Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günümüzün Modasina Cevaben Bir Hadis Anlayanlara !!! (1 Kullanıcı)

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleikum vr,vb
Kardeslerim günümüz dünyasinin modasinda yer alan resimle esyalar,kiyafetler,bardak canak,battaniye ,yorgan ne varsa evinizde uzerinde resim olan buna tablodaki resimlerde dahil----bunlara bir cevap.
Sakinalimki Allah ve Resulude bizi sevsin !
Hayvan ve insan resmi olan esyalarinizi lütfen defedin evinizden,isyerlerinizden !!!!!

HADIS -I SERIF
342- Hz.Aise (r.a)dan söyle dedigi rivayet edilmistir:

AllahResulu(s.a.v) bir gün yolculuktan dönmüstü.Ben,kapinin girisine üzerinde bir takim resimler bulunan perde örtmüstüm.Resulullah(s.a.v) onu görünce perdeyi yirtti,yüzünün rengi degisti ve söyle buyurdu: Ey Aise, kiyamet günü insanlarin en siddetli azaba carptirilacak olanlari,Allah``in yaratiklari hususunda O``nunla boy ölcüsmeye kalkisanlardir. (Buhari ve Muslim)

Kardeslerim dikkat edelim evlerimizde isyerlerimizde resim bulundurmayalim.Degermi Ahiret hayatini birkac cöpe degismeye veya riske almaya?
Sonra hasa ben Allaha ortak kosmuyorum boy ölcüsmüyorum,Allah biliyor icimi bunlar sadece resim ne zarari varki niyetimizi Allah biliyor demeyin!!!
Allahin Resulu(s.a.v)icimizde encok Allah tan sakinanimizdi.Resul oldugu halde o atmistir sizde atin !!

Allahin selameti uzerimize olsun ,Allah bizleri islah etsin ,hidayete erdirsin !!!

Vsselame

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Günümüzün Modasina Cevaben Bir Hadis Anlayanlara !!!

allah razı olsun kardeşin ne güzel bi paylaşım rabbim idrak etmeyi nasip etsin hepimize...

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

Aleykümselam kardeşim.Allah razı olsun.çok güzel ifade etmişsin.sağolasın.selam ve dua ile..

istla

Kayıtlı Kullanıcı

a.s

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt