Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HAGİ PEYGAMBERİN KIZISIN (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hangi Peygamberin Kızısın?

Cemâleddîn-i Aksarâyî hazretleri anlatır:

Tâbiînden Hasan-ı Basrî hazretleri bir gün dergâhta otururken ihtiyar bir kadın gelir ve;
-Efendi hazretleri, benim bir kızım vardı öldü. Hasretine dayanamıyorum. Bana bir duâ öğret de rüyâmda görüp hasretimi gidereyim, der. Hasan-ı Basrî hazretleri gerekeni yaptıktan sonra kadın gider. Fakat kadın, ertesi gün gözleri kan çanağı gibi olduğu hâlde ağlayarak tekrar dergâha gelir. Hasan-ı Basrî hazretleri kadına;
-Niçin ağlıyorsun? diye sorunca kadın;
-Kızımı rüyâda gördüm, ama üzerine katrandan bir elbise giydirmişler cayır cayır yanıyor, cevabını verir.
Hasan-ı Basrî hazretleri ve yanında bulunanlar kendi sonlarının nasıl olacağını düşünerek ağlaşmaya başlarlar.

Aradan bir müddet geçtikten sonra Hasan-ı Basrî hazretleri, rüyâsında kendinin vefât ettiğini ve cennete girdiğini görür. Cennette gezerken muhteşem bir köşk ve önünde bir kadın görür.
O kadına;
-Yavrum sen hangi peygamberin hanımı veya kızısın? diye sorar.
Kadın;
-Efendim ben, bir peygamberin hanımı veya kızı değilim. Geçen gün size gelip de sizden rüyâsında kızını görmek isteyen kadının kızıyım, cevabını verir.
Hasan-ı Basrî hazretleri;
-Kızım annen senin Cehennemde yandığını söylemişti. Hâlbuki sen yüksek makamlardasın. Bu makâma nasıl ulaştın? diye sorar.
Kadın;
-Efendim biz kabir hayâtında beş yüz elli kişi azâb görüyorduk. Bir mümin kabristana gelip on bir İhlâs, on bir Felak, on bir Nâs sûresini okudu. Kabristanda yatan müminlerin ruhlarına bağışladı. Allahü teâlâ bize azâb eden meleğe; “Benim âyetlerim ve adım hürmetine burada bulunan ve azâb görenleri affettim. Onlara azâb etmeyin ve birer makam verin” buyurdu. Onun için bu makâma geldim cevabını verir...”

Netice olarak, ölen yakınlarımızı seviyorsak, onları üzecek kötü amellerden sakınmamız ve onlara dua etmemiz, sadaka vererek, hayır, hasenât yaparak imdatlarına koşmamız lazımdır...

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HAGİ PEYGAMBERİN KIZISIN

ÇOK HAKLISINIZ KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZELDİ..B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C.) RAZI OLSUN.. B)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel bi hikaye bi kere daha okumuştum hergün yatarken bu dualrı okuyup ölülerimize bağışlamak sanırım 10 dk mızı alır RABBİM razı olsun

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm hafize ablacım,

insan çok yakınını kaybetmeyince ölümün anlamını anlamıyor ben 1998 de ablamı hain bir saldırıda kaybettim ALLAH-Ü TEALA mekanını inşaALLAH cennet eyler o zaman cahildim isyan ettim...Şimdi çok farklı bakıyorum Ölüm ve Ötesine...Dua , sabır ve şükür ile geçecek bir ömür diliyorum herkeseB)B)B)ALLAH razı olsunB)B)B)

selamünaleyküm

meltemaksaray

Kayıtlı Kullanıcı

Ellerine saglık çok güzeldiB)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
selamünaleyküm hafize ablacım,

insan çok yakınını kaybetmeyince ölümün anlamını anlamıyor ben 1998 de ablamı hain bir saldırıda kaybettim ALLAH-Ü TEALA mekanını inşaALLAH cennet eyler o zaman cahildim isyan ettim...Şimdi çok farklı bakıyorum Ölüm ve Ötesine...Dua , sabır ve şükür ile geçecek bir ömür diliyorum herkeseB)B)B)ALLAH razı olsunB)B)B)

selamünaleyküm

Başınız sağolsun şimdi okuyunca gördüm çok üzüldüm inanınki içimden birşey koptu Cenabı Allahım size sabır versin ablanızın da mekanı cennet olsun SABIR VE DUA :(:(:(

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN MEVLAM GECMISLERIMIZIN GÜNAHLARINI AF ETSIN
INSALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt