Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hakkını helal et dede.. (1 Kullanıcı)

Suheda_nur

Kayıtlı Kullanıcı
HAKKINI HELAL ET DEDE

- Saçmalama anne! Duygu sömürüsü yaparak acındırma! Off! Yeter be yeter!
- Tamam oğlum, sus lütfen...
- Susmuş! Çıldırttın yahu! Ölüm ölüm ölüm... Yetti yaa, iki aydır başka bir şey duymuyoruz!
- Tamam oğlum, git istediğin yere.. Sus, gelme üstüme... Deden duyacak şimdi...
- Duyarsa duysun! Adamı sağken mezara gömdün be! Kuran okutmalar, mezar yeri satın almalar... Karşısında sürekli dua okunan adamda moral mi kalır?! Günlerdir sabrediyorum, patladım işte! Yeter! Bir daha bana dedemin hastalığından bahsetme! Ben gidiyorum, ne halin varsa gör!
Bu yürek burkan, bu korku veren diyalog, Boğaz civarında bir apartman dairesinde gerçekleşti.
Dertli anne, doktorların umutsuz olarak eve gönderdiği babasına son görevlerini yapmakla günlerini geçiriyordu.
Oğlunun da dediği gibi, durumu bilen yaşlı komşular, dedenin başında sürekli Kur’an okuyordu; anne, dedenin mezar yerini bile şimdiden almıştı.
Haftalar süren evdeki “ağır” hava, genç futbolcuyu çok sıkmıştı.
Maçlardan, deplasmanlardan geriye kalan zamanlarda bile eve gitmek istemiyor, sağa sola takılıyordu.
Dedesinin “gidecek” olmasına, annesinin asık suratına, bir dolup bir boşalan evde hep aynı konunun konuşulmasına üzülüyordu.
Sonunda, sadece “mevcut durumu” daha gerçekçi bir dille anlatan annesine patlamıştı.
- Oğlum, yolculuğa çıkmadan önce dedenden helallik iste, belki bir daha göremezsin, demişti sadece...
Genç futbolcu, tartışma gecesi eve gelmedi; ertesi gün ise 2. Lig maçı için Ankara’ya gidecekti.
HHH
İddiaya göre genç futbolcu, Beyoğlu’ndaki meyhanede içtikçe içmiş, gecenin ilerleyen saatlerinde eve dönmeye karar vermiş, ancak Bebek’ten geçerken, otomobiliyle kazıklı yoldan denize uçmuştu.
Dedesinin mezarına gömüldü.
Dede ise hâlâ yaşıyor

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH cc böyle durumlardan nasipsizlikten gefletten bizleri alıkoysun..güzel bir paylaşım olmuş..selam ve dua ile kalın selametle...

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim kimlerbeklenirken kimler gidiyorçkimsenin bu dünyada 1 saliselik garantisi yok.belki ben şu boş yurt odasında son yazılarımı yazıyorum şuanda.rabbim yanına alıken sormaz kimsey....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt