Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HADİS-İ ŞERİFLERİMİZDEN BİRKAÇI (1 Kullanıcı)

bbuussrraa

Kayıtlı Kullanıcı
-İNSANLARA MERHAMET GÖSTERMEYEN KİMSEYE ALLAH DA MERHAMET GÖSTERMEZ.
-FAKİRLERİ KOLLAYIP GÖZETİNİZ ARANIZDAKİ ZAYIFLAR SAYESİNDE ALLAH'DAN YARDIM GÖRÜP VE RIZIKLANDIĞINIZDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN.
-KÖTÜLÜK İŞLERSEN ,HEMEN ARKASINDAN İYİLİK YAP Kİ,O KÖTÜLÜĞÜ SİLİP SÜPÜRSÜN

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HADİS-İ ŞERİFLERİMİZDEN BİRKAÇI

bbuussrraa yazdı:
-İNSANLARA MERHAMET GÖSTERMEYEN KİMSEYE ALLAH DA MERHAMET GÖSTERMEZ.
-FAKİRLERİ KOLLAYIP GÖZETİNİZ ARANIZDAKİ ZAYIFLAR SAYESİNDE ALLAH'DAN YARDIM GÖRÜP VE RIZIKLANDIĞINIZDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN.
-KÖTÜLÜK İŞLERSEN ,HEMEN ARKASINDAN İYİLİK YAP Kİ,O KÖTÜLÜĞÜ SİLİP SÜPÜRSÜN
insanlara merhamet etmeyene,Allah(CC) Merhamet etmez(müslim,fedail,66;Tirmizi Birr,16)

nerede olursan ol Allah'a Karşı gelmekten sakın,yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin.insanlara karşı güzel ahlakın gereğine göre davranın(Tirmizi Birr 55)

Selamun Aleyküm kardeşim.diğer hadisin kaynağını bilmiyorum..sizden ricamız,lütfen kaynak belirtiniz...selam ve dua ile...

bbuussrraa

Kayıtlı Kullanıcı
RE: tşk ederim

RE: tşk ederim

selamün aleyküm cevap yazdıığınız için tşk ederim daha yeni (acemi:))olduğum için kaynak yazmak aklıma gelmedi bi dahaki sefere yazmaya çalışıcam. Hayırlı günler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt