Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hafize Cevdet-71 Ishakyakup Kardeşlerime (1 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM BU KONUYU CEVDET-71,hafize ,ishakyakup için açıyorum.
soruyorum hafize anneme ,cevdetve ishakyakup abilerime neydi sizin dün yaptığınız o tartışma .Ben o konuyu sadece görüşlerinizi almak için açmıştım ve demiştim ki herkes ne düşünüyosa onu yazsın ama siz konuyu öyle saptırdınızki açtığım konu yönetici tarafından silindi çok şükür ve siz benim bu sitede Allah için çoook sevdiğim üyeler arasındasınız sizede hiç yakıştıramadım hani biz Allah için birbirini seven islamın garip kaldığı şu dönemde islamı yüceltmek için çalışan islamiyet. gen.tr nin ailesiydik.
Neyse ben konuyu açmamdaki asıl amacıma geleyim lütfen birbirinizden özür dileyip barışır mısınız?Ben bu siteyi çok beğeniyorum,hepinizi bir islamiyet ailesi olarak görüyorum ve hepinizi Allah için çooook sewiyorum ama dün akşamki kavganızı görünce o kadar çok üzüldümki kendimi o kadar suçladım ki siteden ayrılmak geldi içimden ama ben bu siteden ayrılmakta istemiyorum .Siz barışmazsanız şunu iyi bilinki vicdan azabı çekerim ve bu siteye bi daha girmek içimden hiç gelmez.Namaz kılarken bile namaza adapte olamıyorum benim yüzümden kawga ettiğiniz için ,bildiğiniz gibi ben hafızlık çalışıyorum namaza adapte olamayan bi insan dersine nasıl adapte olabilir ki sizce?Hafızlık ta moral çok önemlidir
NUR SURESİ.22=
AFFETSİN ALDIRMASIN ALLAHIN SİZİ BAĞIŞLAMASINI İSTEMEZMİSİNİZ O HALDE SİZDE BAĞIŞLAYIN ALLAH ÇOK BAĞIŞLAYAN VE MERHAMET EDENDİR.
TEGABÜN SURESİ.14=EY İMAN EDENLER MUHAKKAK EŞLERİNİZDEN ÇOCUKLARINIZDAN SİZE DÜŞMAN OLANLAR VARDIR ONLARDAN SAKININ BUNUNLA BERABER AFFEDER KUSURLARINA BAKMAZ ÖRTERSENİZ ŞÜPHE YOK Kİ ALLAH ÇOK BAĞIŞLAYAN VE ÇOK MERHAMET EDENDİR.
DÜN AKŞAM BENİM AÇTIĞIM KONUDA KAVGA EDİP KÜSMÜŞTÜNÜZ VE KONUMUN KAPANMASINA SEBEP O LDUNUZ ŞİMDİ İSE TEKRAR BENİM KONUMDA BARIŞIP VE BU KONUMUN AKTİF HALE GELMESİNE SEBEP OLURMUSUNUZ LÜTFEN
BU AYETLERİ OKDUKTAN SONRA SİZİN GİBİ İNANÇLI KİMSELER İN BARIŞMAMASINA ÇOK HAYRET EDERİM DOĞRUSU
HAYIRLI GÜNLER
http://forum.islamiyet.gen.tr/attachment.php?attachmentid=738&stc=1&d=1207564193

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
ölüm var demi kardeşler o yüzden ben sizi barıştırmak istiyorum
noooooooooolur barışııııııııııın!

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafızkız kardeşim.
HAFİZE Hanımefenciğim, CEVDET Abim ve İSHAKYAKUP abim...sizlere nasihat etmek asla haddime değildir. siz bizlerden daha bilgili ve tecrübelisiniz. Barışmanızı bende en az hafızkız kadar çok istiyorum. Nasıl düşündüğünüzü bilemiyorum, belki kırgın bile değilsinizdir birrbirinize karşı ama lütfen bunu bizede söyleyiniz. Ki sizler bu sitede kardeşliği öğrettiniz bize.

Siz bize rehber olacak değerli abilerimiz ve annemissiniz lütfen bu foruma birer tane cevap yazarak aradaki buzları eritelim inşaallah...
Haydi Hanımefendiciğim, haydi abilerim sizleri bekliyoruz...

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafızkız kardeşim.
HAFİZE Hanımefenciğim, CEVDET Abim ve İSHAKYAKUP abim...sizlere nasihat etmek asla haddime değildir. siz bizlerden daha bilgili ve tecrübelisiniz. Barışmanızı bende en az hafızkız kadar çok istiyorum. Nasıl düşündüğünüzü bilemiyorum, belki kırgın bile değilsinizdir birrbirinize karşı ama lütfen bunu bizede söyleyiniz. Ki sizler bu sitede kardeşliği öğrettiniz bize.

Siz bize rehber olacak değerli abilerimiz ve annemissiniz lütfen bu foruma birer tane cevap yazarak aradaki buzları eritelim inşaallah...
Haydi Hanımefendiciğim, haydi abilerim sizleri bekliyoruz...

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

aleykümselam abi ne güzel yazmışsın,inatlarını bi kırabilseler ne güzel olur demi
İŞİN UCUNDA ÖLÜM WAR 3 GÜNLÜK DÜNYA İÇİN DEĞER Mİ HİÇ

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Diğer üye Arkadaşlarim Lütfen Duyarsiz Kalmayalim Küsleri Bariştirmanin Ne Kadar Sewap Olduğunu Duymadiniz Herhalde

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
ölüm var demi kardeşler o yüzden ben sizi barıştırmak istiyorum
noooooooooolur barışııııııııııın!

SELAMÜN ALEYKÜM GÖNLÜ GÜZEL KARDEŞİM DİYER FORUMDA YAZDIM AMA YİNEDE BURAYADA YAZAYIM BEN İSAK BEYİM MUHALEFETİNE KIZIYORUM İNAN COK BİLGİLİ OLDUĞUNU BENDE BİLİYORUM AMA HER KESE ANLATMAK YERİNE MUHALEFET YAPIYOR BEN KİMSENİN KIRILMASINI İSTEMİYORUM

BAKIN BU KONUNUDA SİZİNLE HİC BİR ALAKASI YOK MADEN ÜZÜLMÜŞSÜNÜZ BENDE SİZİ KIRMAM VE İSAK BEYE BARIŞ TEKLİFİ YAPIYORUM BİR BÜYÜK OLARAK BU BANA DÜŞÜYOR GALİBA RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE KALIN

SİZ KENDİNİZİ ÜZMAYİN RAHAT OLUN

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM GÖNLÜ GÜZEL KARDEŞİM DİYER FORUMDA YAZDIM AMA YİNEDE BURAYADA YAZAYIM BEN İSAK BEYİM MUHALEFETİNE KIZIYORUM İNAN COK BİLGİLİ OLDUĞUNU BENDE BİLİYORUM AMA HER KESE ANLATMAK YERİNE MUHALEFET YAPIYOR BEN KİMSENİN KIRILMASINI İSTEMİYORUM

BAKIN BU KONUNUDA SİZİNLE HİC BİR ALAKASI YOK MADEN ÜZÜLMÜŞSÜNÜZ BENDE SİZİ KIRMAM VE İSAK BEYE BARIŞ TEKLİFİ YAPIYORUM BİR BÜYÜK OLARAK BU BANA DÜŞÜYOR GALİBA RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE KALIN

SİZ KENDİNİZİ ÜZMAYİN RAHAT OLUN

aleykümselam cevdet abicim ben nasıl üzülmeyimki burası bir islami site ve müslümanlar kardeştir.BİZLER İSE İSLAMİ SİTEDE OLDUĞUMUZ HALDE KARDEŞLİĞİMİZİ BOZUYORUZ.Ne kadar anlamsız bi şey değil mi?
NE YANİ SİZ İSHAK ABİYE BARIŞMI TEKLİF ETTİNİZ YAŞASIIIIIIIIIIIN BEN HEMEN İSHAK ABİMİ BURAYA DAWET EDİYORUM :evet:B

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Senden Razi Olsun Cewdet Abicim :B
Ishak Abi Eğer Barişi Kabul Edersen Sendende Razi Olsun:B
ŞUARA 40=KİM AFFEDERSE VE DÜZELTİRSE ONUN MÜKAFATI ALLAH A AİTTİR
ALİ İMRAN 134=ONLAR BOLLUKTA WE DARLIKTA SARF EDERLER.ÖFKELERİNİ YENERLER İNSANLARIN KUSURLARINI AFV EDERLER.ALLAH İYİLİK YAPANLARI SEWER.

yukarıda söylediğim gibi sizin gibi inançlı kimselerin bu ayetleri okuyupta amel etmemesine şaşırırım doğrusu

berat05

Yönetici
selamün aleyküm

hafızkız sizi takdir ediyorum..yazamadığım içinde özür dilerim önceden...

Evet burda birçok aykırı fikirler olabilir... bizde okuyoruz ve bizimde mantığımıza -bilgimize -tecrübemize uymayan yazılar olabiyor ama önemli olan nedir?
formlarda birbirimize gereken anlayış ve saygıyı elden bırakmamak..
İslamı,kardeşliği,kul hakkını unutmamak...

Sayın hafize anne,ishakyakup ve cevdet71 kardeşlerim

sizler benden çok çok bilgilisiniz.ve bu bilginize sığınarak diyorum ki
hiç islamda küslük olurmu kırgınlı olurmu yada bu kardeşimiz bir barışma çabasına girmiş bu sevabı kazanmamak olur mu?
bakın kaç kez msj yazmış buraya sırf sizleri bir arada görmek için

gelin bizlere örnek olun...
buraya sizin bize örnek olacağınız şekilde cevaplar yazın...
CEVDET 71 kardeşim sizden Allah RAZI Olsun inşallah...Büyük bir adım atmışsınız...
İSLAMI BİLENLER bilmeyenlere doğru yolu göstermesi gerekmez mi
DOĞRULUKTA birlik ve beraberlik yokmudur???
Bir kusurum varsa affola
Allah(c.c.)'a emanet olunuz.

seda_seda_

Kayıtlı Kullanıcı
Cevdet71 Abicim Sen Bu Teklifi Yaparak Buyuk Bir Adim Atmis Oldun Insallah Ishakyakup Abimiz De Sizi Ve Bizleri Kirmaz Ve Barisma Teklifini Geri Cevirmez Allah Senden Razi Olsun Allaha Emanet Olasin

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
HAFİZE ANNECİĞİM SENİN DÜN YAZDIĞIN YORUMUNU DA OKUDUM SENİ KINAMADIM BU SENİN HÜR DÜŞÜNCENDİR AMA SANA DOĞRUYUDA BİLDİRMEK İSTERİM
SENİN GİBİ DÜŞÜNEN ÇOK TANIDIĞIM KİMSELER VAR ONLARDA"buzamanda çarşafı kötü yolda kullanıyorlar " DİYE DÜŞÜNÜYOLAR
EWET Bİ YÖNDENDE HAKLILAR AMA O ÇARŞAFI GİYİPTE KÖTÜ YOLDA KULLANANLAR İNANÇLI KİMSELER DEĞİL Kİ HEPSİNİN AMACI ÇARŞAFLILARI LEKELEMEK
BİR KAÇ AY ÖNCE BİZİM BURADA BİR CİNAYET OLMUŞTU VE O CİNAYETİ İŞLEYEN DE ÇARŞAFLILARDI AMA İNANIN Kİ O ÇARŞAFLILAR SİZİN BİZİM GİBİ İNANÇLI KİMSELER DEĞİLLERKİ KÖTÜ BİR İŞ YAPACAKLARI ZAMAN ÇARŞAFI GİYİYOLARKİ ÇARŞAFLILARIN ADI LEKELENSİN DİYE
YİNE Bİ OLAY DAHA DUYMUŞTUM KADININ BİRİ ERKEKLERE PARA TEKLİF EDEREK ÇARŞAF GİYDİRİYO VE AÇIK KADINLARI DÖVMESİNİ İSTİYO SIRF ÇARŞAF LEKELENSİN DİYE
TAMAM ÇARŞAF FARZ DEĞİL FARZ OLAN VÜCUT HATLARIN BELLİ OLMAYACAK VE DİKKAT ÇEKMEYECEK ŞEKİLDE ÖRTÜNMESİDİR AMA ÇARŞAF SÜNNETTİR YANİ EFENDİMİZ(S.A.V) NİN EŞLERİ KIZLARI VE SAHABE HANIMLARININ ÇOĞU GİYMİŞTİR BU NEDENLE ÇARŞAFA KÖTÜ BAKAMAYIZ DEĞİL Mİ ANNECİĞİM SENİDE ALLAH İÇİN ÇOOOOOK SEWİYORUM UMARIM BU YAZIMI OKUYUNCA FİKİRLERİN DEĞİŞİR İNŞ.:evet
:gulegule:gulegule

Hafız kızım bende onu anlatmaya çalıştım işte insanın iyi niyetini kullananlar çok bu sade çarşafta değil başımıza taktığımız örtülerimizede yapılıyor hem dinimizde örtünün diyor ama çarşaf diye tarif etmiyor bana sorarsan giymem dedim mantomu veya uzun ceketimi giyerim çıkarım dedim ama o kişi çarşafın herkeze kısmet omadığını söyledi bana kısmet değil heralde o sevdiklerine giydirsin o zaman şartlar onu gerektiriyormuş demek o zaman binek yerine develer vardı şimdi diyebilirmiyiz ben özel araba kullanmam deveyle gezerim diye ben CEVDETİN ÖNÜNE KEMİK ATMIŞIM ne kadar ayıp bişey TERBİYEDEN NEZAKETTEN HİÇ NASİBİNİ ALMAMIŞ ne yazık ki ben kimsenin önüne kemik atmaya alışık değilim sen beni tanımazsın o da tanımaz ben herkeze sevgimi veririm dostluğumu veririm ben hayatımda yemin ediyorum bu yaşıma geldim kimseyi kırmadım kimseyi hakir görmedim karşımdakini kıracağım diye haklı da olsam aman boş ver derim zaten o karakterde biri değilim hemen hemen her açtığım forumda ille bir şeyyler söylüyor olsun söylesin ben umursamıyorum her söylediğimiz kayda alınıyor onunla orada hesaplaşıcam ondan hariç bu sitede sende dahil herkezi hepinizi allah için kardeşim gibi evladım gibi seviyorum sen içini rahat tut rabbim seni daha iyi yrlere çıkarsın inş bizlerde dua edersin A.E.O

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Hafız kızım bende onu anlatmaya çalıştım işte insanın iyi niyetini kullananlar çok bu sade çarşafta değil başımıza taktığımız örtülerimizede yapılıyor hem dinimizde örtünün diyor ama çarşaf diye tarif etmiyor bana sorarsan giymem dedim mantomu veya uzun ceketimi giyerim çıkarım dedim ama o kişi çarşafın herkeze kısmet omadığını söyledi bana kısmet değil heralde o sevdiklerine giydirsin o zaman şartlar onu gerektiriyormuş demek o zaman binek yerine develer vardı şimdi diyebilirmiyiz ben özel araba kullanmam deveyle gezerim diye ben CEVDETİN ÖNÜNE KEMİK ATMIŞIM ne kadar ayıp bişey TERBİYEDEN NEZAKETTEN HİÇ NASİBİNİ ALMAMIŞ ne yazık ki ben kimsenin önüne kemik atmaya alışık değilim sen beni tanımazsın o da tanımaz ben herkeze sevgimi veririm dostluğumu veririm ben hayatımda yemin ediyorum bu yaşıma geldim kimseyi kırmadım kimseyi hakir görmedim karşımdakini kıracağım diye haklı da olsam aman boş ver derim zaten o karakterde biri değilim hemen hemen her açtığım forumda ille bir şeyyler söylüyor olsun söylesin ben umursamıyorum her söylediğimiz kayda alınıyor onunla orada hesaplaşıcam ondan hariç bu sitede sende dahil herkezi hepinizi allah için kardeşim gibi evladım gibi seviyorum sen içini rahat tut rabbim seni daha iyi yrlere çıkarsın inş bizlerde dua edersin A.E.O :H

TAMAM HAFİZE ANNECİĞİM SENİ ANLADIM AMA BİLİYORMUSUN ŞİMDİ CEWDET İLE İSHAK YAkUP ABİLERİM KÜSTÜLERYA BARIŞMANIN EŞİĞİNDELER. LÜTFEN CEWDET ABİM ÖZÜR DİLEDİ HEMDE! LÜTFEN BU YAZDIKLARINI SİLDE ONLARIN BARIŞMASI İÇİN GÜZEL ŞEYLER YAZ İKİ KİŞİNİN ARASINI DÜZELTMEK ÇOOOOOOK SEWAP ŞİMDİ ARALARI DAHA DA AÇILMASIN LÜÜÜÜÜÜÜTFEEEEEEEEEEEEEN:evet:H

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
TAMAM HAFİZE ANNECİĞİM SENİ ANLADIM AMA BİLİYORMUSUN ŞİMDİ CEWDET İLE İSHAK YAkUP ABİLERİM KÜSTÜLERYA BARIŞMANIN EŞİĞİNDELER. LÜTFEN CEWDET ABİM ÖZÜR DİLEDİ HEMDE! LÜTFEN BU YAZDIKLARINI SİLDE ONLARIN BARIŞMASI İÇİN GÜZEL ŞEYLER YAZ İKİ KİŞİNİN ARASINI DÜZELTMEK ÇOOOOOOK SEWAP ŞİMDİ ARALARI DAHA DA AÇILMASIN LÜÜÜÜÜÜÜTFEEEEEEEEEEEEEN:evet:H

BEN KÜS DEĞİLİM AMA ÇOK KIRILDIM :AHER ZAMAN YAPIYOR BUNU BEN BAŞLATMADIM Kİ ÖZÜR DİLEYEYİM KARŞISINDAKİ İLE NASIL KONUŞACAĞINI ÖĞRENSİN KARŞINDAKİ BÜYÜKMÜ KÜÇÜKMÜ ZORLA KİMSE KİMSEYİ FİKRİNİ KABUL ETTİREMEZ BU YALNIZ HER ŞEYİ BEN BİLİYORUM HAVALARINDA

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
BEN KÜS DEĞİLİM AMA ÇOK KIRILDIM :AHER ZAMAN YAPIYOR BUNU BEN BAŞLATMADIM Kİ ÖZÜR DİLEYEYİM KARŞISINDAKİ İLE NASIL KONUŞACAĞINI ÖĞRENSİN KARŞINDAKİ BÜYÜKMÜ KÜÇÜKMÜ ZORLA KİMSE KİMSEYİ FİKRİNİ KABUL ETTİREMEZ BU YALNIZ HER ŞEYİ BEN BİLİYORUM HAVALARINDA

ANNECİĞİM SENİ ÇOOOOOOOOK İYİ ANLIYORUM AMA ONLARRI BARIŞTIRMAMIZ LAZIM
BUNUN İÇİNDE BANA YARDIM EDİN LÜTFEN O YAZDIĞINIZ ŞAEYLERİ SİLİNKİ KAVGALARI DAHA DA ARTMASIN:evet:H

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

hafızkız sizi takdir ediyorum..yazamadığım içinde özür dilerim önceden...

Evet burda birçok aykırı fikirler olabilir... bizde okuyoruz ve bizimde mantığımıza -bilgimize -tecrübemize uymayan yazılar olabiyor ama önemli olan nedir?
formlarda birbirimize gereken anlayış ve saygıyı elden bırakmamak..
İslamı,kardeşliği,kul hakkını unutmamak...

Sayın hafize anne,ishakyakup ve cevdet71 kardeşlerim

sizler benden çok çok bilgilisiniz.ve bu bilginize sığınarak diyorum ki
hiç islamda küslük olurmu kırgınlı olurmu yada bu kardeşimiz bir barışma çabasına girmiş bu sevabı kazanmamak olur mu?
bakın kaç kez msj yazmış buraya sırf sizleri bir arada görmek için

gelin bizlere örnek olun...
buraya sizin bize örnek olacağınız şekilde cevaplar yazın...
CEVDET 71 kardeşim sizden Allah RAZI Olsun inşallah...Büyük bir adım atmışsınız...
İSLAMI BİLENLER bilmeyenlere doğru yolu göstermesi gerekmez mi
DOĞRULUKTA birlik ve beraberlik yokmudur???
Bir kusurum varsa affola
Allah(c.c.)'a emanet olunuz.

:A:A duygulandım ablacığım ALLAH RAZI OLSUN İNŞAALLAH BARIŞIRLAR HERKES BARIŞMALARI İÇİN BÖYLE GÜZEL ŞEYLER YAZSA NE KADAR GÜZEL OLUR SELAMÜN ALEYKÜM

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

Çok üzüldüm şimdi birbirinden kıymetli çok sevdiğim 3 kişi birbirlerine mi küsmüşler yok kesin ben yanlış anlamışyımdır ufak bir atışma olmuştur muhakkak

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt