir gencin orda olma sebebi:3 kardeşlermiş.bu genç diğer erkek kardeşini öldürmüş.sebebi ise öz bacısını zorla para karşılığı erkeklerle olmaya zorlamış.buda görünce dayanamamış ve erkek kardeşiyla kavga etmeye başlamış.ve sonunda öldürmüş.

-21 yaşında bir üniversite öğrencisi;bir akşam yurduna dönüyormuş.karşısına pisliğin teki bir gaspçı çıkmış.telefonunu istemiş vermiş.sonra parasını istemiş vermek istememiş.gaspçı bıçağını çıkarmış ve kavgaya başlamışlar.gaspçının bıçağıyla gaspçıyı öldürmüş.

-30 yaşında bir öğretmenin orda olma sebebi;okulun önündeki arabasına binip evine gidecekmiş.arabayı çalıştırmış.arabanın kalkmasıyla durması çok sürmemiş.öğretmen herhalde öğrenciler taş koydu diye düşünmüş ve arabadan inmiş.tekerleyin altında kendi öğrencisinin cansız bedenini görmiş.öğrenciler saklambaç oynuyorlarmış ve bir öğrencide adamın arabasının altına saklanmış.adam nerden görsün.ve o öğretmen hala cezaevinde.

bunları yazmamın sebebi,cezaevlerinde gerçekten kader mahkumu olan bir çok kişi var.onların zaten boyunları bükük.birde toplumun olumsuz bakışı ve düşünmeleri onları yıkıyor.üste yazdıklarım yada bunlara benzer olaylar heran hepimizin yada yakınlarımızın başına gelebilir ALLAH korusun.

tabiki hak edenlerde var.onlarıda RABBİM ıslah etsin.
konuyu açan değerli kardeşimiz,böyle mahkumları ve mahkum yakınlarının neler hissettiklerini bildiğim için biraz serzenişte bulunmuştum.anlayacağınızı ümit ediyorum.genellemeden hepimizin kaçması gerek inşALLAH.
ALLAH a emanet olun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt