Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hanımlar evlenınce kendinizi bırakmayın (1 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
S.a.

Nedense bir cok ülkenin Hanimlari evlense dahi Bakimini güzelligini korurken bizim "türk hanimlari" kendini cabuk birakiyor...
En Sevdikleri sözde "alan almis satan satmis" kime süsleneyim

Bakim derken Islami cercevede uygun bir bakimi kastediyorum...Mesela bir ev hanimi bütün gün evde is yaparken rahat kiyafetler giyiyor, yerine göre yemegi vs o giysiler ile yapiyor ve dogal olarak aksam olunca üstü basi kirli veya koku almis olabiliyor.

Buna ragmen esini ister kapida ister evde karsilarken üzerine degistirmeyi düsünmüyor.

Oysa o Insan bütün gün calisirken sonra, gözlerini harama bakmaktan sakindiktan sonra eve geldiginde onun icin süslenmis bir Hanimi karsisinda gördügünde eminimki cok ferahlayacaktir (varsayalimki Erkek Islami yasayan biri ve disarida Hanimindan baskasini görmeyen bir insan)

Aslinda süslenmek, güzel görünmek Kadinin fitratinda olan seylerdir Buna ragmen secmis oldugunuz Esinize karsi niye birakiyorsunuz kendinizi? Mesela insan nasilsa evlendim diyor...ama hic korkmuyor bana olan sevgisi zamanla eksilir yada ona karsi ilk gündeki görünümüm ile olayimki Sevgisi hep ayni sekilde baki kalsin....

Her hanim temiz ve kendine karsi bakimli olan bir esi ister. Ayni sekilde bunu Bayanlarda yapsa Esleriniz sevinmezmi?

Bence Islami bir kadin dahada gözönünde oldugu icin bir "örnek" temsil ettigi icin bu konuda dahada dikkat etmesi gerekiyor.

Ister calisan bir bayan olsun ister ev hanimi...evindeki düzen, disziplin vs. olsun, kendi üstündeki titizligi ile daima dikkat cekmeli ki...insanlar bunu Islam ile bagdastirsin.

Evlendikten sonra, dogumlardan sonra dogal olarak bir kadin kilo alir. Fakat o kilolar üzerinde kalmasi lazim dogal diye birsey yok. Elbette dogum yapmadan önceki halinizi alamazsiniz ama en azindan hedefi oraya koyarsaniz fazla bir degisim olmaz.
Sonra disarida Dügüne gider gibi süslenen bayanlar, güzel kiyafetlerine misafirlige veya disariya saklayanlar, neden bunlari Rabbinizin huzuruna giderken giymiyor yada neden Esiniz icin evinizde giymiyorsunuz? Insan Sevdigi icin süslenip güzel görünmek istemezmi?

Elbette erkeklerdende ayni titizligi bekliyoruz, ben su an sadece Hanimlaradeyinmek istedim cünkü cok fazla gördügüm bir noktaydi.

Sizlerinde görüslerini almak isterim....

alıntı

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
En Sevdikleri sözde "alan almis satan satmis" kime süsleneyim

sen süslenmezsen oda Ruslara gider bilmem kimlere kimlere gider!(Allah korkusu yoksa eğer)

neyse zaten şu millet olarak neyimiz düzgün ki evliliklerde düzğün olsun..

ben hep şu hadisi yazıyorum mesajlarımda belki dikkat edenler olmuştur..

"Dinini düzeltenin Allahta Dünyasını düzeltir"..

peki biz gerçekten bu hadisi idrak ettikmi?

eğer idrak etmişsek ne mutlu bizlere...

biz eğer dinimize sarılırsak dinimize baglanırsa emin olunuz ki dünyadaki herşeyimizde düzelir işimizde düzelir eşimizde düzelir çocugumuzda herşeyimizde düzelir ama biz dini unuttugumuz için dünyadaki işlerimizde hiç rast gitmez gidemez!!..

Allah'a emanet olunuz..

vesselam...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
"Dinini düzeltenin Allahta Dünyasını düzeltir"..

-fani dünya kardeşim evet gercekten dinimizi düzeltirsek rabbimde bizim dünyamızı düzeltir.bu benimde dikkatimi cekmişti.gözlerinize saglık ALLAH razı olsun

asirastr

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın kardeşim hem de çok.Bugün hanımları anlatan bir kitap okudum.Evlenen hanımlardan ve helal olanın eşi için süslenmek olduğundan bahsediyordu.
Ve ben bir bayanın her zaman bakımlı olmasından yanayım.Özellikle de eşi için daha da süslü olmalı.Helal yolda süslenmenin mutluluğu bir başka güzeldir.
Hep bakımlı ve eşimizi düşünen eşler oluruz inşallah.

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
:)emegınıze saglık.guzeldı.ılerde esımıze karsı dıkkat etmemız gereken en onemlı noktalardan bırı belkı de.Allaha emanet olun kardessımm.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın kardeşim hem de çok.Bugün hanımları anlatan bir kitap okudum.Evlenen hanımlardan ve helal olanın eşi için süslenmek olduğundan bahsediyordu.
Ve ben bir bayanın her zaman bakımlı olmasından yanayım.Özellikle de eşi için daha da süslü olmalı.Helal yolda süslenmenin mutluluğu bir başka güzeldir.
Hep bakımlı ve eşimizi düşünen eşler oluruz inşallah.

bende bir bayanın her zaman bakımlı olmasından yanayım evimizdeyken bile sanki misafirligre gider gibi olmmız gerektigini düşünüyorum.inşallah dedigin gibi hep bakımlı ve eşimizi düşünen kişilerden oluruz.ALLAH razı olsun.selametle kal:a12:

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
:)emegınıze saglık.guzeldı.ılerde esımıze karsı dıkkat etmemız gereken en onemlı noktalardan bırı belkı de.Allaha emanet olun kardessımm.

teşekkür ederim ayşecim sende ALLAHA emenet ol gözlerine saglık.selametle kal:a12:

E

es_selam

aynen katılıyorum sevdam..bende kendimi şu dışarıya degilde içeriye göre giyinmeyi başarabilsem:(yani konuda anlaatmak istedigin gibi..çok yerinde bir paylaşımdı canım ve her bayanında dikkat etmesi gereken durum.ellerine saglık inşaallah bu duyuru çok kişi tarafından paylaşılır...selam ve dualarımla...

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
:) Nefsi emmare ...

Emir altına girmek istemiyor işte. Hanımlar bekarken, kendilerini yabancı erkeklere göstermeleri, onlara karşı süslenmeler, tatlı dille latifeli konuşmaları yasakken sanki inadına bu süslenmelerinden vs. vazgeçmiyorlar. Halbuki eşine karşı süslenmesi ve tatlı dilli güler yüzlü olması gerekirken tam aksini yapıyor.

Allahü teala bütün müslüman hanımlarını nefslerini terbiye etmekle şereflendirsin.

Dua eder dua beklerim.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cc sizlerden razı olsun Sevda hafız kardeşim.Gerçekten büyük bir yaraya parmak basmışsınız,malesef bütün erkekler bundan muzdaripler.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
aynen katılıyorum sevdam..bende kendimi şu dışarıya degilde içeriye göre giyinmeyi başarabilsem:(yani konuda anlaatmak istedigin gibi..çok yerinde bir paylaşımdı canım ve her bayanında dikkat etmesi gereken durum.ellerine saglık inşaallah bu duyuru çok kişi tarafından paylaşılır...selam ve dualarımla...

teşekkür ederim esselam arkadaşım ben seni biliyorum canım evdede ne kadar süslü kız oldugunu:)selmetle kal

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
:) Nefsi emmare ...

Emir altına girmek istemiyor işte. Hanımlar bekarken, kendilerini yabancı erkeklere göstermeleri, onlara karşı süslenmeler, tatlı dille latifeli konuşmaları yasakken sanki inadına bu süslenmelerinden vs. vazgeçmiyorlar. Halbuki eşine karşı süslenmesi ve tatlı dilli güler yüzlü olması gerekirken tam aksini yapıyor.

Allahü teala bütün müslüman hanımlarını nefslerini terbiye etmekle şereflendirsin.

Dua eder dua beklerim.

amiiin huyele kardeşim.esasen kadının fıtratında var süslenmek begenilmek bunu kimse inkar edemez.tabiiki bunları meşru daiarede yapmak gerekir üstad hazretlerinin bir sözü var helal daire keyfe kafidir harama girmeye lüzüm yok.diye cok güzel bir söz dimi .ama şu konuda kesinlikle haklısınız hanımlar eşlerine tatlı dilli güler yüzlü olmaları gerekir.saygıyı hiç bir zaman kaybetmemeleri gerekir.aynıu durum tabiiki erkekler içinde gerekli.dediginiz gibi rabbim nefsimizi terbye etmemizi nasıb etsin.yorumlarınız içinde teşekkür edrim.bende dualarınızı beklerim.selametle kalın

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cc sizlerden razı olsun Sevda hafız kardeşim.Gerçekten büyük bir yaraya parmak basmışsınız,malesef bütün erkekler bundan muzdaripler.

sizdende razı olsun kardeşim.erkeklerin bu konıuda muzdrip olmalarında haklılar.hani yazıda diyorya kadınların en sevdigi söz alan almış satan satmış diye(kendi adıma söylüyorum cok kötü bir söz)hakikaten öyle hareket ediyorlar tabii herkez için söylemiyorum eşlerimizi kendimize baglamamız için bu ayrıntılar dikkat etmeliyiz.yoksa ALLAH muhafaza erkekler dışarıdakı son derece mükemmel bir şekilde süslenmiş püslenmiş kızları görünce kalpleri onlara meyledebilir.bu konu bayanlar için cok önemli diye düşünüyorum.yorumleınız içinde ayrıca teşekkür ederim kardeşim.RABBİM sizi kuran yolundan ayırmasın..isminiz gibi kurana sevdalı bir ömür yaşamayı nasib etsin.selametle kalınız.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Sevda Hafız kardeşim amiiiiiiiiiiin.Sizde isminiz gibi hafızsınızdır sanırım.Rabbım cümlemizi daim eylesin inş.

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
saolasin kardesim etkili bir paylasim tüm hanimlarin görmesi gerek...

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
sizdende razı olsun kardeşim.erkeklerin bu konıuda muzdrip olmalarında haklılar.hani yazıda diyorya kadınların en sevdigi söz alan almış satan satmış diye(kendi adıma söylüyorum cok kötü bir söz)hakikaten öyle hareket ediyorlar tabii herkez için söylemiyorum eşlerimizi kendimize baglamamız için bu ayrıntılar dikkat etmeliyiz.yoksa ALLAH muhafaza erkekler dışarıdakı son derece mükemmel bir şekilde süslenmiş püslenmiş kızları görünce kalpleri onlara meyledebilir.bu konu bayanlar için cok önemli diye düşünüyorum.yorumleınız içinde ayrıca teşekkür ederim kardeşim.RABBİM sizi kuran yolundan ayırmasın..isminiz gibi kurana sevdalı bir ömür yaşamayı nasib etsin.selametle kalınız.

dogru söze ne hacet...:G
bu güzel yorumunuz için Rabbim razı olsun kardeşim..

Allah'a emanet olunuz..

"Dinini düzeltenin Allah'ta dünyasını düzeltir."
(hadisi şerif)

vesselam...

E

es_selam

Bu günlerde geçecek inşallah ve es selam da senin gibi yerli yerinde giyinecek inşallah...dualarınızı bekliyorum tam hidayede erebilmek için.....ve ermek isteyenler içinde,gelin hep beraber hz.fatımaya benzemek için dua edelim.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt