Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜZELLİK (1 Kullanıcı)

ihl16

Kayıtlı Kullanıcı
SİZCE GÜZELLİK NEDİR? NERDEYSE TÜM İNSANLARIN YANLIZCA GÖZE HİTAP EDENİ SEÇMESİ NEDEN.BELKİ HEPİMİZ ÖNCE İÇ GÜZELLİĞİ DİYENLERDENİZ AMA NEDEN GÜZELLERE VURULUYORUZ.ALLAH NEDEN BAZI İNSANLARI ÇOK GÜZEL YARATMIŞ.İNSANI GÜZELLEŞTİREN İBADET DERİZ AMA BAZI GÜZELLERİN DİNDEN BİLE HABERİ YOK.TÜM BUNLAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ ARKADAŞLAR??

god one

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜZELLİK

KARDEŞİM RABBİMİNVERDİĞİ HERŞEYDE BİR HAYIR VARDIR.ŞÖYLE DÜŞÜN 4 4LÜK BİR İNSAN OLMUŞ OLSA İDİ ÇATLAMAZMIYDI NAZARDAN VEYA KENDİNİ BEĞENİP YOLUNU ŞAŞIRMAZMI DİNİNDEN ÇIKMAZMI....YA NE BİLİYİM İŞTE RABBİM ÖLE GÜZEL BİR DÜZEN KURMUŞKİ ŞÜKÜRLER OLSUN.....

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. allahım yarattığı hiç bir şey çirkinn değildir kardeşlerim bunları çirkinleştiren kullardır

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun Aleyküm.

Kardeşlerim insanın dış güzelliği değil önemli olan iç güzelliğidir. Hem insanın yüzünün güzelliğine aldanmak büyük bir yanlıştır çünkü zaman geçtikçe o güzellikte gider. Yani geçicidir. İç güzellikse bakidir.

Bir de şunu belirtmek istiyorum Cenab-ı Hak'kın yarattığı herşey güzeldir, önemli olan o güzelliği görebilecek gözlere, kabiliyete sahip olmaktır.

Esselamun Aleyküm.

god one

Kayıtlı Kullanıcı

dün sürgünü kardeşim son cümlene kesinlikle katılıorum çok güzel açıklamışsın allah razı olsun

ihl16

Kayıtlı Kullanıcı

tabi arkadaşlar size katılıyorum.ama bu konuda mesela allahın veli kabul ettiği kullar çok güzel insanlarmış.peygamberimiz,hz.fatma,yusuf peygamber....vb. demekki güzellik allaha yakınlaşmakta.ama bunun bir sırrı olmalı diye düşünüyorum.allahın yarattığı her şey güzel tabi.çirkin yok sadece daha güzel var.ama yinede bu konunun bir sırrı olduğunu düşünüyorum

god one

Kayıtlı Kullanıcı

cnm buna şöyle söyliyelim o zaman madem diosunki allah yolundakiler güzel bende diyimki bence onların kalp güzelllikleri yüzlerine yansımış.dillerine yansımış........ondan sana öle gelmiş.....

ihl16

Kayıtlı Kullanıcı

evet burası öyle.ama imandan haberi olmayanlar için ne demeli

god one

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim
bence daha fazla bu şeklide düşünme allah korusun yanlış düşüncelere saparsın rabbim herkeze güzellik vermiş ve rabbimin yrattığında çirkinlik aranmaz.selametle

ihl16

Kayıtlı Kullanıcı

:):)anlamadınız kardeşim.bu yanlış düşünce değil.mademki herşeyin bir hikmeti var bende bu güzelliğin hikmetini merak ettim

ihl16

Kayıtlı Kullanıcı

bir de şunu belirtmek istiyorum.ben bildiklerinden ziyade öğrenmek istediklerim,merak ettiklerim hakkında konu açıyorum.sizlerden öğrenmek için ki soru işaretlerim azalsın.

god one

Kayıtlı Kullanıcı

tabiki kardeşim aklımız erdiğince fikrimiz yettiğince yardımcı oluruz inşallah.bu sitede çok değerlibilgileri olan kardeşlerimde var.

kamuran

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Allah (cc) yeryüzünde hiç bir şeyi eşit yaratmamıştır. Herkes kendisine verilenleri nasıl kullandığından sorumlu olacaktır. Güzelliği nefsin ve ruhun aradığı güzellik olarak düşünürsek, ruh mavevi, nefiste maddi güzelliği istemektedir.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

s a allahım önce içimize ve kalbimize kendi güzelliğini versin o zaten dışarıya yansıtır bir insanın içi nasılsa dışıda öyledir :DB):p

bin-dilek

Kayıtlı Kullanıcı

güzellik sadece güzel olan şeylerde değil güzel görmek istediğin herşeydedir...

ihl16

Kayıtlı Kullanıcı

allah sizden razı olsun.güzel paylaşımlarınız içinB)

eminesena

Kayıtlı Kullanıcı

Güzellikte çirkinlikte Allahtan..Bu dünyada imtihan oluyoruz ve Allah bazılarını güzellikle imtihan ediyor bazılarını da çirkinlikle..Allaha verdiği herşey için şükür etmeliyiz güzel olsakta olmasakta..

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞİM YÜCE ALLAH'IN SEVDİĞİ VELİ KULLARININ GÜZEL OLMASI ASLINDA YÜCE RABBİM O İNSANLARI SEVDİĞİ İÇİN GÖZLERE GÜZEL SEVİMLİ GÖSTERMESİDİR. UNUTMAMAK GEREKKİ ÇİRKİNLİK FITRİ PEÇEDİR BİR ÇOK İNSANI GÜNAHLARDAN DA ALIKOYAR,AYRICA NEFSİN HOŞUNA GİTMEYEN ŞEYİ ÇİRKİN OLARAK NİTELENDİRİYORUZ.ALLAH'A EMANET OL

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
İyi olan doğru..doğru olan güzeldir......Doğru olan iyi..iyi olan güzeldir..Güzel olan doğru..doğru olan iyidir..İyi olmayan güzel ve doğru olamaz..Güzel olmayan doğru ve iyi olamaz.Doğru olmayan iyi ve güzel olamaz...İyi doğru ve güzel olan islamdır...Sana çöl gibi görünen o göl diyorsa göldür...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt