Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HADİSLERİ GÜNÜMÜZE NASIL TAŞIDILAR. (1 Kullanıcı)

yaren_ebrar

Yasaklı Kullanıcı
sa değerli kardeşlerim.hadisler karanlık gecelerde bizlere yol gösteren birer ışık olmuştur.hayatımızı elimizden geldiğince bunlar ışığında idame ettirmeye çalışmaktayız.peki hayatımızın bir parçası olan hadisler nasıl toplanmıştır.hiç düşündünüz mü?bilindiği gibi dört halife döneminde islam toprakları genişlemiş.sahabilerin hepsi bir yere dağılmış.ayrıca bunların vefat etmesi hadislerin toplanıp yazılı hale getirilmesi gereğini de beraberinde getirmiştir.hadislerin toplanılması esnasında öyle titizlik gösterilmiştir ki;bir sahabi günlerce ve kilometrelerce yol yürüdükten sonra.hadis almaya gittiği kimsenin,bir deveye elinde bir şey olmadığı halde varmış gibi davranıp,onu çağırdığını görmüş. bu hadisi almaktan vazgeçmiş kilometrelerce yolu tekrar geri dönmek zorunda kalmıştır.ben bu hadiseyi duyduğumda gerçekten çok etkilendim.ve siz değerli kardeşlerimle paylaşma gereği duydum.a.e.o

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt