Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güzel bir nasihat (2 Kullanıcı)

necla_38

Kayıtlı Kullanıcı

Cevremdeki insanlar yaptigim zulumden dolayi benden uzaktilar...
Dediki:

Gunlerden bir gun Evlenmeyi arzuladim ve bir cocuk sahibi olmayi...

Evlendim ve bir cocugum oldu..Adini Fatma koydum..Onu cok sevdim..Ve Fatma buyudukce kalbimdeki imanda onunla buyudu..Kalbimdeki isyanda azaldi onunla..

Elimde icki kadehi vardi onu icme istegiyle doldurmustum Fatma onu devirdi..daha yasi iki bile degildi..

Sanki ona bunu yaptiran Allahti!

O buyudukce kalbimdeki imanda onunla buyudu..Allaha yaklastigim her bir adimda icinde oldugum maasilerden(isyanlardan) uzaklastim biraz biraz..

Ta ki Fatma 3 yasina basana kadar..

3 Yasini bitirdiginde Fatma öldü!!

Ve Malik Ibnu Diynar devam ediyor anlatmaya:

Kizim Fatma olunce durumum vaziyetim eskisinden dahada kotu oldu..

Ve bende cevremdeki muslumanlarda olan ve beni bu buyuk uzuntuye karsi dayanmami sagliyacak sabir yoktu..

Hersey cok kotuye gidiyordu..Seytan durmadan benimle oynuyordu..Ta ki o gun geldi ve Seytan bana dediki:

"Bugun oyle bi sarhos olacaksinki daha once hic boyle sarhos olmadin!!"

Ve ben o gece icmeye ve sarhos olmaya azmetmistim..Gece boyu ictim..ictim.. ictimm!!

Oyle bir duruma gelmistimki ruyalar beni birbirine atiyordu..Taki o ruyayi gorene kadar:

Ruyamda kiyamet gunundeydim!gunes kararmis,denizler atese cevrilmis,Depremler oluyordu durmadan..

Insanlarin hepsi kiyamet gunundeydi..Insanlar zumre zumre..grup gruptu..ve ben o insanlarin arasindaydim..

Sesler duyuyordum birisi sesleniyordu:

Ey Filan oglu filan!! Cabbara hesap vermeye hadi! Diyordu ..

Ve o cagrilan insanin yuzunun rengi simsiyah olmustu duydugu o korkudan..

Bircok insane cagrildi.. ta ki kendi ismimi duyana kadar..

Ses beni cagiriyordu..Haydi Cabbara Hesap vermeye!! Diyordu..

O an cevremdeki o insane kalabaligindan kimse kalmamisti.. Kiyamet gunu..Mahser yeri bombostu..

Sonra bir anda karsimda bir fare gordum cok buyuktu(devdi),cok vahsi ve cok saldirgandi..cok gucluydu..Agzi acik bana dogru kosuyordu..

Bende duydugum korku ve dehsetten dolayi ondan kacmaya baslamistim..

Kacarken bir anda karsimda oldukca yaşli ve zayif bir adam gordum!ve ona seslendim:

-AHH!!Beni bu dev fareden kurtar!!

Bana dediki:Oglum Ben cok zayifim seni ondan kurtaracak gucum yok.Ama su yonde koş eminim kurtulusa ereceksin..

Ben onun dedigi yone dogru kosmaya basladim..Dev fare hala arkamdaydi beni kovaliyordu..Ve karsima cehennemin atesi cikti..Yuzumde hissediyordum o dehsetli sicakligi!!!

Fareyle cehennem arasinda sikismistim..

Ve kendi kendime dedimiki o an..Ben bu fareden atese dusmek icinmi kaciyorumm!!

Ve kosa kosa bana bu yolu tariff eden o zayif adama dogru kosmaya basladim..Farede pesimdeydi gittikce yaklasiyordu bana

Cok korkuyordum!!Adamin yanina geri geldim ve ona dedimki:

-Allah askina beni bu fareden kurtar yalvaririmm!

Ve yasli adam benim halime agliyordu..

Bana dediki:

Beni goruyorsun ben cok zayifim gucsuzum benim seni kurtaracak halim yok..Ama bu sefer Şu yonde koş!bu sefer insallah kurtulusa erecerksin….

Adamin dedigi yonde kostum deli gibi..Fare hala kovaliyordu bir adim arkamdan kosuyordu..Beni isiracakti az kalmisti…Ta ki karsimda o dagi gorene kadar…

O dagin ustunde birsuru bebek vardi..

Ve o dagin uzerinde bulunan cocuklarin hepsi agliyorlardi..hepside ayni seyi soyleyerek agliyor haykiriyorlardi..

Diyorlardiki:

-Ey Fatmaa!! Babana bakk! Babana Bakkk!!

Malik ibnu Diynar dediki:

O an o cocugun kizim Fatma oldugunu anlamistim..

Ve o an 3 yasinda olupte cennete gitmis bir kizim olduguna cok sevinmistim..Beni bu dehsetli korkudan(fareden) kurtarip Cennete sokacakti…

Kizim beni sag eliyle tutu ve kurtardi…

Ve sol eliyle fareyi itti..ben o an korkudan olu gibiydim..

Sonra tipki Dunyadayken oldugu gibi onu kucagima oturttum!

Bana dediki:

Ey Babacigim! Dyip su ayeti okudu bana:

ألم يأن للذين آمنوا أن تخشع قلوبهم لذكر الله

Meali: "Iman edenlerin kalplerinin Allahin Zikrine donmesinin zamani gelmedimi?"

Ona dedimki:

Kizimm!Bu fare neydi bana anlat!!

Dediki:O fare senin dunyada icinde oldugun isledigin kotu amellerindi..Onu sen besledin buyuttun ve onun seni yiyebilecek buyukluge sen ulastirdin!!

Ey Babacigimm!Sen bilmiyormusunki Dunyada islenen ameller Ahirette kiyamet gununde mucessem olarak karsimiza cikar!!

Ona dedimki:

Peki o zayif adam?

Dediki:
O Yasli ve zayif adam senin guzel amellerindi..Sen onu boyle zayif boyle gucsuz..boyle caresiz biraktinn..onu kendi haline aglattin..!!!Seni kurtarmasina izin veremicek duruma sen koydun!

Eger ben dogmasaydim ve kucuk yasta gunahsiz olarak olmeseydim seni bu dehsetten kurtaracak baska bisey yoktu!

O an uykudan aglaya aglaya uyandim!

Agzimdan cikan su kelimelerle:

Evet Allahim vakti geldi..Evett Allahimmmmmm vakti geldii!!

Hemen gusul abdesti alip giyinip camiye kosayim sabah namazina! Gunahlarimdan arinmak kendime cennet yolunu cizmek..tovbe etmek Allaha yalvarmak icinnn…

Camiye girdigim an imamin okudugu o ayet!!!

Ruyamda kizimin beni kurtardiginda okudugu ayetti!!

Meali: "Iman edenlerin kalplerinin Allahin Zikrine donmesinin zamani gelmedimi?"

Bunlari yasayan kisi…

Tabiinlerin imamlarinin efendisi!!

MALiK BiN DiYNAR!!!

O insanlar arasinda geceler boyu aglamasiyla bilinirdi…

Ve derdiki:

Allahim! Kimin cennete girecegini,kimin cehenneme girecegini sadece sen bilirsin!

Ben bunlardan hangisiyimm???

Allahimm!!Beni cennet ehlinden eyle! Cehennem ehlinden eyleme!

Malik Bin Diynar buyuk bir tovbe etti..

Ve insanlar arasinda soyle meshur oldu:

Caminin kapisina giderdi ve insanlara seslenirdi..derdiki:

Ey asi insanlar ey gunahkar insanlar…Allahiniza donun!!Gafil insanlar….Allahiniza donunn!!!

Ey Allahtan kacan kullar..Allahiniza donunn!

Rabbin sana gece gunduz sesleniyorr!Seni cagiriyorr!!!

"BANA BIR KARIS YAKLASANA BEN BIR DIRSEK YAKLASIRIM..BANA BIR DIRSEK YAKLASANA BEN BIR KULAC YAKLASIRIM…BANA YURUYENE BEN KOSARIMM!!..

La ilahe illa ente Subhaneke…Inni kuntu min el-Zalimin(tovbe duasi)

Peygamber efendimiz bir hadis-I Serifinde soyle buyuruyor:

أن يهدي الله بيدك رجلا واحدا خير لك من الدنيا وما فيها!

Meali:

"Bir insanin hidayetine vesile olman senin icin dunyadan ve icindeki herseyden hayirlidir"

necla_38

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Rabbim cümlemizden razı olsun selametle...

portakal cicegi

Kayıtlı Kullanıcı
cok güzel bir paylasim, rabbim hakkimizda herseyin hayirlisin versin

necla_38

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim inşALLAH selametle...

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim razı olsun kardeşim, çok etkileyici ve güzeldi....
selametle

necla_38

Kayıtlı Kullanıcı
saol kardeşim ALLAH razı olsun cümlenizden gözlerinize sağlık selam ve dua ile...

melinay

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim bizi affet

Rabbim bizi affet

Cevremdeki insanlar yaptigim zulumden dolayi benden uzaktilar..

Dediki:

Gunlerden bir gun Evlenmeyi arzuladim ve bir cocuk sahibi olmayi..

Evlendim ve bir cocugum oldu..Adini Fatma koydum..Onu cok sevdim..Ve Fatma buyudukce kalbimdeki imanda onunla buyudu..Kalbimdeki isyanda azaldi onunla..

Elimde icki kadehi vardi onu icme istegiyle doldurmustum Fatma onu devirdi..daha yasi iki bile degildi..

O buyudukce kalbimdeki imanda onunla buyudu..Allaha yaklastigim her bir adimda icinde oldugum maasilerden(isyanlardan) uzaklastim biraz biraz..

Ve bende cevremdeki muslumanlarda olan ve beni bu buyuk uzuntuye karsi dayanmami sagliyacak sabir yoktu..

Hersey cok kotuye gidiyordu..Seytan durmadan benimle oynuyordu..Ta ki o gun geldi ve Seytan bana dediki:

Ve ben o gece icmeye ve sarhos olmaya azmetmistim..Gece boyu ictim..ictim.. ictimm!!

Oyle bir duruma gelmistimki ruyalar beni birbirine atiyordu..Taki o ruyayi gorene kadar:

Ruyamda kiyamet gunundeydim!gunes kararmis,denizler atese cevrilmis,Depremler oluyordu durmadan..

Insanlarin hepsi kiyamet gunundeydi..Insanlar zumre zumre..grup gruptu..ve ben o insanlarin arasindaydim..

O an cevremdeki o insane kalabaligindan kimse kalmamisti.. Kiyamet gunu..Mahser yeri bombostu..

Sonra bir anda karsimda bir fare gordum cok buyuktu(devdi),cok vahsi ve cok saldirgandi..cok gucluydu..Agzi acik bana dogru kosuyordu..

Kacarken bir anda karsimda oldukca ya$li ve zayif bir adam gordum!ve ona seslendim:

Bana dediki:Oglum Ben cok zayifim seni ondan kurtaracak gucum yok.Ama su yonde ko$ eminim kurtulusa ereceksin..

Ben onun dedigi yone dogru kosmaya basladim..Dev fare hala arkamdaydi beni kovaliyordu..Ve karsima cehennemin atesi cikti..Yuzumde hissediyordum o dehsetli sicakligi!!!

Ve kosa kosa bana bu yolu tariff eden o zayif adama dogru kosmaya basladim..Farede pesimdeydi gittikce yaklasiyordu bana

Bana dediki:

Beni goruyorsun ben cok zayifim gucsuzum benim seni kurtaracak halim yok..Ama bu sefer $u yonde ko$!bu sefer insallah kurtulusa erecerksin….

Adamin dedigi yonde kostum deli gbi..Fare hala kovaliyordu bir adim arkamdan kosuyordu..Beni isiracakti az kalmisti…Ta ki karsimda o dagi gorene kadar…

Ve o dagin uzerinde bulunan cocuklarin hepsi agliyorlardi..hepside ayni seyi soyleyerek agliyor haykiriyorlardi..

Diyorlardiki:

Ve o an 3 yasinda olupte cennete gitmis bir kizim olduguna cok sevinmistim..Beni bu dehsetli korkudan(fareden) kurtarip Cennete sokacakti…

Bana dediki:

Ona dedimki:

Dediki:O fare senin dunyada icinde oldugun isledigin kotu amellerindi..Onu sen besledin buyuttun ve onun seni yiyebilecek buyukluge sen ulastirdin!!

Ey Babacigimm!Sen bilmiyormusunki Dunyada islenen ameller Ahirette kiyamet gununde mucessem olarak karsimiza cikar!!

Ona dedimki:

Peki o zayif adam?

Dediki:

O Yasli ve zayif adam senin guzel amellerindi..Sen onu boyle zayiz boyle gucsuz..boyle caresiz biraktinn..onu kendi haline aglattin..!!!Seni kurtatmasina izin veremicek duruma sen koydun!

Eger ben dogmasaydim ve kucuk yasta gunahsiz olarak olmeseydim seni bu dehsetten kurtaracak baska bisey yoktu!

Hemen gusul abdesti alip giyinip camiye kosyim sabah namazina! Gunahlarimdan arinmak kendime cennet yolunu cizmek..tovbe etmek Allaha yalvarmak icinnn…

Bunlari yasayan kisi…

MALiK BiN DiYNAR!!!

Ve derdiki:

Allahim! Kimin cennete girecegini,kimin cehenneme girecegini sadece sen bilirsin!

Ey asi insanlar ey gunahkar insanlar…Allahiniza donun!!Gafil insanlar….Allahiniza donunn!!!

"BANA BIR KARIS YAKLASANA BEN BIR DIRSEK YAKLASIRIM..BANA BIR DIRSEK YAKLASANA BEN BIR KULAC YAKLASIRIM…BANA YURUYRNE BEN KOSARIMM!!..

La ilahe illa ente Subhaneke…Inni kuntu min el-Zalimin(tovbe duasi)

Meali:

"Bir insanin hidayetine vesile olman senin icin dunyadan ve icindeki herseyden hayirlidir"

SELAM VE DUA İLE..........

dinleneyden

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razı olsun kardeşim.emeğine sağlık

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık...ALLAH RAZI OLSUN...çok güzel bilgilerdi...​

mir_erhan

Moderator
allah celle celalüh razı olsun
ellerinize sağlık
selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm çok güzeldi emeğine sağlık
inşallah biz o fareyi kendi elimizle büyütmeyiz
allah cc razı olsun...

duygu42

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir hikaye

güzel bir hikaye

Dediki:

Gunlerden bir gun Evlenmeyi arzuladim ve bir cocuk sahibi olmayi..

Kacarken bir anda karsimda oldukca yaşli ve zayif bir adam gordum!ve ona seslendim:
Bana dediki:Oglum Ben cok zayifim seni ondan kurtaracak gucum yok.Ama su yonde koş eminim kurtulusa ereceksin..

Bana dediki
Beni goruyorsun ben cok zayifim gucsuzum benim seni kurtaracak halim yok..Ama bu sefer Şu yonde koş!bu sefer insallah kurtulusa erecerksin….
Adamin dedigi yonde kostum deli gibi..Fare hala kovaliyordu bir adim arkamdan kosuyordu..Beni isiracakti az kalmisti…Ta ki karsimda o dagi gorene kadar…

Diyorlardiki:

Bana dediki:

Ona dedimki:
Ey Babacigimm!Sen bilmiyormusunki Dunyada islenen ameller Ahirette kiyamet gununde mucessem olarak karsimiza cikar

Ona dedimki:
Peki o zayif adam?
Dediki:
O Yasli ve zayif adam senin guzel amellerindi..Sen onu boyle zayif boyle gucsuz..boyle caresiz biraktinn..onu kendi haline aglattin..!!!Seni kurtarmasina izin veremicek duruma sen koydun!

Hemen gusul abdesti alip giyinip camiye kosayim sabah namazina! Gunahlarimdan arinmak kendime cennet yolunu cizmek..tovbe etmek Allaha yalvarmak icinnn…

Bunlari yasayan kisi…

MALiK BiN DiYNAR!!!
Ve derdiki:

"BANA BIR KARIS YAKLASANA BEN BIR DIRSEK YAKLASIRIM..BANA BIR DIRSEK YAKLASANA BEN BIR KULAC YAKLASIRIM…BANA YURUYENE BEN KOSARIMM!!.

Meali:

gurakarcem

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm
Allah razı olsun paylaşım için teşekkürler

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim konularınız birleştirilmiştir hayırlı paylaşımlar inşaallah..

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim çok çok güzel inan cok duygulanarak okudum rabbim senden ve tüm müslüman kardeşlerimden razı olsun bizi dogrudan cennetine girenlerden eylesin (amin)
SELAM VE DUA İLE....

necla_38

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH hepinizden razı olsun kardeşlerim gözlerinize sağlık ınternnette sorun olduğundan giremiyorum siteye selametle kalın...

<menekşe>

Kayıtlı Kullanıcı
malik bin dinar

malik bin dinar

Çevremdeki insanlar yaptığım zulümden dolayı benden uzaktılar..

Dedi ki:

Günlerden bir gün Evlenmeyi arzuladım ve bir çocuk sahibi olmayı..

Evlendim ve bir çocuğum oldu..Adını Fatma koydum..Onu çok sevdim..Ve Fatma büyüdükçe kalbimdeki imanda onunla büyüdü..Kalbimdeki isyanda azaldı onunla..

Elimde içki kadehi vardı onu içme isteğiyle doldurmuştum Fatma onu devirdi..daha yaşı iki bile değildi..

Sanki ona bunu yaptıran Allahtı!

O büyüdükçe kalbimdeki imanda onunla büyüdü..Allah’a yaklaştığım her bir adımda içinde olduğum maasilerden(isyanlardan) uzaklaştım biraz biraz..

Ta ki Fatma 3 yaşına basana kadar..

3 Yasini bitirdiğinde Fatma öldü!!

Ve Malik Ibnu Dinar devam ediyor anlatmaya:

Kızım Fatma ölünce durumum vaziyetim eskisinden daha da kötü oldu..

Ve bende çevremdeki Müslümanlarda olan ve beni bu büyük üzüntüye karşı dayanmamı sağlayacak sabır yoktu..

Herşey çok kötüye gidiyordu..Şeytan durmadan benimle oynuyordu..Ta ki o gün geldi ve Şeytan bana dedi ki:

"Bugün öyle bi sarhoş olacaksın ki daha önce hiç böyle sarhoş olmadın!!"

Ve ben o gece içmeye ve sarhoş olmaya azmetmiştim..Gece boyu içtim..içtim.. içtimm!!

Öyle bir duruma gelmiştim ki rüyalar beni birbirine atıyordu..Taki o rüyayı görene kadar:

Rüyamda kıyamet günündeydim!güneş kararmış,denizler ateşe çevrilmiş,Depremler oluyordu durmadan..

İnsanların hepsi kıyamet günündeydi..İnsanlar zümre zümre..grup gruptu..ve ben o insanların arasındaydım..

Ey Filan oğlu filan!! Cabbara hesap vermeye hadi! Diyordu ..

Ve o çağrılan insanın yüzünün rengi simsiyah olmuştu duyduğu o korkudan..

Birçok insana çağrıldı.. ta ki kendi ismimi duyana kadar..

Ses beni çağırıyordu..Haydi Cabbara Hesap vermeye!! Diyordu..

O an çevremdeki o insana kalabalığından kimse kalmamıştı.. Kıyamet günü..Mahşer yeri bomboştu..

Sonra bir anda karşımda bir fare gördüm çok büyüktü(devdi),çok vahşi ve çok saldırgandı..çok güçlüydü..Ağzı açık bana doğru koşuyordu..

Bende duyduğum korku ve dehşetten dolayı ondan kaçmaya başlamıştım..

Kaçarken bir anda karşımda oldukca yaşlı ve zayıf bir adam gördüm!ve ona seslendim:

Bana dedi ki:Oğlum Ben çok zayıfım seni ondan kurtaracak gücüm yok.Ama su yönde koş eminim kurtuluşa ereceksin..

Ben onun dediği yöne doğru koşmaya başladım..Dev fare hala arkamdaydı beni kovalıyordu..Ve karsıma cehennemin ateşi çıktı..Yüzümde hissediyordum o dehşetli sıcaklığı!!!

Fareyle cehennem arasında sıkışmıştım…

Ve kendi kendime dedim ki o an..Ben bu fareden ateşe düşmek için mi kaçıyorum!!

Ve koşa koşa bana bu yolu tarif eden o zayıf adama doğru koşmaya başladım..Farede peşimdeydi gittikçe yaklaşıyordu bana

Çok korkuyordum!!Adamın yanına geri geldim ve ona dedim ki:

-Allah aşkına beni bu fareden kurtar yalvarırım!

Ve yaşlı adam benim halime ağlıyordu..

Bana dedi ki:

Beni görüyorsun ben çok zayıfım güçsüzüm benim seni kurtaracak halim yok..Ama bu sefer Şu yönde koş!bu sefer inşallah kurtuluşa ereceksin….

Adamın dediği yönde koştum deli gibi..Fare hala kovalıyordu bir adım arkamdan koşuyordu..Beni ısıracaktı az kalmıştı…Ta ki karşımda o dağı görene kadar…

O dağın üstünde bir sürü bebek vardı..

Ve o dağın üzerinde bulunan çocukların hepsi ağlıyorlardı..hepside ayni şeyi söyleyerek ağlıyor haykırıyorlardı..

Diyorlardı ki:

Malik Ibnu Dinar dedi ki:

O an o çocuğun kızım Fatma olduğunu anlamıştım..

Ve o an 3 yaşında ölüpte cennete gitmiş bir kızım olduğuna çök sevinmiştim..Beni bu dehşetli korkudan(fareden) kurtarıp Cennete sokacaktı…

Kızım beni sağ eliyle tutu ve kurtardı…

Ve sol eliyle fareyi itti..ben o an korkudan ölü gibiydim..

Sonra tıpkı Dünyadayken olduğu gibi onu kucağıma oturttum!

Bana dediki:

Ey Babacığım! Deyip su ayeti okudu bana:

Meali: "İman edenlerin kalplerinin Allah’ın Zikrine dönmesinin zamanı gelmedi mi?"

Ona dedim ki:

Kızımm! Bu fare neydi bana anlat!!

Dediki:O fare senin dünyada içinde olduğun islediğin kötü amellerindi..Onu sen besledin büyüttün ve onun seni yiyebilecek büyüklüğe sen ulaştırdın!!

Ey Babacığım!Sen bilmiyor musun ki Dünyada işlenen ameller Ahirette kıyamet gününde mücessem olarak karsımıza çıkar!!

Ona dedim ki:

Peki o zayıf adam?

Dedi ki:

O Yaşlı ve zayıf adam senin güzel amellerindi..Sen onu böyle zayıf böyle güçsüz..böyle çaresiz bıraktın..onu kendi haline aglattin..!!!Seni kurtarmasına izin veremicek duruma sen koydun!

Eğer ben doğmasaydım ve küçük yasta günahsız olarak ölmeseydim seni bu dehşetten kurtaracak başka bişey yoktu!

O an uykudan ağlaya ağlaya uyandım!

Ağzımdan çıkan su kelimelerle:

Evet Allah’ım vakti geldi..Evet Allah’ımmmmmm vakti geldii!!

Hemen gusül abdesti alıp giyinip camiye koşayım sabah namazına! Günahlarımdan arınmak kendime cennet yolunu çizmek..tövbe etmek Allah’a yalvarmak içinnn…

Camiye girdiğim an imamın okuduğu o ayet!!!

Rüyamda kızımın beni kurtardığında okuduğu ayetti!!

Meali: "İman edenlerin kalplerinin Allah’ın Zikrine dönmesinin zamanı gelmedi mi?"

Bunları yasayan kişi…

Tabiinlerin imamlarının efendisi!!

MALiK BiN DİNAR!!!

O insanlar arasında geceler boyu ağlamasıyla bilinirdi…

Ve derdi ki:

Allah’ım! Kimin cennete gireceğini,kimin cehenneme gireceğini sadece sen bilirsin!

Allah’ımm!!Beni cennet ehlinden eyle! Cehennem ehlinden eyleme!

Malik Bin Dinar büyük bir tövbe etti..

Ve insanlar arasında söyle meşhur oldu:

Caminin kapısına giderdi ve insanlara seslenirdi..derdi ki:

Ey asi insanlar ey günahkar insanlar…Allah’ınıza donun!!Gafil insanlar….Allah’ınıza dönün!!!

Ey Allah’tan kaçan kullar..Allah’ınıza dönün!

Rabbin sana gece gündüz sesleniyor!Seni çağırıyor!!!

"BANA BİR KARIŞ YAKLAŞANA BEN BİR DİRSEK YAKLAŞIRIM..BANA BİR DİRSEK YAKLAŞANA BEN BİR KULAÇ YAKLAŞIRIM…BANA YÜRÜYENE BEN KOŞARIM!!..

La ilahe illa ente Subhaneke…İnni küntü min ez-Zalimin (tövbe duası)

Peygamber efendimiz bir hadis-i Şerifinde söyle buyuruyor:

Meali:

"Bir insanın hidayetine vesile olman senin için dünyadan ve içindeki her şeyden hayırlıdır"

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt