Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HADİ BİZE "O" 'NU ANLATIN (1 Kullanıcı)

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı
"Ey insanlar!!Rabbiniz birdir.Babanız da birdir.Hepiniz Ademin çocuklarısınz.Adem ise topraktandır.Arapın Arap olmayana,Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi;kırmızı tenlinin siyah üzerine,siyahın da kırmızı tenli üzrende bir üstünlüğü yoktur.Üstünlük ancak takvada,Allah'tan korkmaktadır."

İslam peygamberi 63 yıl şereflendirdiği dünyadan ayrılırkenümmetine böyle sesleniyordu.O herkesin peygamberiydi.Hep ümmeti için çaliştı.Giderken de sordu:"GÖREVİMİ YAPTIM MI??" sahabenın gözyaşları içerisinde "EVET" diye mukabele etmesi üzerine huzur içinde şöyle dedi:"ŞAHİT OL YA RAB".

O, beyazın,siyahın,görenın.görmeyenın,duyanın duymayanın,çocuk,genç,ihtiyar herkesın PEYGAMBERİYDİ.İnsanlığın kurtuluşuiçin çalıştı.Ona iman eden ümmeti dehiçbir zaman O'nu aklındançıkarmadı;her ismi anıldığında,sızlayan kalbi üzerineelini bastırarakacısını hafifletmeye çalıştı.O'nun ümmetini yetim bırakıp Rabbine kavuşmasının üzerinden 14 asır geçti. O'nun ümmetine sorduk;"ALLAH RESÜLÜ'NÜNADI ANILDIĞINDA İLK OLARAK O'NUNLA İLGİLİ AKLINIZA NE GELİR??Herkes içinden geldiği gibicevap verdi.Cevapların birleştiği ortak nokta iseO'na olan aşk ve sevginin hiç bitmeyecek olması...

ZÜLFÜ LİVANELİ(SANATÇI)

ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ HZ. MUHAMMET İSMİNİ DUYDUĞUM ZAMAN YÜREĞİM KABARIR,HEYECANLANIRIM.DÜNYAYA GELMİŞ GEÇMİŞ İNSANLARINEN ŞEREFLİSİ,EN MERHAMETLİSİ BİR PEYGAMBER OLARAK DÜŞÜNÜRÜM ONU. İNSANIN İNSANI EZMESİNE,DOGMALARA KAPILMASINA,FANATİZME DÜŞMESİNE ENGEL OLAN BÜYÜK BİR ÖĞRETİCİ,BİR AYDINLATICI OLARAK ALGILARIM.DOĞRULUĞUN,DENGENIN,İNSANCILLIĞIN DORUĞU OLDUĞUNU BİLİRİM. ZÜLME VE SÜRGÜNE UĞRAMİŞ,YANLIŞ ANLAŞILMIŞ,HAYATINA KASTEDİLMİŞ VE ÖLÜMÜNDEN SONRA DA TORUNLARI,DAMADI ÖLDÜRÜLMÜŞ BİR AİLE REİSİ OLARAK ÇEKTİĞİ ACILAR İÇİMİ TİTRETİR.ONUNLA BİRLİKTE EHL-İ BEYTİ DE ERDEM SAHİPLERİNİN EN YÜCELERİ OLARAK GÖRÜRÜM. İNSANL SOYU HZ. MUHAMMED'LE ŞEREFLENMİŞ,ONUNLA YÜCELMİŞTİR.

OKAN BURUK(FUTBOLCU)

PEYGAMBER EFENDİMİZN BENİİ EN ETKİLEYEN YÖNÜ;ÖZÜ,SÖZÜ,TAVIR VE DAVRANİŞLARIYLA DOSDOĞRU OLMASIDIR.PEYGAMBER OLMADAN ÖNCE BİLE "EMİN" OLARAK BILINMESI, HERKESİN ONA GÜVENMESİ,MALINI EMANET ETMESİ,ETRAFINA GÜVEN TELKIN ETMESİBİLEONUN PEYGAMBERLİĞİNE BİR DELİLDİR. MÜSLÜMAN OLMAYANLARA BİLE GÖSTERDİGİ HOŞGÖRÜ,SEVGİ VE DAVASINI ANLATMAKTAKI AZMİ COK ÖNEMLIDIR.PEYGAMBERİMİZİN SÖYLEDİĞİ"cennet annelerın ayakları altındadır." sözünü hiç unutmam.

AHMET ÖZHAN(SANATÇI)

EFENDİZİN İSM-İ ŞERİFİ ANILDIĞINDA ŞU HADİS-İ KUTSİ AKLIMA GELİYOR;"BEN GİZLİ BİR HAZİNE İDİM,BİLİNMEYİ,SEVİLMEYİ MURAD ETTİM"BİR DE EFENDİZİN ŞU HADİSİ AKLIMA GELİR;" BENIM ÖYLE BİR ANIM VARDIR KI RABBIMLE ARAMA HİÇ KIMSE GİREMEZ CEBRAİL BİLE OLSA."

PRF. DR.TOKTAMİŞ ATEŞ(GAZETECİ-YAZAR)

PEYGAMBERİZİN İSMİ İLK ANILDGINDA AKLIMA GELEN O'NUN ARAP TOPLUMUNDA UYGULADIGI UYGARLIK PROJESİDİR. YAPTIKLARIYLA,ESERLERİYLE,TAVIR VE TUTUMLARIYLA GELİŞTİRDİĞİ UYGARLIK PROJESİ. BU PROJE BIR BIR ALINIP GÜNÜMÜZDE DE UYGULANMASI GEREKEN BİR PROJE.

YILMAZ MORGÜL(SANATÇI)

PEYGAMBERİMİZN İSMINI ZİKRETMEDİGİM GUNUM VE GECEM YOK;OLAMAZ DA..EFENDIMIZIN ISMI HER ZIKREDILDIGINDEAKLIMA ÖNCELKLE "ENGİN" HOŞGORUSU VE ILERI GÖRÜŞLÜLÜĞÜ GELİYOR. İLK AKLIMA GELEN HADİS-İ ŞERİFİ İSE; "BİRBİRİNİZİ SEVINIZ,BİRBİRİNİZİ SEVMEDİKTEN SONRA İMAN ETMİŞ SAYILMAZSINIZ,BÖYLECE DCENNETE DE GİREMEZSINIZ."

MUHSİN YAZICIOĞLU(SİYASETÇİ)

PEYGAMBERİMİZİN ADII İLK ANILDIGINDAPEYGAMBERLK DAVASINDAN VAZGEÇMESİ KONUSUNDA KENDINE3 YAPILAN TEKLIF VETANINACAK IMKANLAR AKTARILDIĞINDA;" VALLAHİ BİR ELİME GÜNEŞİ,BİR ELİME DE AYI KOYSANIZBEN DAVAMDAN VAZGEÇMEM."DEMESİ AKLIMAGELİYOR.YINE DAVASINDA BU KADAR KARALI OLANBİR KİMSENIN SEVGI VE ŞEFKATTE DE EN ÖNDE OLMASII AKLA GELEN DİĞER BİR YÖNÜ.BU KADAR DAVASINA BAGLI OLMASINA RAĞMENSINIRSIZ BIR SEVGIYE SAHİP.SSINIRSIZ BIR SVGIYE SAHIP OLMASINA RAĞMEN DAVA ADAMI OLMASIVE DAVASINA SIKI SIKIYA SAHİP ÇIKMASI.

FATİH TERİM(MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ)

HZ. MUHAMMEDİN DOĞUMU SADECE BIZ MÜSLÜMANLAR İÇİN DEĞİL İNSANLK TARİHİNİN DE EN ÖNEMLI OLAYLARINDAN BIRIDIR. BATILI UZMANLAR KONUYA SADACE DİNSEL AÇIDAN BAKMAYIP SOSYOLOJİK YÖNDEN DE İNCELEMELER APMİŞLAR. BU AÇIDAN HZ. MUHAMMEDİN ÜSTÜN KİŞİLİĞİ VE İNSANLIĞA ÇOK BUYUK KATKILARINI DEGERLENDİRMİŞLERDİR.YAPTIĞI HER HAREKETIN VE SÖYLEDİĞİ HER SÖZÜN NE KADAR GERÇEKÇİ VE TERİNDE OLDUGUNU BUGUN DAHA IYI ANLIYORUZ.BÜTÜN SÖZLERİİ BENİİ ETKİLEMİŞTİ AMA" CENNET ANLARIN AYAGII ALTINDADIR." HER AÇIDAN COK ÖENMLI..

M.UBEYD KORBEY(SSV BAŞKANI)

O'NUN ADII ANILDIĞINDA YÜCE YARATICIMIZ RABBIMIZIN "SEVGILISI" AKLIMA GELR.BU NEDENLE BUTUN HÜCRELERIME KADAR SEVGI DERYASINDAYOĞURULDUĞUMU HİSİSEDERM. HEM BU DUYANIN HEM ULAŞACAGIMIZ EBEDII DUNYANIN GÜNEŞİ OLDUGU İÇİN DÜŞÜNCELERİMİ NURUN AYDINLIGI KAPLAR.ONUN VERDIGI BU HİSSİYATLA TUM YARATILMŞLARA YÖNELK MERHAMET DUYGULARIMDA ARTIŞ OLR.BU DUYGULARIN YANI SIRABIR ÖZLEM DE İÇİMİ KAVURUR.BIR GUN ONA KAVUŞMANIN OZLEMI BU.O VUSLAT ANINI DÜŞLERİM,İÇİMİ SONSUZ BİR HUZUR KAPLAR.SONSUZ SELAM VE SELAVAT SEVGILI PEYGAMBERİMİZ,ALLAH'IN RESULU'NUN ÜZERİNE OLSUN..

FATİH KISAPARMAK(SANATÇI)

HZ. MUHAMMET DENDIGINDE AKLIMA BIR COK ŞEY GELIYOR AMA LIK GELEN YÖNÜ O'NUN EŞİ BENZERİİ BULUNMAYANÖLÇÜDEKİ "ALLAH VE İNSAN SEVGİSİ".O'NUN SEVGİSİ SADECE İNSANLARLA DA SINIRLI KALMIYOR.O O YARADILMŞ HERŞEYE DUYDUĞU DERİN SEVGİ.O ÖĞÜT VERME YERİNE ÖRNEK OLMAYII TERCİH EYMİŞTR;HAYATI BOYUNCA YAŞADIĞI BU TAVRIYLA ANITLAŞMIŞTR.AKLIMDA O'NUN PEK ÇOK SÖZUU VARDIR.AMA HİÇBİR ZAMAN AKIMDAN ÇIKMAYAN VE TOPLUMDA YAŞANAN SIKINTILARAÇARE OLACAK ŞU HADİS-İ ŞERİF HER ZAMAN ZİKREDERİM. "KOMŞUSU AÇ OLDUGU HALDE KENDISI TOK UYUYAN BİZDEN DEGILDIR."

RÖPORTAJ;MÜKREMİN ALBAYRAK'TAN ALINTI

EVET ,O'NU ANLATMADA KELIMELER KİFAYETSİZ KALIYOR...HADİ BİZ DE EFENDİMİZİ TANIMLAYAYIM,ACABA O'NUN İSMI ANILDIGNDA AKLIMIZA ILK GELEN NE? VE HANGI SOZU,DAVRANİŞI BIZI EN COK ETKILIYOR...??

SİZDE NELER UYANDIRIYOR HZ MUHAMMET(SAV), SÖYLEYECEK SÖZÜ OLAN VAR MII???

;):p:):DB)

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HADİ BİZE "O" 'NU ANLATIN

bana sormayın hz. muhammedi!!!(ANLATAMIYORM ÇÜNKÜ)...tüm aşklarıı bir araya koysak yıne de onun sevgısını,AŞKINI anlatamayız...
efendimizi anlatmak ;"DÜNYAYI TANIMLAMAKTIR "aslında ben ne kadar tanmlarım bunu bılemıyorm ama denıyecegım..doğruyu soylemek gerekırse o'nu tam tanımadıgımızı düşünüyorm ama tanıdgım kadarıyla cok mükemmel bır ınsan..ve davasıı uğruna yapmadıgı şey kalmamiş..
benm cok hoşuma giden bır an,""hz. ömer peygaber efendımızın yanına gelır.efendımız de o sırada uyuyordr ve uyanır , kalkar..Efendımızın yuzunde hasır izini gören hz. ömer başlar aglamaya..Efendımız sorar:Ya Ömer neden ağlarsın?hz. ömer de;" onlar KİSRA SARAYLARINDA yumşak döşeklerde yatarken sız bır hasırın üstunde yatıyorsnuz ve yuzunuz iz olmş"der. Efendimiz de ;"istemezmisin ki ya ömer DÜNYA ONLARIN CENNET BİZİM OLSUN "

imported_hattab__

Kayıtlı Kullanıcı
RE: cok güzel bir kıssa

RE: cok güzel bir kıssa

evet peygamber efendimiz bizim için yapıyor ne yapıyorsa zaten dogarken ümmeti vefaat ederkende ümmeti demiş dimi ikra teşekkürler bu paylaşım için elin kolun dert görmesin.!

imported_hattab__

Kayıtlı Kullanıcı

peygamberimiz bize kardeşlerim demiş sahabe demiş biz senin kardeşin deilmiyiz prygamber efendimizde demiş siz benim arkadaşlarımsınız benim kardeşlerim beni görmedikleri halde bana iman edenlerdir diyor.

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı

hattab__ yazdı:
evet peygamber efendimiz bizim için yapıyor ne yapıyorsa zaten dogarken ümmeti vefaat ederkende ümmeti demiş dimi ikra teşekkürler bu paylaşım için elin kolun dert görmesin.!

amin..ecmain hattab kardeş..allah sızden de razıı olsn yormlarınız için..ALLAH YAR VE YARDIMCNIZ OLSN..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH C.C. RAZI OLSUN

SELAMUN ALEYKUM...

erva_vera

Kayıtlı Kullanıcı

ikra kardeşim ellerine sağlık. birde peygamber efendimiz her söylediğine rabbini şahit tutarmış. değil mi? bak hatırla

küçük kızlara soruyor:

-Beni seviyor musunuz?

-Evet ya rasulallah

Peygamber efendimizde diyorki

-Allah biliyor ben de sizleri seviyorum

Allah biliyor biz de seni seviyoruz ya HAtemül Enbiya (s.a.v)

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı

erva_vera yazdı:
ikra kardeşim ellerine sağlık. birde peygamber efendimiz her söylediğine rabbini şahit tutarmış. değil mi? bak hatırla

küçük kızlara soruyor:

-Beni seviyor musunuz?

-Evet ya rasulallah

Peygamber efendimizde diyorki

-Allah biliyor ben de sizleri seviyorum

Allah biliyor biz de seni seviyoruz ya HAtemül Enbiya (s.a.v)

evet allah bılıyor kıı ben de sevıyorm (sav)
ve allah biliyor kii senı de sevıyorm B)B)B):)

polyana3

Kayıtlı Kullanıcı
Gelmiş ve gelecek olan en güzel insan /en güzel varlık efendimiz hz.muhammed s.a.v

Gelmiş ve gelecek olan en güzel insan /en güzel varlık efendimiz hz.muhammed s.a.v

Düşünüyorum o güzel insan nasıl anlatılır.nasıl hislerimi dile getirir bu nacizane kalbim.peygamberimizin her adı geçtiğinde uzaklara dalıyorum gözlerim dolu dolu onu düşünüyorum.şefkatini ,sevgisini ,allah aşkını vs... Daha bi dolu şey.ama şimdi bizi düşünüyorum korkuyorum.tek kelimeyle "korkuyorum" nasıl birzaman nasıl hayat allahım yardım et.efendimiz hz.muhammed s.a.v'in yüzü suyu hürmetine...

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
bir ismi yeter içimi titretmeye,
bir ismi yeter gözlerimdeki yaşların akmasına,
bir ismi yeter ahh edip yalvarmaya,
bir ismi yeter yüreğimi yakmaya,
bir ismi yeter gözlerim tavanda,
bir ismi yeter sabahlamamda,
bir ismi yeter ürpertir içimi,
bir ismi yeter aydınlanmama,
bir ismi yeter en güzel aşkıma,
bir ismi yeter huzur dolar anıma,
bir ismi yeter içimi ısıtmaya,
bir sevda var içimde biliyorum ey rabbim beni en sevdiğim sevğililer sevgilisi nebin muhammd' e kavuştur ve onun dizinin dibinde oturan ümmetinden et ....
Onun ismi içimdeki aşkın ateşi onun ismi dünyamın neşesi ..........
Sevgililer sevgilisi

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
ŞEFAAT YA RESULALLAH onun ümmeti olmak şereflerin en yücesi anam babam canım yoluna feda olsun YA RASULALLAH.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt