Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HADİ PEYGAMBERİMİZİ SEVİNDİRELİM:)) (2 Kullanıcı)

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı
AİLEM' DEN
SEMİNE DEMİRCİ
Zeynep, yataktan mutsuz kalkmıştı. Ağabeyleri okula gitmiş, babası ise iş gezisindeydi. Bir tek annesi ve Zeynep vardı evde. Ağabeylerini özlüyordu. Babasını da çok özlüyordu. Babası bu aralar çok sık şehir dışına çıkıyordu. Yoksa babası onu sevmiyor muydu?
Canı sıkkındı. “Anneciğim, sen beni çok seviyorsun, değil mi?” İlk sorusu bu oldu. Annesi, “Seni çok seviyorum elbette, boncuk gözlüm.” dedi. “Elhamdülillah, Allah da seni çok sevdiriyor.” “Peki, babam da mı çok seviyor beni?” “Elbette, bi’tanem? Niye sordun ki?” “Hiiç…” dedi, gözlerini yere dikti. Annesi anlamıştı ne demek istediğini.

“Gel bakalım şöyle.” dedi, “Yanaklarından bir öpücük alayım.” Kocaman bir öpücükle öptü annesi Zeynep’i. Bir öpücükle Zeynep’in bütün dertleri uçup gitmişti sanki…

Beraber kahvaltı hazırlarken, çok mutluydular. Kahvaltı sofrasında güzel güzel konuştular.

“Anneciğim, biz sevmeyi nasıl biliyoruz? Yani, nasıl sevebiliyoruz? Bize sevmeyi kim öğretti?”

“Dur, dur; yavaş!” dedi annesi: “Allah bizi yaratırken, her şeyi, herkesi sevebilecek şekilde yaratmış. Kalbimize sevmeyi Allah koydu. Yoksa hiçbir şeyi sevemezdik, hiçbir şeyle sevinemezdik.”

“Peki, nasıl öğretmiş anneciğim?” diye sordu Zeynep: “Şimdi kalbimizde sevgi de mi var?”

Annesi anlattı: “Kendi katından bize peygamberler, yani elçiler göndermiş. Hem kendisinin sevdiği hem de bizim sevdiğimiz insanlarmış onlar. Hem bizim Peygamberimiz’le gönderdiği Kitap’la, yani Kur’ân’la nasıl seveceğimizi de uzun uzun anlatmış. Peygamberimiz de bize bütün yaşantısıyla örnek olmuş. Çok sevmeyi öğretmiş bize. Allah için sevmek ne demek anlatmış arkadaşlarına. Biz de onlardan duyduk nasıl seveceğimizi. Peygamberimiz de bizi çok sevdiğini söylermiş. Öylesine çok seviyormuş ki bizi, bize en ufak bir zarar gelmesi onu çok üzermiş, bizim herhangi bir sıkıntımız ona çok ağır gelirmiş. Biz üzüldüğümüzde en çok o üzülürmüş. Bu yüzden, sırf o üzülmesin diye bizi cennetine alacağına söz vermiş Rabb’imiz. Ama bizim Peygamberimizin sevdikleri arasında olmamız için, O’nu sevmemiz, O’nun bize gösterdiği gibi yaşamamız gerekiyor. Biz O’nun söylediklerini yapmazsak, O’nun gibi yaşamazsak, O çok üzülürmüş. Hem biliyor musun, bu söylediklerimi ben söylemiyorum. Kur’ân’da bizi yaratan Rabb’imiz söylüyor: ‘Size içinizden öyle bir elçi gönderdik ki, sizin sıkıntıya düşmeniz O’na çok ağır gelir, size çok düşkündür, size karşı şefkat ve merhametle doludur.”

“İşte, böyle…” dedi annesi. Derin bir nefes aldı. Zeynep’in gözlerinin içine baktı: “Bizim birbirimizi sevmemiz en çok O’nu sevindirir. Bizim sevinmemiz en önce O’nu sevindirir. Ne güzel değil mi?”

“Hadi, O’nu sevindirelim!” dedi Zeynep. Annesini sıkı sıkı kucakladı. “Seni çok seviyorum.” dedi. Gözleri ışıl ışıldı. Sabahki sıkıntısı uçup gitmişti: “Babam da, gelince beni sevindirse, Peygamberimiz ne kadar sevinir, değil mi?”

Annesi tebessüm etti.

SİZİ ÇOK SEVİYORUM KARDEŞLERİM....HADİ EFENDİMİZİ SEVİNDİRELİMB)B)B)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HADİ PEYGAMBERİMİZİ SEVİNDİRELİM:))

BENDE TÜM KARDEŞLERİMİ VE BU AİLEYİ ÇOK SEVİYORUM

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

SEVGİLER KARŞILIKLI DİMİ SEVVALMİNACIM.ALLAH RAZI OLSUN SEVGİ DOLU KARDEŞİM BENİM...

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B) SİZİ ÇOK SEVİYORUM KARDEŞLERİM...

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

hepinizi çok seviyorum B)

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşlerim bende sizleri çok seviyorum..
hayatımda yüzünü göremediğim belki sesini bile duyamadığım o kadar çok kardeşim varki..
hepinizden allah binlerce kez razı olsun..iyiki tanıştık...B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.CANIM BENİM ALLAH RAZI OLSUN VESİLE OLDUN BU SEVABA.BEN DE ALLAH İÇİN TÜM KARDEŞLERİ VE AİLEMİ ÇOK SEVİYORUM.RABBİM CÜMLEMİZİ FİRDEVS-İ ALA DA TOPLAR İNŞAALLAH.BU BENDEN SİZLERE

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
hayatımda yüzünü göremediğim belki sesini bile duyamadığım o kadar çok kardeşim varki..
İYİKİ TANIŞTIK BİZDE SENİ ÇOK SEVİYORUZ .......:D

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
S.A.CANIM BENİM ALLAH RAZI OLSUN VESİLE OLDUN BU SEVABA.BEN DE ALLAH İÇİN TÜM KARDEŞLERİ VE AİLEMİ ÇOK SEVİYORUM.RABBİM CÜMLEMİZİ FİRDEVS-İ ALA DA TOPLAR İNŞAALLAH.BU BENDEN SİZLERE

ablam benim subhanallah maşallah. BİZDE SENİ ÇOK SEVİYORUZ SİTEMİZİN AVUKAT ABLASI:D

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
s.a çiğdem kardeşim,
eda kardeşime katılıyorum. sizleri çok seviyorum.B)B)B)B)

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.Ailemi ve sizkardeşlerimi Allah için çoook seviyorum.selam ve dua ile.

fatih_22

Kayıtlı Kullanıcı

gerçekten cok guzell.. teşekkurler

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH bütün site ailesinden razı olsun hepiniz dünya ahiret kardeşlerimsiniz sizleri ve bütün inananları çok seviyorum inşallah peygamber efendimizin şefaat etikleri kullardan oluruz selam ve dua ile

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

mavi22 yazdı:
sadece_eda yazdı:
s.a çiğdem kardeşim,
eda kardeşime katılıyorum. sizleri çok seviyorum.B)B)B)B)
BİZDE SENİ ÇOK SEVİYORUZ MAVİCİM

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

hafiz 24 yazdı:
ALLAH bütün site ailesinden razı olsun hepiniz dünya ahiret kardeşlerimsiniz sizleri ve bütün inananları çok seviyorum inşallah peygamber efendimizin şefaat etikleri kullardan oluruz selam ve dua ile
AMİN KARDEŞİM İNŞALLAH

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM...BENDE ALLAH (CC) RIZASI İÇİN AİLEMİ YANİ İSLAMİYET.GEN.TR AİLESİNİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM...RABBİM BU SEVGİDEN VE BU AİLEDEN BİZLERİ AYIRMASIN İNŞAALLAH...

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

fatih_22 yazdı:
gerçekten cok guzell.. teşekkurler
güzel ya herşey İSLAMİYET.GEN.TR İÇİN VE TABİKİ AİLE SAKİNLERİ İÇİN:D

goksem

Kayıtlı Kullanıcı

bende hepinizi ve bütün müslüman din kardeşlerimizi çok seviyorumB)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH C.C HEPINIZDEN RAZI OLSUN
GÜZEL AILEM (ISLAMIYET GEN) HEPINIZI COK SEVIYORUM
ALLAHIM DAIMA GÜZEL VE HAK OLANI SEVMEYI NASIP ETSIN
CÜMLEMIZE INSALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt