Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HADİS-İ ŞERİF (2 Kullanıcı)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
-Merhamet etmeyene merhamet olunmaz.

-Haya, imandadır.

-Sizin en hayırlınız, ahlakı en güzel olandır.

-DÜNYA AHİRETİN TARLASIDIR.

-Gıybeti eden de, dinleyen de günahta ortaktır.

-Hediyeleşiniz, aranızda muhabbet meydana gelsin.

-Gözlerin zinası harama bakmaktır.

-Kişi sevdiği ile beraber (haşır olur).

-Kendi işlediğin hayır ve hasenatı din kardeşi içinde iste.

-İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.

-ALLAH için alçak gönüllü olanı ALLH yükseltir.

-KİŞİ İLE KÜFÜR ARASINDA Kİ FARK NAMAZI TERKTİR.

-Oruç tutunuz ki sıhhat bulasınız.

-Zekat ve sadakalar malı noksanlaştırmaz, bereketi arttırır.

-Kabul olunmuş bir haccın ALLAH katındaki mükâfatı, Cennet'ten başka bir şey değildir.

-İnsanlar içerisinde ALLAH'ın has kulları vardır. Bunlar Kur'an ehli olan kimselerdir.

-Rüşveti alan da veren de Cehennem'dedir.

-Meşru olan bir işe besmele ile başlanılmazsa o işin hayır ve bereketi kesilmiş olur.

-Çoğu sarhoşluk veren şeylerin azı da haramdır.

-Alimler peygamberlerin varisleridir.

-Faizi alan da veren de günahta (günah yönünden) eşittir.

-Nimete şükretmek, o nimetin elden gitmesini önler. Bereketini arttırır.

-Gerçek mücahit kendi nefsi ile mücadele edendir.

-Benim sünnetimi ihya eden beni sevmiş olur. Beni seven de hiç şüphesiz benimle beraber Cennet'tedir.

-Akraba ile olan ilişkilerini kesen Cennet'e giremez.

-Bir hayra vesile olan o hayrı yapan kadar sevap alır.

-ALLAH kibirleneni alçaltır.

-Ateşin odunu yakıp bitirdiği gibi haset de iyiliği yer bitirir.

-Abdest üzerine abdest, nur üzerine nurdur.

-Yalan ile iman bir arada bulunmaz.

-Her borç sadakadır.

-Mescidi seven ALLAH'ı sevmiş olur.

-Sözümü işiten ve ezberleyen kimsenin, ALLAH yüzünü güldürsün.

ALINTIDIR.
Ne kadar uzağız doğruluktan, bir küçük iyilik yaparız ardından büyüklenerek, gururlanırız ve günahların içine batarız haberimiz olmaz. İleriyi düşünmüyoruz; ölüm meleğinin biraz sonra geleceğini bilir gibi hareket etmiyoruz, mezara girmeyi, mahşerde nasıl hesap vereceğimizi, ALLAH'ın gönüllerimizi bizden iyi bildiğini düşünmüyoruz, biliyoruz ama düşünmek istemiyoruz. Düşünmezsek bunların üstü örtülür sanıyoruz. Batmışız dünyaya ve günahlara. Kimisi borsa, kimisi daireler, kimisi parti peşinde.
Bazı kimseler de var ki; bunların hiçbirine girememiş, boş durmak yerine camiye geliyor, camide arkadaş ortamı yapıyor, boş durmak yerine.
ALLAH CÜMLEMİZE, BİZ İSTEMEZSEK BİLE SIDK DÜŞÜNCESİ VERSİN.

deren75

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HADİS-İ ŞERİF

s.a.AMİN Allah razı olsun.

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

PEYGAMBER EFENDİMİZİN (sav) AĞZINDAN DÖKÜLEN BU İNCİLER NE KADAR AÇIK.BİZİ ANLAYAN VE İYİ AMEL EDENLERDEN EYESİM RABBİM.SELAMETLE KARDEŞİM.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun...B)B)B)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

deren75 yazdı:
s.a.AMİN Allah razı olsun.

Aleykümselam. ALLAH hepimizden razı olsun. Her ne kadar tövbe edip yine günah işlesekde, kötülüklerin içine batmış olsak da, amellerimiz ve ibadetlerimiz yarım olsa da, doğruyu seviyoruz ya, güzeli istiyoruz ya, ALLAH'ı ve Peygamberi'ni (s.a.v.) seviyoruz ya. Bu yeter bize, kişi sevdiği ile beraberdir.

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
PEYGAMBER EFENDİMİZİN (sav) AĞZINDAN DÖKÜLEN BU İNCİLER NE KADAR AÇIK.BİZİ ANLAYAN VE İYİ AMEL EDENLERDEN EYESİM RABBİM.SELAMETLE KARDEŞİM.

Sağolasın kardeşim, hani diyoruz ya ALLAH özenmiş de yaratmış. İşte bu söze karşılık ben tek bir kişiyi söylerim; İKİ CİHAN GÜNEŞİ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V.) EFENDİMİZ. Hani ALLAH'ın, SEN OLMASAYDIN HABİBİM, KÂİNATI YARATMAZDIM dediği insan. Böyle bir kişinin zerresinin zerresi bile olabilmek ne kadar zordur, ne kadar nurludur.

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
ATA_11 yazdı:

Sağolasın kardeşim, hani diyoruz ya ALLAH özenmiş de yaratmış. İşte bu söze karşılık ben tek bir kişiyi söylerim; İKİ CİHAN GÜNEŞİ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V.) EFENDİMİZ. Hani ALLAH'ın, SEN OLMASAYDIN HABİBİM, KÂİNATI YARATMAZDIM dediği insan. Böyle bir kişinin zerresinin zerresi bile olabilmek ne kadar zordur, ne kadar nurludur.

NE KADAR DOĞRU VE GÜZEL.PEYGAMBER (SAV) EFENDİMİZ İLE İLGİLİ BİR YAZI OKUDUĞUMDA YÜZÜMÜZDE BİR TEBESSÜM OLUYOR,AMA HÜZÜNLÜ YAZILARINI OKUYUNCA DA BİR BURUK OLUYORUM.RABBİM ONU (SAV) ANLAMAYANLARA VEYA ANLAMAK İSTEMEYENE HİDAYET VERSİN.NE BÜYÜK KAYIPTALAR ONLAR.SELAMETLE.

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN

MAVI HUZUN

Kayıtlı Kullanıcı

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM ..... RABBİM YOLUNDAN AYIRMASIN BİZLERİİİ...
ALLAH A EMANET OL...B)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

MAVI HUZUN yazdı:
EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM ..... RABBİM YOLUNDAN AYIRMASIN BİZLERİİİ...
ALLAH A EMANET OL...B)

Yok kardeşim yok, böyle konuşuyoruz ama günahlarımızı arkamıza alarak, görmezden gelerek, hiç günah işlememişiz gibi konuşuyoruz ve temizmişiz gibi hareket ediyoruz. Öyle değil, her an farkında olmadan yada farkında olarak günahlar işliyoruz. Ben öyle sandığınız gibi içi iyilikle, güzellikle, hatasız, suçsuz biri değilim. Ne zaman günahlarımı unutup yeni sayfalar açmaya kalksam, daha büyük suçlara giriyorum. Bir aciz kuluz işte hepimiz, sadece düşüncelerimiz, yazılarımız güzeldir. RABBİM, sevdiklerinin yolundan ayırmasın bizleri.

yalan_yalan

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun gerçektende dedıgınız gibi Rabbımızı ve peygamber efendimiz s.a.v çok sevmemize rağman nefsimize yeniliyoruz günah işliyoruz.RAbbımızin cümlemizin günahlarını bağışlaması dileğiyle selam ve dua ile kalın....Allah a emanetsiniz inşallah.

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı

S.A NİKKO KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK GEÇEN OLANLAR İÇİN KUSURA BAKMASIN İNŞALLAH
MORAL SIFIRRIN ALTINDAYDI BİRDE SEN ÖYLE YAZINCA KALBİNİ KIRDIM HAKKINI HELAL ET S.A

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

AHSEN-I FIGAN yazdı:
MORAL SIFIRRIN ALTINDAYDI BİRDE SEN ÖYLE YAZINCA KALBİNİ KIRDIM HAKKINI HELAL ET S.A

Aleykümselâm.
Nikko'nun hakkı herkese helâldır da, asıl Nikko'ya hakkınızı helâl edin. Sana cevap yazacaktım da çevrimiçi olmanı bekledim. Sen Pazar gününün akşamı bana kalbini kırdım diyebiliyorsan, ben nasıl olurda hakkımı helâl etmem. Benim bir yanım var demiştim, yanlış anlaşılma. Ben konuları mümkün olduğu için kısa tutmaya çalışırım :D, bakın kısa tutmaya çalışırım diyorum, kısa tutuyorum demiyorum. İşte açıklamasını yapmadığım yazılarımda yanlış anlaşılıyorum. Ya da anlatamıyorum.

Fıkradaki kahraman sinopluya güldük, tamam, ona birşey dediğimiz yok. Ama benim bahsettiğim bilinçsizce, düşünülmeden yapılan (kahraman) kelimesinin ağızlarda oynatılmasıdır. Şöyle örnek vereyim; Hz. Ebubekir Sıddık, şimdi burada gülünecek birşey yok, bende gülünen tarafdan bahsetmiyorum, benim bahsettiğim şu, (ALLAH günâh yazması.)
Hz. Nikko Sıddık,
Hz. Ahsen-ı Figan,
eee bende Hz. Ömer-i derya (meselâ).
Olur mu böyle? Bizim bahsettiğimiz iki ayrı bölüm var. Siz ilk bölümden bahsediyorsunuz, ben ikinci bölümden.

Bizim niyetimiz iyi, sen niye yanlış anlıyorsun ki?
-Benim de niyetim iyi, içim, yüreğim temiz diyerek namaz kılmamazlık yapılabilir mi? Ancak cahiller ve münafıklar yapar.

Bu verdiğin örneklerle bizim anlattıklarımız aynı değil.
-Ben daha nasıl anlatayım ki? Böyle demezsiniz ama içinizde şüphe kalırsa diye böyle uzatıyorum.

Asıl sen hakkını helâl et; içindeki sıkıntının sebebi olduğum için. Kusurum; yanlış anlamam değil, yanlış anlaşılmamdır (Nikko).

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM AHİR VE AKIBETİMİZİ HAYIR ETSİN İNŞAALLAH.SELAMETLE...B)B)B)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
SELAMETLE
A.E.O.

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
AHSEN-I FIGAN yazdı:

Aleykümselâm.
Nikko'nun hakkı herkese helâldır da, asıl Nikko'ya hakkınızı helâl edin. Sana cevap yazacaktım da çevrimiçi olmanı bekledim. Sen Pazar gününün akşamı bana kalbini kırdım diyebiliyorsan, ben nasıl olurda hakkımı helâl etmem. Benim bir yanım var demiştim, yanlış anlaşılma. Ben konuları mümkün olduğu için kısa tutmaya çalışırım :D, bakın kısa tutmaya çalışırım diyorum, kısa tutuyorum demiyorum. İşte açıklamasını yapmadığım yazılarımda yanlış anlaşılıyorum. Ya da anlatamıyorum.

Fıkradaki kahraman sinopluya güldük, tamam, ona birşey dediğimiz yok. Ama benim bahsettiğim bilinçsizce, düşünülmeden yapılan (kahraman) kelimesinin ağızlarda oynatılmasıdır. Şöyle örnek vereyim; Hz. Ebubekir Sıddık, şimdi burada gülünecek birşey yok, bende gülünen tarafdan bahsetmiyorum, benim bahsettiğim şu, (ALLAH günâh yazması.)
Hz. Nikko Sıddık,
Hz. Ahsen-ı Figan,
eee bende Hz. Ömer-i derya (meselâ).
Olur mu böyle? Bizim bahsettiğimiz iki ayrı bölüm var. Siz ilk bölümden bahsediyorsunuz, ben ikinci bölümden.

Bizim niyetimiz iyi, sen niye yanlış anlıyorsun ki?
-Benim de niyetim iyi, içim, yüreğim temiz diyerek namaz kılmamazlık yapılabilir mi? Ancak cahiller ve münafıklar yapar.

Bu verdiğin örneklerle bizim anlattıklarımız aynı değil.
-Ben daha nasıl anlatayım ki? Böyle demezsiniz ama içinizde şüphe kalırsa diye böyle uzatıyorum.

Asıl sen hakkını helâl et; içindeki sıkıntının sebebi olduğum için. Kusurum; yanlış anlamam değil, yanlış anlaşılmamdır (Nikko).

S.A ABİ BENİM SENDE HAKKIM YOK VARSADA HELAL OLSUN.SADECE MORALSİZ BİR ANIMA DENK GELDİ YOKSA YAPMAZDIM.ÇOKTA GÜZEL AÇIKLAMIŞSIN SAOLSIN S.A

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Sefine-i Hayat yazdı:
EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM AHİR VE AKIBETİMİZİ HAYIR ETSİN İNŞAALLAH.SELAMETLE...B)B)B)

AMİN. ALLAH hepimizden razı olsun.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.Rabbim bizleri Peygamber Efendimize hakiki ümmet olanlardan eylesin inş.onu gönülden sevmek inş hepimize nasip olur..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt