Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HAKKINI HELÂL ET ANA BEN ÖLDÜM.. (1 Kullanıcı)

lana

Kayıtlı Kullanıcı
HAKKINI HELÂL ET ANA BEN ÖLDÜM..

Anam;
Belki çitf sürerken, belki inek sağarken, belki bebemi beslerken ,belki postacının yolunu gözlerken ve belki de "Gavurun kızı" dediğin helâlimle dalaşırken alacaksın mektubumu.....
Okuman yazman yok biliyorum.Diğer analar gibi güçlüdür sezgilerin. Hemen anlarsın öldüğümü...
Yüreğine kör bıçaklar saplanır biliyorum. Hani; babamın şehit düştüğü haberini aldığın gece varya ben sen görmeyesin diye ağladığımı yorganın altına saklanmıştım.. Umud'ma belli etmeyin o daha bebe babasının gelmeyeceğini, gelemeyeceğini sindirmesin içine ben gibi boynu bükük büyümesin.
çok üzgünüm anam seni bensiz bıraktım.emanet edilen vatanı koruyamadım.Düşmanlar içimizdey di anam. Babam gibi yabancılarla vuruşmadık bu daha çok acıtıyor içimi...
Sepetimde tek ekmeğimsin derdin. Beni uğurlarken ,geldiğinde davullar çaldıracam demiştin. Bayılana kadar gülecem demiştin. Seni yine ağlattım özür dilerim anam..
Hani; hep Esma'ya "gavurun kızı" derdin ya..İşte dün gece esas gavurla karşılaştım.Namluyu bana doğrulttuğu halde tetiği çekemedim..Umut geldi aklıma. Belki onun da umutları vardır,babasız kalmasınlar dedim...O umudu babasız bıraktı anam...
Pusuya düşürdüler bizi itin dölleri. En son hatırladığım Turgay Üsteğmenimin haykırarak üzerime düşmesiydi.. O da öldü mü anam?
Hiç kimsesizlerin kimsesi, baba gibi, adam gibi adam dı anam..
Türk askerinin onun gibi komutanlara ihtiyacı var. Bize vatanın namus olduğunu,vatanın ana olduğunu, vatan için canımızı seve seve vermemiz gerektiğini o öğretmişti.. Üsteğmenim de öldü mü anam. ?
Yüce Rabbim sepetine bir ekmek daha bıraktı. Hani;
Allah bir kapıyı kaparsa diğerini açar derdin ya..
Umud'um sana emanet..
Dün rüyamda gördüm . Elinde çiçekler , üzerinde şanlı BAYRAĞIMIZ koğuşun kapısında beni bekliyordu..
Helâlimi allaha emenet ediyorum.El kızıdır, gençtir gitmek isterse tutma..Ama gözünü de üstünden ayırma olakı sana ihtiyacı olur..
Allah sana uzun ömürler versin..Oğlumu vatanına hizmet için yetiştir. Eğer o da vatan için ölürse üzülme.. Faili meçhul,yüz kızartıcı sebeplerle öleceğine şerefli bir görev uğruna,atalarımız gibi vatan uğruna ölsünler.

Hakkını helâl et..Umudum önce allaha sonra sana emanet... :(:(:(:(

OĞLUN
---------
sevgi ve muhabbetle

Alıntıdır....(yazan kardeşimizden Allah razı olsun...)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HAKKINI HELÂL ET ANA BEN ÖLDÜM..

selamun aleyküm gönlü güzel kardeşim.ne kadar güzel hikayeler paylaşıyorsun biizmle ya.Allahım razı olsun.bilgisayarın başında güzlerim doldu öylece kaldım.rabbim herkese hayırlı ölümler nasip etsin..çok güzel ya yazacak bir şey bulamıyorum...kelimelr inan ki kifayetsiz kalıyor..çok sağoalsın kardeşim ya çok sağol..selam ve dua ile

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam ablacım Allah cümlemizden razı olsun bende bu güzel yorumunuz için çok tşk ediyorum canım ablam selametle kalınız...B)

helena

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim geçekten çok güzel emeğine sağlıkk

lana

Kayıtlı Kullanıcı

ecmain helena kardeşim sizde saolun selametle kalın...B)

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:( selamün aleyküm kardeşim aglamaktan kendimi tutamıyorum..çok güzel gercekten..Allaha emanet ol kardeşim..

tuncay147

Kayıtlı Kullanıcı

eline sağlık allah razı olsun askerlerimizin hepsine namaz niyaz nasip etsssinB)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Eğer o da vatan için ölürse üzülme.. Faili meçhul,yüz kızartıcı sebeplerle öleceğine şerefli bir

RE: Eğer o da vatan için ölürse üzülme.. Faili meçhul,yüz kızartıcı sebeplerle öleceğine şerefli bir

Eline sağlık Allah razı olsun

Nereden geldiğini unutma ki nereye gideceğini unutmayasın

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.

lana

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm kardeşlerim Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah saolun bu güzel yorumlarınız için selametle kalın....B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt