Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hacet namazı (1 Kullanıcı)

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
Hacet namazı, yatsı namazından sonra iki, dört ya da on iki rekât olarak kılınır. Hz. Peygamber'den gelen bir rivayete göre hacet namazının ilk rekâtında Fatiha’dan sonra üç defa Âyetel-Kürsî, diğer rekâtlarda Fatiha’dan sonra sırasıyla birer defa İhlas, Felak ve Nas sureleri okunur.
Hacet namazı bitince Allah'a hamd ve sena, Resulullah'a salat ve selamdan sonra bir hacet duası okunması sünnettir. Çeşitli hacet duaları vardır. Bunlardan birisi şudur:
"Allahümme innî es’elüke tevfîka ehli’l-hüdâ ve amele ehli'l-yakîni ve munâsehete ehli't-tevbeti ve azme ehli-s-sabri ve cidde ehli'l-haşyeti ve talebi ehli'r-rağbeti ve teabbüde ehli'l-vera'i ve irfâne ehli'l-ilmi hattâ ehâfek. Allahümme innî es'elüke mehâfeten tahcizünî an masiyetike hatta a'mele bi ta'atike amelen estehikku bihi rıdâke ve hattâ unâsihake bi't-tevbeti havfen minke ve hattâ uhlise leke'n-nasîhate hubben leke ve hattâ etevekkele aleyke fi'l-umûri ve husni zannin bike. Subhâne hâliki'n-nûr."Bu duanın anlamı şu şekildedir:
"Allah'ım, Senden hidayet ehlinin başarısını, yakin ehlinin amellerini, tövbe ehlinin öğütleşmesini, sabır ehlinin azmini, huşu ehlinin ciddiyetini, rağbet ehlinin talebini, vera ehlinin ibadetini, ilim ehlinin irfanını isterim ki, Senden gereği gibi korkayım. Allah'ım, Senden öyle bir korku isterim ki, o beni Sana isyandan menetsin; ta ki, Sana itaat ile öyle amel edeyim ki, onunla Senin rızana ereyim; Senden korkarak tövbeyle sana döneyim; sırf Senin sevgini kazanmak için halis nasihat edeyim; her işte Sana güvenip Sana dayanayım; Sana güzel zan besleyeyim. Nurun yaratıcısı Allah'ı tesbih ederim." Hacet duasını okuduktan sonra Allah'tan ihtiyacımızın giderilmesi yolunda dilekte bulunmalıyız. Kişi kendi adına hacet namazı kılıp dua edebildiği gibi, bir mümin kardeşinin amacının gerçekleşmesi için de namaz kılıp dua edebilir. Bu bir dua olduğu için kişi mümin kardeşinin derdini kendi derdi kabul edip onun için dua edebilir. Bunun dinen bir sakıncası olmadığı gibi, büyük sevap da kazandırır. Çünkü, hadislerde buyrulduğu gibi, “Mümin kardeşine dua eden kişiye melekler dua eder”, “Kim bir mümin kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah da onun ihtiyacını giderir.”
Bilhassa eşiniz, kardeşiniz, anne babanız veya arkadaşınız için hacet namazı kılıp dua edebilirsiniz.
İnşallah kendiniz veya başkası için kıldığınız hacet namazı ve yaptığınız duadan sonra harika sonuçlar göreceksiniz.

arkadaşlar belki çok büyük bişey bu istediğim ama affınıza sığınara istiyorum bunu sizden...
aranızda bu gece benim için hacet namazı kılabilecek bir kimse var mı?

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
İnşaallah, rabbim gönlünüzden geçenleri tecelli ettirir....

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
Efendim sıkıntılar bitmez..
Gerçekten de biz insanı sıkıntı içinde yarattık.”

Ahmet bin Hanbel hazretlerine sormuşlar, rahata, huzura ne zaman kavuşacağız diye. O da “cennete ayak bastığında” demiş. Cennete girmeden gerçek rahata kavuşabilmek mümkün değil. Çünkü dünya gerçek rahatlık ve saadet yeri değil. Bir gün huzur bulsan birkaç gün huzursuz olursun. Sen huzur bulsan eşin, dostun, çocukların bir iptilaya dûçar olabilir. Hastalıklar, dertler, sıkıntılar, hayatın birer parçası ve hepsi bizim için birer imtihan vesilesi.

Şunuda unutmamak lazımki, bu dünya bütün arzuların tecelli mekanı değil!!!

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
Efendim sıkıntılar bitmez..
Gerçekten de biz insanı sıkıntı içinde yarattık.”

Ahmet bin Hanbel hazretlerine sormuşlar, rahata, huzura ne zaman kavuşacağız diye. O da “cennete ayak bastığında” demiş. Cennete girmeden gerçek rahata kavuşabilmek mümkün değil. Çünkü dünya gerçek rahatlık ve saadet yeri değil. Bir gün huzur bulsan birkaç gün huzursuz olursun. Sen huzur bulsan eşin, dostun, çocukların bir iptilaya dûçar olabilir. Hastalıklar, dertler, sıkıntılar, hayatın birer parçası ve hepsi bizim için birer imtihan vesilesi.

Şunuda unutmamak lazımki, bu dünya bütün arzuların tecelli mekanı değil!!!

di mi ama... zaten dünya sıkıntısız gamsız kedersiz olsaydı kim cenneti haketmek için çabalardı kii...
Rabbim bu dünyada ve öbür dünyada hepimizin yardımcısı olsun

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
amin

Tabiki duasızda olmuyor..biz sadece ondan isteriz...verir yada vermez...tasarruf sahibi odur..

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
canım kardeşim. allah sevdiğini tez zamanda karşına çıkarsın yarabbim. çünki senin acını öyle çok anlıyorum ki içinin yanışını. amin. tez zamanda biribrinizi kavuştursun. allahım kimseyi aşk acısıyla yakma, bütün aşk acısı çeken arkadaşlarımın acısını dindir, bizleri sevdiklerimize kavuştur allahım. onlarla birlikte mutlu yuvalar kurmak nasip eyle yarabbim. sen çok büyüksün, senin herşeyi yapmaya gücün yeter. amin.

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
canım kardeşim. allah sevdiğini tez zamanda karşına çıkarsın yarabbim. çünki senin acını öyle çok anlıyorum ki içinin yanışını. amin. tez zamanda biribrinizi kavuştursun. allahım kimseyi aşk acısıyla yakma, bütün aşk acısı çeken arkadaşlarımın acısını dindir, bizleri sevdiklerimize kavuştur allahım. onlarla birlikte mutlu yuvalar kurmak nasip eyle yarabbim. sen çok büyüksün, senin herşeyi yapmaya gücün yeter. amin.

sağolasın kardeşim beni nasıl bu kadar iyi anlayabildiğini ben de çok ii anlıyorum... Rabbim seni ve bizim gibileri de sevdiklerine kavuştursun inşallah...ve Rabbim onu bu kadar istediğim için affetsin beni:(

Ayşenur Amine Su

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlısı için dua edin arkadaşlar, Allahü Teala dan ne hayırlı ise onu isteyin,
bir arkadaşım vardı,o kadar çok sevgi ile evlendiler ki, kızcağız ailesini reddetti, o derece, ama yıllar geçti aşkta bitti , sevgi de şimdi birer düşman oldular ve arkadaşım şimdi çok pişman, ama belki evlenemese idi yine pişman olacaktı o da bilinmez, allahım hepinizi iyi insanlarla karşılaştırsın, hayırlı, mutlu, hak yolunda yuvalar kurmayı nasip etsin inşallah:a27::a16::a15:

rumuzgüller

Kayıtlı Kullanıcı
selamınaleyküm inşallah kardeşim rabbim bizlerinde duaların kabul eyler

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
sağolasın kardeşim beni nasıl bu kadar iyi anlayabildiğini ben de çok ii anlıyorum... Rabbim seni ve bizim gibileri de sevdiklerine kavuştursun inşallah...ve Rabbim onu bu kadar istediğim için affetsin beni:(

amşn kardeşim amin. aynen beni de onu bu kadar çok sevdiğim ve istediğim için affetsin. bizi sevdiklerimize kavuştursun yarabbim. amin.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm...

Ben Dün Yatsıdan Sonra Kıldım.... Fatihadan Sonra 3 Defa Ayetel Kürsü Okudum Sonra Ruku ve Secdeye Vardım 2. Rekatta da Fatihadan Sonra İhlas, Felak, Nas Surelerini Okudum... Sonra O Hacet Duasını Bir Kağıda Yazdıydım Onu Alıp Okudum Daha Sonrada Allah'dan Özlemle Kavuşmamız Birleşmemiz İçin Dua Ettim...

Yalnız Namaza Başlarken Niyet Ettim Hacet Namazı Kılmaya Dedim :( Bişi Olur mu Arkadaşlar ??

pelnaz

Kayıtlı Kullanıcı
benım bıldığım kadarıyla allah rızası ıcın namaz kılınır sadece..nıyetınde nıyet ettımm allah rızası ıcın seklınde olmalı.. bende kılıorum bu namazı icim daralınca böle nıyet edıorum..tabı senın yaptığınında bı sakıncası olmaz heralde allah kalbımızı bılıo sonucda..

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
bende merak ettim. bu gibi namazlara nasıl niyet etmek gerekir ?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt