Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

güzel insanın güzel cevabı (1 Kullanıcı)

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimizin(s.a.v)bile bile orucunu bozan fakire verdiği cevap neydi?
Bir gün Hz.Peygamber(s.av)'in huzuruna bir adam geldi ve "Ben mahvoldum" dedi.Bunun üzerine Hz.Peygamber:"Neden?" diye sordu.Adam:"Ramazan daeşimle birlikte oldum." dedi.Bunun üzerine Hz.Peygamber(s.a.v):"Bir köle azad et." buyurdu.O kişi:"Fakirim,köleyi nerden bulayım?"deyince Hz.Peygamber(s.a.v):"İki ay oruç tut." buyurdu.Bunun üzerine o adam:"bunu da yapamam."deyince Hz Peygamber(s.a.v):"Altmış yoksula yemek yedir."buyurdu.Bunun üzerine o adam:"Buna da gücüm yetmez."dedi.O sırada bir yerden bohça dolusu hurma getirilmişti.Bunun üzerine Hz.Peygamber (s.a.v):"Bunu al,götür ve yoksullara dağıt."buyuruncaadam:"Seni peygamber olarak gönderen Allah a yemin ederim ki,bütün Medine de benden daha fakiri yoktur."dedi.Hz.PEYGAMBER(S.A.V) elinde olmadan güldü ve:"Peki,o halde al götür,kendin ye." buyurdu.
kaynak:peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v) ile bir saat konuşmak

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim.
Rabbim razı olsun.
ne güzel örnek Ya Rabbim ümmetine kabulü duasıyla....

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
emeğine sağlık kardeşim, güzel bir paylaşım olmuş..
Rabbim O güzel insan gibi güzel cevaplar vermeyi ve almayı naip etsin inşaallah :a03:
selametle...

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
beğenmenize sevindim.paylaşımların artarak bilgi ışığımızın hiç sönmemesini Allah tan niyaz ediyorum.esenlikler

aska_surgun

Kayıtlı Kullanıcı
Walla Kardeşim Hz.PEYGAMBER(S.A.V) elinde olmadan güldü ve:"Peki,o halde al götür,kendin ye." buyurdu. Ne yalan söyleyeyim bende gülümsedim rabbim Cümlemizi Şefaatine Nail Eylesin Selam Ve Dua iLE

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Walla Kardeşim Hz.PEYGAMBER(S.A.V) elinde olmadan güldü ve:"Peki,o halde al götür,kendin ye." buyurdu. Ne yalan söyleyeyim bende gülümsedim rabbim Cümlemizi Şefaatine Nail Eylesin Selam Ve Dua iLE

Aynen bende güldüm. Ne kadar şükretsek azdır böyle bir peygamberimiz olduğu için..

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
bir olay karşısında aynı tepkiyi vermek,güzel bir duygu.Allah merhametinizi arttırsın.selamet ile kalın

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razi olsun kardes cok guzel bir paylasim.Allah(c.c.) o guzeli gormeyi nasip eder Insallah.Amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt