Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

günün hadisi (1 Kullanıcı)

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı
RAVZA KARDEŞİM ..ALLAHIN SELAMI ÜZERİNE OLSUN..ELİNDEKİ KALEM YAZDIĞIN DEFTERİN YAPRAKLARI VE SATIRLAR NUR OLSUN AKSIN.ÇOK SAĞ OL...SELAMETLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: günün hadisi

ALLAHIN SELAMI SENİNDE ÜZERİNE OLSUN ..SENİNDE BÜTÜN HAYATIN NURLA DOLSUN..KARDEŞİM SELAMETLE.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Bir günahkâr, istiğfar eder, sonra bu günahı tekrar yapar, sonra istiğfar eder. Üçüncüde yine yapar, yine tevbe ve istiğfar ederse, dördüncü defa yapınca, büyük günah yazılır. [Deylemi]

rabia_can

Kayıtlı Kullanıcı

sizden biriniz kendi nefsi için isteyip arzu ettiğini mü min kardeşi içinde arzu edip istemedikçe mü min olamaz
B)ey allah ın kulları kardeş olunuzB)

gul_sevgiliye

Kayıtlı Kullanıcı

CUMA
236. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Kim, Cumâ günü yıkanıp temizlenir, koku sürünür, sonra mescide gelip, iki kişinin arasını açarak rahatsız etmeden sessizce oturur, sonra Allahın farz kıldığı namazı kılar ve imam konuşurken susup dikkatle onu dinlerse, mutlaka, gelecek Cumâya kadar işleyeceği günahları bağışlanır."
Selman radıyallahu anh. (Buhârî.)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

İbni Ömer ve Âişe radıyallahu anhümâdan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Cebrâil bana komşuya iyilik etmeyi tavsiye edip durdu. Neredeyse komşuyu komşuya mirasçı kılacak sandım.

Buhârî, Edeb 28 (VII, 78

rabia_can

Kayıtlı Kullanıcı

B)kim bir belaya uğrayanı görünce şu duayı okursa..
seni imtihan ettiği şeyde bana afiyet veren ve bir çok yarattığından beni üstün kılan allah'a hamdolsun
artık yaşadığı sürece bu bela ona isabet etmezB)

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

En hayırlı genç odurki; ihtiyar gibi ölümü düşünüp ahiretine çalışarak,gençlik hevesatına esir olmayıp gaflette bogulmayandır. Ve ihtiyarlarınızın en kötüsü odur ki; gaflette ve hevasatta gençlere benzemek ister, çocukcasına hevesat-ı nefsaniyeye tabi olur.(Hadis-i şerif meali).B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt