Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜZEL SOZLER (1 Kullanıcı)

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı
BİR NASİHAT.....
Bismillahirrahmanirrahim:

- Paranı ver,Gönlünü ver,Selamını ver,Canını ver ama SIRRINI VERME!
- Günlerini say,Servetini say,Büyüklerini say ama YERİNDE SAYMA!
- Emek ver,Kulak ver,Bilgi ver ama HİÇBİR ZAMAN BOŞ VERME!
- Alıcı ol,Satıcı ol,Kalıcı ol,Bulucu ol ama BÖLÜCÜ OLMA!
- Eşini beğen,İşini beğen,Aşını beğen ama KENDİNİ BEĞENME!
- Fidan büyüt,Garip doyur,Çocuk besle ama KİN BESLEME!
- Davet et,Hayret et,Tevbe et,Affet ama İHANET ETME

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜZEL SOZLER

güzel sözler: O'NA HERKES HAYRAN

muallime bildirdi: "BATI NE DİYOR

Yalnız İslâm âleminin değil, akıl sahibi olan tüm insanların hayran olduğu Peygamber Efendimiz (s.a.v) hakkında batı âleminin ünlü düşünür ve yazarları bu gerçeği ifade etmekten kendilerini alamadıkları söylemlerinden bir kaçını burada tekrarlamak istiyorum.

(PRENS BİSMARK.)
*“Ben sana çağdaş olamadığımdan dolayı üzgünüm ey Muhammed (s.a.v.). İnsanlık senin gibi seçkin bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra göremeyecektir. Ben, heybetli huzurunda derin bir saygı ile eğilirim.”

(TOLSTOY)
*“Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v.) büyük bir ıslahatçıdır. İnsanlığa çok büyük hizmette bulunmuştur. Bir ümmeti hak nuruna kavuşturdu. O’na bu şeref olarak yeter. Onları kan dökmekten kurtardı. Barışa eriştirdi. Onlara yükselme yollarını açtı. O’nun gibi büyük bir zat, her türlü saygıya lâyıktır.”
"

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı

güzel sözler: TEVAZU

"Allah için tevâzu gösteren kimseyi Allah yükseltir; büyüklük taslayanları ise Allah alçaltır."

"Büyük olmak için küçükleşen ne insanlar var!"

"Müstekbirler, omuzlarımızda taşıdığımız için büyük gözükürler; fırlatıp atınca yerde sürünmeğe başlarlar."

"Müstekbirler, önlerine diz çöktüğümüz için büyüktürler; o halde biz de ayağa kalkalım!"

"Küçüklerin istikbârı / büyüklük taslamaları kadar tehlikeli bir şey yoktur."

"Başını semâya çarpmaktan bermûtad cüceler korkarlar."

"İnsan, gayesi nisbetinde büyüktür."

"Alçak yerde tepecik, kendini dağ sayar."

"Ne kadar az yüksekten uçarsan, düştün zaman o kadar az incinirsin."

"Kavakların dikliğine, boylarının uzunluğuna bakıp onları önemli bir şey sanmayın. Bütün kibirli, meyvesiz ve gölgesiz yaratıkların başları bulutlarda sallanır."

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı

güzel sözler: ALLAH'IN SEVG?S?N? KAZANMAK

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, “Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur” dedi: “Her kim bir dostuma düşmanlık ederse, ben ona karşı harb ilân ederim. Kulum, kendisine emrettiğim farzlardan, bence daha sevimli herhangi bir şeyle bana yakınlık sağlayamaz. Kulum bana (farzlara ilâveten işlediği) nâfile ibadetlerle durmadan yaklaşır; nihâyet ben onu severim. Kulumu sevince de (âdeta) ben onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli ve yürüyen ayağı olurum. Benden ne isterse, onu mutlaka veririm, bana sığınırsa, onu korurum.”

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı

İslâm alimleri buyurdu ki, (mükellef) olan, yani âkıl ve bâliğ olan, kadın, erkek her müslimânın, (Allahü teâlâyı tanıması, bilmesi, ya'nî) Allahü teâlânın sıfat-ı zâtiyyesini ve sıfât-ı sübûtiyyesini, doğru bilmesi ve inanması lazımdır. Herkese ilk farz olan şey budur.

SELAMETLE

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı

cemil cemil yazdı:
güzel sözler: TEVAZU

"Allah için tevâzu gösteren kimseyi Allah yükseltir; büyüklük taslayanları ise Allah alçaltır."

"Büyük olmak için küçükleşen ne insanlar var!"

"Müstekbirler, omuzlarımızda taşıdığımız için büyük gözükürler; fırlatıp atınca yerde sürünmeğe başlarlar."

"Müstekbirler, önlerine diz çöktüğümüz için büyüktürler; o halde biz de ayağa kalkalım!"

"Küçüklerin istikbârı / büyüklük taslamaları kadar tehlikeli bir şey yoktur."

"Başını semâya çarpmaktan bermûtad cüceler korkarlar."

"İnsan, gayesi nisbetinde büyüktür."

"Alçak yerde tepecik, kendini dağ sayar."

"Ne kadar az yüksekten uçarsan, düştün zaman o kadar az incinirsin."

"Kavakların dikliğine, boylarının uzunluğuna bakıp onları önemli bir şey sanmayın. Bütün kibirli, meyvesiz ve gölgesiz yaratıkların başları bulutlarda sallanır."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt