Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HADİS ÖĞRENELİM (1 Kullanıcı)

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı
ARKADAŞLAR ŞİMDİ BURAYA HERKES BİR HADİS YAZICAK. İLİKİ BENDEN;

"Bir babanın oğlu için duâsı, bir peygamberin ümmeti hakkındaki duâsı gibi makbuldür."

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HADİS ÖĞRENELİM

ÇOK GÜZEL BİR FİKİR KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN

"Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yanyana bulunacağız."

B)B)B)

akasya_504

Kayıtlı Kullanıcı

bi tanede ben yazmak istıyorum ''İMAN 60 ŞUBEDİR HAYADA İMANDAN Bİ ŞUBEDİR''B)

ebrar_rana

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun hoş bi konu açmışsınız bi hadisi şerifinde de Rasullah şöyle buyurmuştur:''yakalarını yırtan ve insanların yanaklarını tokatlayan kimse bizden değildir.'' vesselam...

ebrar_rana

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun hoş bi konu açmışsınız bi hadisi şerifinde de Rasullah şöyle buyurmuştur:''yakalarını yırtan ve insanların yanaklarını tokatlayan kimse bizden değildir.'' vesselam...

ebrar_rana

Kayıtlı Kullanıcı

''dünya da iki şey vardır ki onlara sığındığınız müddetçe şaşmazsınız bunlar Kur'an ve sünnet tir''

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

BEN ÜÇTANE YAZSAM OLURMU KARDEŞ HERKES HAKKINI HELAL ETSİN PEYGAMBER EFENDİMİZ [S.A.V] BUYURDULARKİ 1.ÖLMEDEN ÖNCE NEFİSLERİNİZİ ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜNÜZ 2.İLİM ÇİNDE DAHİ OLSA ONU ARAYIP BULUNUZ 3.İLİM ÖĞRENMEK HER MÜSLÜMAN KADIN VE ERKEĞE FARZDIR

marziye

Kayıtlı Kullanıcı

bir tanede benden:RESİM VE KÖPEK OLAN EVE MELEKLER GİRMEZ!!

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel bir fikir Allah razı olsun kardeşim.
''bir gün gelecek, sizden bazıları koltuklarınızın üzerinde yayılacak ve benim yapılmasını emrettiğim ya da yasakladıklarım kendisine söylenince bilmiyorum, Allah'ın kitabında varsa uyarım,(yoksa uymam) diyecekler.'' bugün hilal tv de vahyin penceresinden adlı programda sünnetle ilgili çok yararlı bilgiler vardı kardeşlerim söylememde mahzur yok sanırım yarın öğleyin tekrarı var. selam ile...

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı

Yine Ebu Sa'id (radiyallahu anh) hazretleri der ki: "Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam) soyle buyurdular: "Kim: 'Rab olarak Allah'i, din olarak Islam'i, Resul olarak Hz. Muhammed'i sectim (ve onlardan memnun kaldim)' derse cennet ona vacip olur".
Ebu Davud, Salat 361, (1529).

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt