Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gülüme Hasret (1 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
glpeygamberimrg4ia5.gif

Hasretim yine kokuna
Hasretim gözlerine
Hasretim ruhuna
Efkarlıyım yine bu ara
Hasretim huzura gülüm

Bekliyorum bir çift sözünü
Özlüyorum gülüşünü
Salkıyorum senli düşümü
zihnimin her köşesinde gülüm

Gözlerine hasretim gülüm,sözlerine hasretim
Sevgiye muhtacım gülüm,aşkına muhtacım
Dert küpüyüm yoksan,çok kötüyüm gülüm
uykuya hasretim,rüyalara muhtacım

Bakışına muhtacım, bakışlarında erimeye
mutsuzluklar içinde mutluluğa muhtacım
bunca dert içinde senle dertlenmeye
bunca acı içinde şevkatine muhtacım

Hayranım sana gülüm,kurbanım yoluna
Hasretim tozuna gülüm,muhtacım kokuna
Sevgine muhtacım gülüm,sana muhtacım
Bunca yalan içinde doğrulara muhtacım

Ben hayata ve gerçeğe muhtacım
Ben insana ve dostluğa muhtacım
Temizlenmeye muhtacım dünyanın kirinden
Paklığa muhtacım gülüm paklanmaya muhtacım

Tövbeye muhtacım dönülmeyen tövbeye
Sadakata muhtacım gülüm,sadıklığa muhtacım
Bir zerre kadar sen olmaya
Bir nebze senle olmaya muhtacım

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum çok özür dilerim yanlış bölüme koymuşum konuma kardeşlerim haklarnızı helal edin yeni farkındayım....
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile inşallah

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum çok özür dilerim yanlış bölüme koymuşum konuma kardeşlerim haklarnızı helal edin yeni farkındayım....

rabbimize emanetsiniz inşallah

evet kardeşim yanlış yere açmışsın ama şiir çok güzel olmuş allah razı olsun.hakkım varsa helal olsun.a.e.o

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
evet kardeşim yanlış yere açmışsın ama şiir çok güzel olmuş allah razı olsun.hakkım varsa helal olsun.a.e.o

sagol kardeşim...
amin..rabbim senden de razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Beyaz Elbiseli Üç Kişi
TERLERSE GÜLLER OLURDU HER TERİ
HOŞ DERLERDİ TERİNDEN GÜLLERİ
Mevlid'den
Efendimiz üç yaşındalar.
Halime anne, O'nu bir gözünden öbürüne vermiyor. yabanın kurdu uğursuzu var. Büyüklüğüne bunca iz, işaret bulunurken, emsalsiz emanetin kılına ziyan gelmemeli. O'nu korumak, O'nu istikbale teslim etmek, zamana karşı, insanlığa karşı ve ebedi nizama karşı kabullenilmiş şerefli bir borç.
Bu sebeple uyanık kalbli kadın, gözünü efendimizin üzerinden ayırmıyor... ama öz çocukları sadece akşamları evdeler.
Bu durum kainatın baş tacının dikkatinden kaçmaz.
Niçin?
-Onlar, yavrum, gündüzleri koyun gütmeye gidiyorlar.
Çobanlık yapmak... renk renk çiçeklerin açtığı; kelebeklerin, mutluluğu arılarla paylaştığı, hür rüzgarlı, hür ufuklu kırlarda yumuşak adımlarla yayılan koyunların peşi sıra gitmek; kardeşleri ile onları otlatmak, bir yamaçta güneşin ılık sıcaklığında eldeki çabukla toprağı çiziştirmek ve ucsuz bucaksız fezaya bakıp öteleri! düşünmek!
Anneciğim, beni de kardeşlerimle yolla. Ben de koyun gödeceğim...
Sütanne bin dereden su getiriyor. Ama ne söylüyor, ne anlıtıyorsa mümkün değil. O'nda bir kere bu arzu doğmuştur. Annecik nasıl dayanır artık.
-Ey gözümün nuru? Demek sen de koyun gütmeye gitmek istiyorsun öyle mi?
Cevap tek kelime:
-Evet.​

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
--------------------------------------------------------------------------------

Sen olmasaydın, âlemleri yaratmazdım!

Âşıktan mâşuka bir hitaptı bu... En vefâlı âşıktan, âlemleri hürmetine yarattığı habîbine bir hitap... Doğumuyla kâinatı şereflendiren, bereketlendiren, aydınlatan güzele, güzeller güzelinden bir sesleniş...

O kadar ki, Âdem aleyhisselâm dahi, "Muhammed hürmetine ya İlâhî!" diyerek niyazda bulundu da, Rahmân olan Allah, bu ismi nereden bildiğini sorduğunda ona, o cevâben...

"Sen yâ Rabbî! Sen beni yarattığında, arş-ı âlâ'da ikinizin ismini bir arada gördüm. Sen, sevmediğin birinin adını, kendi adınla birlikte bulundurmazsın..." dedi.

Allah, sevmediği birinin ismini, kendi ismiyle birlikte bulundurmazdı evet... O, Muhammed'i sevdi ve ona hitapların en içlisi ile seslendi Kur'ânında: Habîbim...

Sevgi, mayasıydı yaratılışın... Aşk, ateşiydi... Kullarını her biri birbirinden başka biçimlerde şekillendiren Hak, bir hamur misâli farklı şekiller almaya müsâit kıldığı insanı, aşk ile pişirdi.

"Hamdım, piştim, yandım!" diyen âşıklar, O'nun bu ateşinden nasibini alan bahtiyarlardı.

Allah, Habîbi hürmetine yarattığı her kulunu sevdi. Sevdi de, her birinin kalbine, ismini nakşeyledi. Sevmese, emanet eder miydi lâfzını gönüllerimize? Allah, bizi sevdi... Ve aslında, Habîbullah'ın gönlünde, bambaşka bir tecellîyle hayat bulan sevda, her bir kulda da ayrı tecellîlerle yaşamaya devam etti.

Sevenler bildiler ki, rehber Rasûlullah'tır. Zira Allah, aşkının bir ifşâsı niteliğinde, herkesi, Sevgilisini sevmeye, O'na uymaya davet ediyordu. Böylece, bir olmanın, sevgilide fâni olmanın ilk dersini de veriyordu tüm insanlığa... Vakit gelip de rûhunu teslim alacağı zaman Azrâîl, Allah'ın emri ile soracaktı Habîbullâh'a: Dünyayı mı, yoksa Rahmân'ın katındakini mi istersin? Bir kuldu ama, işte, Allah, hayatla ölüm arasındaki tercihi O'na bırakıyor, dilerse al, dilerse orada kalsın diyordu... Dilerse al getir yanıma sevgiliyi... Dilemezse zorlama...

Seven, sevdiğine karşı gelir mi? Âşık diler de sanki, mâşuk dilemez mi vuslatı? Bir âşık ki, bir elime ay, bir elime de güneş verseniz, yine de dâvamdan dönücü değilim diyecek kadar bağlı... Öyle bir Âşık ki, nefsi için zerre kadar hiddetlenmediği halde, Allah'a ve O'nun hükmüne düşman olanlarla savaşacak kadar celâlli...

Bir yanda, çocuklarımızı öpmeyiz diyen bir bedevîye, "Allah, senin kalbinden merhameti söküp almışsa, ben ne yapabilirim?" diye soracak kadar yumuşak; diğer yanda, "Gözümün nûru Fâtıma! Sakın babana
güvenip de sapmaya kalkma!

Hırsızlık yapmış olsan, senin de elini Allah'ın emriyle keserim!" diyecek kadar âdil...

Hira'da, Cebrâil ile ilk karşılaşmasının ardından, koşar adımlarla ve titreyerek Hatîce'nin sinesine sığınan ve "Beni örtün! Beni örtün!" nidâsıyla bir rahatlamaya ihtiyaç duyan da O...

Durulmuş ve sükûnete kavuşmuş gönlü ile Kâbe'de namaz kılarken, sırtından aşağı kilolarca işkembe boşaltan zavallıya, hiçbir tepki vermeden, secdesini uzatan da...

Sen, Rabbimin Habîbi!

Sen, Rahmet peygamberi!

Sen, hürmetine güllerin ve dikenin yaratıldığı güzel!

Sen, gönlü buruk yetim!

Sen, masum ve öksüz!

Sen, gittiği her yere bereket götüren!

Sen, altı ciğer pâresini de yitirdiği halde, yine de Allah! diyecek kadar râzı!

Sen, gönlünün gülü Hatice'yi, ömrü boyunca unutmayacak kadar hayırlı!

Sen, Zeyd'in ana- babasına tercih edeceği kadar merhametli!

Sen, Ebû-Bekir'in gönlündeki güzel!

Sen, Ömerin kılıcını gül ile parçalayan...

Sen, gidişiyle Fâtımâ'nın yüreğini dağlayan

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
glpeygamberimrg4ia5.gif

Hasretim yine kokuna
Hasretim gözlerine
Hasretim ruhuna
Efkarlıyım yine bu ara
Hasretim huzura gülüm

Bekliyorum bir çift sözünü
Özlüyorum gülüşünü
Salkıyorum senli düşümü
zihnimin her köşesinde gülüm

Gözlerine hasretim gülüm,sözlerine hasretim
Sevgiye muhtacım gülüm,aşkına muhtacım
Dert küpüyüm yoksan,çok kötüyüm gülüm
uykuya hasretim,rüyalara muhtacım

Bakışına muhtacım, bakışlarında erimeye
mutsuzluklar içinde mutluluğa muhtacım
bunca dert içinde senle dertlenmeye
bunca acı içinde şevkatine muhtacım

Hayranım sana gülüm,kurbanım yoluna
Hasretim tozuna gülüm,muhtacım kokuna
Sevgine muhtacım gülüm,sana muhtacım
Bunca yalan içinde doğrulara muhtacım

Ben hayata ve gerçeğe muhtacım
Ben insana ve dostluğa muhtacım
Temizlenmeye muhtacım dünyanın kirinden
Paklığa muhtacım gülüm paklanmaya muhtacım

Tövbeye muhtacım dönülmeyen tövbeye
Sadakata muhtacım gülüm,sadıklığa muhtacım
Bir zerre kadar sen olmaya
Bir nebze senle olmaya muhtacım

Esselamü aleyküm damla kardeşim şiiri dün gece okumuştum ama yorum yazamadım uykusuzluktan birde farelerın hayalıyle :K:K emeğine sağlık cnm kardeşim Rabbime emanet ol hayırlı günler selam ve dua ile :H

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamü aleyküm damla kardeşim şiiri dün gece okumuştum ama yorum yazamadım uykusuzluktan birde farelerın hayalıyle :K:K emeğine sağlık cnm kardeşim Rabbime emanet ol hayırlı günler selam ve dua ile :H

aleykum selam canım kardeşim
olsun kardeşim okudunya o bile yeter
kablumbaganı aldın mı???
rabbimize emnaetsin inşallah
selam ve dua ile inşallah:H

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam canım kardeşim
olsun kardeşim okudunya o bile yeter
kablumbaganı aldın mı???
rabbimize emnaetsin inşallah
selam ve dua ile inşallah:H

yok daha değil biraz zamnı var arkadaşım şuan burda değil gelsinde inşaAllah alıcak:)sana haber verırım aldığımda selametle kal cnm :H

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm nur damlası..Emeğine, yüreğine sağlık..Allah c.c razı olsun, sevabını, ecrini en güzeliyle versin inşallah..Gülümüze hasretimiz her daim artıyor, bu soğuk ve ölü çağda onu daha çok arıyor, rehberliğine, varlığına daha çok ihtiyaç duyuyoruz..Rabbimiz c.c ahirette gül cemalini görmeyi ve şefaatine nail olmayı nasip etsin cümle kullarına inşallah..Rabbimize emanetsin güzel kardeşim..Selam, dua ve muhabbetle inşallah.

659.jpg

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm nur damlası..Emeğine, yüreğine sağlık..Allah c.c razı olsun, sevabını, ecrini en güzeliyle versin inşallah..Gülümüze hasretimiz her daim artıyor, bu soğuk ve ölü çağda onu daha çok arıyor, rehberliğine, varlığına daha çok ihtiyaç duyuyoruz..Rabbimiz c.c ahirette gül cemalini görmeyi ve şefaatine nail olmayı nasip etsin cümle kullarına inşallah..Rabbimize emanetsin güzel kardeşim..Selam, dua ve muhabbetle inşallah.

659.jpg

aleykum selam gül tanem
amin inşallah canım kardeşim rabbim senden de razı olsun...
güller çok güzeller beyaz beyaz teşekkür ederim ellerine saglık... bak ben sana kamelya veriyorum ;)
rabbimize emanetsin inşallah selam ve dua ile inşallah
<<<B)>>>>

url

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
aleykum selam gül tanem
amin inşallah canım kardeşim rabbim senden de razı olsun...
güller çok güzeller beyaz beyaz teşekkür ederim ellerine saglık... bak ben sana kamelya veriyorum
rabbimize emanetsin inşallah selam ve dua ile inşallah
<<<B)>>>>[/font][/center][/b]

Selamün Aleyküm nur damlası.. Kamelyamı şimdi gördüm..Çok teşekkür ederim güzel kardeşim..Senden olur da kabul etmez miyim? Ne güzel bir çiçekmiş..Rabbimiz c.c razı olsun güzel kardeşim benim.Rabbimize emanetsin can Damlam..Selam, dua ve muhabbetle inşallah..:HBu karanfil sana...B)

Krmz_Karanfil_Resimleri.jpg

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm nur damlası.. Kamelyamı şimdi gördüm..Çok teşekkür ederim güzel kardeşim..Senden olur da kabul etmez miyim? Ne güzel bir çiçekmiş..Rabbimiz c.c razı olsun güzel kardeşim benim.Rabbimize emanetsin can Damlam..Selam, dua ve muhabbetle inşallah..:HBu karanfil sana...

Krmz_Karanfil_Resimleri.jpg

aleykum selam gül tanem benim
çok çok teşekkür ederim karanfil çok güzel ellerine saglık :A duygulandım bir sulugöz nur damlanız var...
en güzel çiçekler sana gelsin inşallah ahirette buluşma dileğiyle inşallah görürüm ellerime sana beyaz güller veririm...
güzel rabbimize emanetsin inşalalh
selam dua ve muhabbetle inşallah

beautifulbouquetwithrosri5.jpg

BUDA BENDEN GÜL GİBİ GÜZEL YÜREKLİ GÜL KARDEŞİME

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
aleykum selam gül tanem benim

çok çok teşekkür ederim karanfil çok güzel ellerine saglık :A duygulandım bir sulugöz nur damlanız var...
en güzel çiçekler sana gelsin inşallah ahirette buluşma dileğiyle inşallah görürüm ellerime sana beyaz güller veririm...
güzel rabbimize emanetsin inşalalh

BUDA BENDEN GÜL GİBİ GÜZEL YÜREKLİ GÜL KARDEŞİME

Canım kardeşim benim, narin yürekli kardeşim.. Kıyamam, yoksa ağlattım mı güzel kardeşimi? Buna üzülürüm ama:gulegule.. Güzel kardeşimin ağlamasına kıyamam ben ve ağlamasını da hiç istemem..Rabbimiz c.c her iki cihanda güldürsün seni inşallah..İnşallah güzel kardeşim, Rabbimiz c.c ahirette senden en güzellerini almamı nasip eder, benim de sana en güzellerinden vermemi inşallah..Narin yürekli kardeşim, bu güzel güller için ben de sana gönülden teşekkür ediyorum, Allah c.c razı olsun güzel kardeşim... Rabbimize emanetsin sen de..Dualardasın..Selam, dua ve muhabbetle inşallah..B)B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Canım kardeşim benim, narin yürekli kardeşim.. Kıyamam, yoksa ağlattım mı güzel kardeşimi? Buna üzülürüm ama:gulegule.. Güzel kardeşimin ağlamasına kıyamam ben ve ağlamasını da hiç istemem..Rabbimiz c.c her iki cihanda güldürsün seni inşallah..İnşallah güzel kardeşim, Rabbimiz c.c ahirette senden en güzellerini almamı nasip eder, benim de sana en güzellerinden vermemi inşallah..Narin yürekli kardeşim, bu güzel güller için ben de sana gönülden teşekkür ediyorum, Allah c.c razı olsun güzel kardeşim... Rabbimize emanetsin sen de..Dualardasın..Selam, dua ve muhabbetle inşallah..B)B)

amin.... inşallah...gül kardeşim benim
sen üzülme ben mutlulugumdan aglıyorum sulugöz olunca mutluyken bile aglıyor bu nur damlası...
güzel rabbimize emanetsin inşallah canım kardeşim
<<<<B)>>>>

tabut1

Kayıtlı Kullanıcı
bu ne ya sırf uyuz oldumda üye oldum bukadar sahte olmayın arkadaşlar her lafın biri selamın aleyküm rabbime emanetsiniz bilmem ne ya arkadaşlar dininizi yaşamayı bilin ya sadece sevap işlemek icin insanlarla iyi gecinmeye calışmayın yapamıyosunuz size incelik yakışmıyo cünkü sahtesiniz sanmayın sanal alemde insanlarla iyi gecindim de sevap işledim böle bir şey yok insanlarla insna oldugu icin samimi olun gercek olun cok kızıyorum bu sahde sevecen babacan tavırlarınıza ve sizin yüzünüzden dinim dende soguyorumm

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
bu ne ya sırf uyuz oldumda üye oldum bukadar sahte olmayın arkadaşlar her lafın biri selamın aleyküm rabbime emanetsiniz bilmem ne ya arkadaşlar dininizi yaşamayı bilin ya sadece sevap işlemek icin insanlarla iyi gecinmeye calışmayın yapamıyosunuz size incelik yakışmıyo cünkü sahtesiniz sanmayın sanal alemde insanlarla iyi gecindim de sevap işledim böle bir şey yok insanlarla insna oldugu icin samimi olun gercek olun cok kızıyorum bu sahde sevecen babacan tavırlarınıza ve sizin yüzünüzden dinim dende soguyorumm

uyuz olma kardeşim bak ne güzel seni üye yapmışız bu güzel siteye çok sevindim gerçekten ama nerden biliyosunki ben bu kardeşimi gerçektede tanımadıgımı neyse yazını okuyunca sinirlenmedim bari ara sıra girde faydalan artık sizin gibi kişiler yüzünden moralimi bozmak istemiyorum bilmediğin şeyler konusunda yorum yapma kardeşim tamam mı o senin görüşün neden olmasın benim burda gerçek hayatta belki hiç görmeyecegim çok güzel insanlar tanıdım senin bu davranışın şunu anladım ki insanlara güvenin kalmamış ve sen böyle oldugun sürece sanada kimse güvenemez bunu böyle bil ama şunu söyleyim sevindim bizim sayemizde bu siteye üye olmuşun bak arada gir o zaman anlıcaksın

rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile:H

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
NE DİYELİM YA ALLAHIN SELAM YERİNE MERHABAMI DİYELİM ALLAHA MENAET OLUN

.: ABDURRAHMAN ÖNÜL / Bir Gece :.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt