Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gül Kokulum (1 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Kapında ruhum yerlere sersem Efendim

Can Rasulum,

Gül kokulum,

Ay yüzlüm...

Muhammed (s.a.v.) sevdalılarının gönlünden dökülen hep aynı söz demek ki.
Ayağının tozuna yüzümü sürsem misali
Seni görmek için yıllarca mağarada bekleyen yılan olsam misali
Güvercin olsam, örümcek olsam, kölen olsam kapında, yeterki Seninle olsam.
Aynı havayı teneffüs edip, aynı toprağa bassam, gözlerimi senden ayırmasam, baksam baksam doyamasam cemaline, gül yüzüne.
Acını acım bilsem, Seninle ağlasam, Seninle gülsem.

Muhammed (sav) denince dilim lâl olur sanki, yüreğim yerinden oynar, canlanıverir gözümde, sadece iki damla yaş sevdama tercüman olur susarım...

Arkasından dolaşıp gözlerini kapatıyordu, soruyordu şakalaştığı kişiye:

"Haydi bil, Ben kimim?"

Gözleri kapatılan çöllerde yaşayan bir bedevi.

Soruyu soran ALLAH'ın sevgilisi Hz. Muhammed Aleyhisselam.

Bir arkadaşının evine yemeğe misafir olmuştu. Önüne konanı o kadar iştahlı yedi ki, ev sahibi şaşırdı.

Misafir yemekten sonra:

"Çok güzel bayılırım ben buna" demişti.

Önüne konan sadece sirke, İştahla yiyen ise, ALLAH'ın Sevgilisi muhammede aleyhisselam idi.

Mübarek sırtını açtı, diyordu ki:

"İşte kamçı, zulmettiysem içinizden birine kamçılasın. Bu onun en doğal hakkı.

O yer savaş meydanı, konuşan ise Muhammed Aleyhisselam idi.

Dilim hep Seni söylesin,

Kalbim hep Seni ansın,

Sevginle çarpmayan kalp, göğsümde bulunmasın.

Misk kokan toprağına yüzlerimi sürmeden,

İsyan ile çürüyen gözlerim kapanmasın...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
241842140ck3.jpg

Efendim…
Sen bir gece gelseydin, sahilini bulmuş dalga olur-
dum. Sen denizim olurdun, ben de tek damlan…
Büyüklüğünde küçüklüğümü bulurdum.

Efendim…
Sen bir gece gelseydin, yıldız yüzlü bir çocuk
olur, yine beklerdim. Sen çiçeğim olurdun, ben
kelebeğin… Kırılsa kanadım, gölgende emeklerdim.

Efendim…
Sen bir gece gelseydin, parmaklarından akan suyu
kana kana içerdim. Sen pınarım olurdun, ben yanık
kuzun… İçtikçe kendimden geçerdim.

Efendim…
Sen bir gece gelseydin, aşkınla hilâl olur,
parçalanırdım. Sen güneşim olurdun, ben de
yıldızın… Işığını aldıkça aydınlanırdım.Efendim…
Sen bir gece gelseydin.
Bir kerecik gelseydin…
Yok yok! Keşke her gece gelseydin…:A​

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
RASULUM HASRET SANA BU GÖZLER BU DÜNYADA BİR KERE GÖRSEM BİR KERE GÖRSEM ONDAN SONRA GÖZLERİMİ KAPATSAM EBEDİ NUR İNCİMİN YANINDA OLSAM....:A:A:A

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili damla kardeşim ne kdar duygulandım bi bilseniz valla şiirler süper olmuş. yüce rabbimiz yazanlardan sonsuz kere razı olsun
allah allah allah allah her daim allah

ALLAH RAZI OLSUN AMİNNN ÖYLE ABLACIM DAİMA ALLAH...ALLAH...

RABBİMİZE EMANETSİNİZ...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
DAMLA KARDEŞİM Bİ YALNIŞ ANLAŞILMA OLMUŞ GİBİ ABLA DEĞİLDE ERKEK KARDEŞ :):)
ALLAH SİZDENDE RAZI OLSUN...

HAKKINI HELAL ET HÜSEYİN KARDEŞİM BEN MİHR GÖRÜNCE HERALDE MİHRABANIN KISALTILMIŞI DEDİM O YÜZDEN ABLA YAZDIM KUSURA BAKMA
ERKEK KARDEŞ RABBİME EMNETSİNİZ...:)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم / Bismillahirrahmanirrahim..
muhammed1.jpg
allah1.jpg

Sen öyle bir iklimde geldin ki, Medine'deki çöl ortasında açan tek güldün.. gül kokulu ferah iklimler getirdin beraberinde ve bölük bölük melekler indiler yeryüzüne, senin yüzün suyun hürmetine..

Hoş geldin Allah'ın Resulü ! Hoş geldin !
Kutlu bir gecede, şereflendi dünya.. çünkü seninle tanıştı.. karanlık çökmüş dünyadaki tek aydınlık misali, mehtaplı bir gecede yanıp sönen ışıltılı yıldızlar gibi, daha da güzel, tarifsiz bir nurla, nurunla teşrif ettin yeryüzüne.. sen ki Muhammed Mustafa'sın ve sen ki alemlere rahmet olarak gönderilensin ve Sen ki.. peygamberimizsin elhamdülillah..

Senin nurunla aydınlandı dünya.. senin için söylendi en güzel şiirler, senin için yazıldı mevlidler, ilahiler.. Necip Fazıl;
"Müjdecim, Kurtarıcım, Efendim, Peygamberim;
Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim ! " dedi..en güzel dizilerinden birinde..

Ve seni seven insanların en güzel zamanları yaşandı bu dünya üzerinde ve insanlar kul hakkından korkar, iyiliği ve güzeli severdiler.. çünkü seni unutmamıştı insanlar..seni tanıyorlardı.. Ya şimdi?..
Ümidimizi yitirmek hiç yakışmasa da bizlere, içimdeki vaveylalar artarken bir çığ gibi.. bazen ben de istemesem de düşüveriyorum yes'lere, üzüntülere.. senin nurlu mekanın Kabe'nin resimleri avutabiliyor zavallı kalbimi..
ve belki de bir avuntuyu arıyorum resimlerde..

Senin yattığın ebedi mekanı binlerce insan tavaf edip eriyorken o yüce mertebede.. aydınlık sanki sadece o mübarek beldelerde.. bizim içimizi gittikçe büyüyen karanlıklar kaplarken, senin bulunduğun beldeler gece karanlığında bile ışıl ışıl Ya Resul Allah!..

Dünya senin nur'un olmadan daha ne kadar dönebilir yörüngesinde? ya da ne zaman ne kadar güzel ve bereketli sensizliği çekerken iliklerine? Özledim seni, Özledik seni ya Resul Allah!

Zulmün arşa değeceği zamanlarda senin merhametini özledik, zalimlerin başlarımıza kara bulutlar gönderdiği zamanlarda senin sabrını özledik.. Zenginin fakiri gözetmediği zamanlarda senin cömertliğini özledik.. Özledim seni, özledik seni ya Resul Allah!..

Mavi Gezecen maviliğini siyaha devrediyor sanki.. ve gittikçe bir şeyler azalıp yitiyor usulca.. ve dünya her zamankinden daha ağır ve daha miskin sanki şu zamanlarda...

Zor zamanlarda yaşıyoruz velhasıl ! Ölesiye zor zamanlarda başladı sana olan sevdamız.. Zar zamanlarda sürüp gidiyor sana olan yangınımız. Sevgiliyi unutmak üzere olan bir gezegende yeniden SEVGİ diyebilmek ! barışı istemeyen gözlere senin barışçılığını düşünerek, sıcacık ve içten illa ki BARIŞ diyebilmek, acımasız yüzlere, senin merhametini düşünerek MERHAMET'in varlığını hatırlatabilmek, her şeye rağmen, senin yüzün suyun hürmetine ve Allah rızası için illa ki GÜZEL'den, illaki SEN'den bahsedebilmek...

Ve tüm çirkinliğe inat senin o sonsuz güzelliğini, seni o Sonsuz Nur'unu düşünüp güzel görebilmek..zor olsa da imkansız olmuyor seni tanımakla.. seni hissetmekle.. ve Allah'ın lütfettiği güçle...

Özledik seni Allah'ın Resulü, Özledik seni Ya Hz. Muhammed (a.s.m) ve seni hep özlüyoruz Canım Peygamberim.. ama ne mutlu ki, özlemler en sonunda seni hissettiriyor bize.. zor zamanların aşılmazlarını aşabiliyoruz senden aldığımız güçle ve Rabbimizin ilham ettiği düşüncelerle..

Senin teşrifinle aydınlandı, kutlandı evren ve Allahın izniyle senin nurunu yaşatmaya çalışan ışıl ışıl, bu zamandan alabildiğine soyut ve bir o kadar güzel gençlerle, devam edecek güzeller ve senden geler gül kokulu ilhamlarla dağıtacağız elimizdeki kırmızı gülleri tüm evrene ve bir gün her şey güzele, gül'e dönecek ve Allah Nur'unu tamamlayacak inşa
Allah.jpg
...

Seni düşünmek ve yeniden güzel ümitlerle dolmak ne güzel !.. Dünya'nın tüm çirkinliğine inat, yeniden yeni ümitlerden, senden ve sevginden bahsetmek ne güzel..sen ve senin getirdiğin gül kokulu ilhamlar zor zamanların en güzel armağanları elhamdülillah..
ve derince bir özlem dahi güzeli sürüklerken peşinden yine de...

Seni ve senin gül güzelliğini özledik Özledim Sen'i, Özledik Sen'i, Ya Resul Allah !...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün aleyküm güzel kardeşim..Allah razı olsun.. Çok güzel paylaşımlar sunmuşsunuz. Emeğinize, elinize sağlık..Efendimiz (s.a.v)'i ne kadar anlatsak, fuzuli bir gayret.. Sadece dua edebiliyoruz Nebiler Nebisinin şefaatine mazhar olabilmek için ve ona layık ümmet şerefine ermek için.. İnşallah..Rahman'a emanet olunuz kardeşim.. selam ve dua ile..B)B)

mmmmsh5.png

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Ya O Da Sonuçta Bir Insandi Bir çok Ayati Kerimedede Geçer Ve Yine Bir çok Hadisi şerifte Onunda Normal Bir Insan Olduğu Geçer [maneviyatinin Hariçinde]hep Insanlar O Nu Yikayip Yagladilar Ve Kendilerine çikar Sağladilar.o Aydinlik Yada O Güneş Seni Kurtarirmi Seni Kurtaracak Sadece Cenabi Alllahtir.o Nun Için Bunlara Kanmayin.ispatlari Varsa Allahin Kitabindan örnek Versinler.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Ya O Da Sonuçta Bir Insandi Bir çok Ayati Kerimedede Geçer Ve Yine Bir çok Hadisi şerifte Onunda Normal Bir Insan Olduğu Geçer [maneviyatinin Hariçinde]hep Insanlar O Nu Yikayip Yagladilar Ve Kendilerine çikar Sağladilar.o Aydinlik Yada O Güneş Seni Kurtarirmi Seni Kurtaracak Sadece Cenabi Alllahtir.o Nun Için Bunlara Kanmayin.ispatlari Varsa Allahin Kitabindan örnek Versinler.

CANIM KARDEŞİM LÜTFEN İLK ÖNCE PEYGEMBER EFENDİMİZİN İSMİNİ ANARKEN DAHA DİKKATLİ OLALIM. ŞÜPHESİZ BİZİ YARATAN CENAB-I ALLAH 'TIR.

KARDEŞİM LÜTFEN BİR KÜTÜK BİLE AĞLARKEN BİR MERMER AYAĞININ ALTINDA ERİRKEN BİZ İKİ GÜZEL KELİME SÖYLEDİK DİYE GÜL SULTANIMIZI YIKAYIP YAĞLADIK MI LÜTFEN KARDEŞİM RABBİM BİZİ ONUN HATRINA YARATTI BUNLARI SÖYLEMEMİZE GEREK VAR MI?

KENDİMİZE NE ÇIKAR SAGLIYORUZ ONUDA ANLAMADIM YA?

BU SÖZLERİ BİR YAHUDİ BİR HİRİSTİYAN SÖYLESE ANLARIM AMA SİZ MÜSLÜMANSINIZ...LÜTFEN

HATIRLARSANIZ PEYGAMBER EFENDİMİZLE İLGİLİ KARİKATÜR YAYINLANMIŞTI...VE BEN O GÜNDEN BERİ ŞUNU ANLADIM O BİZİM PEYGAMBERİMİZ GÜL SULTANIMIZA BİZ SAHİP ÇIKMICAZDA KİM SAHİP ÇIKICAK...

AYRICA BEN ŞU DÜMYADA GÜZEL SÖZLERİ NUR İNCİME SÖYLEMİCEMDE KİME SÖYLÜCEM....ŞİİRLER İLAHİLER KİME YAZILACAK...

AYRICA HADİS KURAN-I KERİMDEN KANIT İSTİYOSANIZ BEN BUNDAN ÖNCE ALLAH'IN SEVGİLİSİ ADLI KONU AÇTIM GÜL SULTANIMIZI ANLATAN AYETLER HADİSLER KOYDUM LÜTFEN RİCA EDİYOEUM ONLARI BİR OKUYUN....

DİKKAT EDERSENİZ HEP RABBİNİZE EMANETSİNİZ DİYORUZ BUNU SEBEBİ BİZİ YARATAN YÜCE RABBİMİZ ŞÜPHESİZ BUNUN FARKINDAYIZ....

EGER SİZİ KIRACAK BİR İFADE KULLANDIYSAM HAKKINIZI HELAL EDİN....

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm güzel kardeşim..Allah razı olsun.. Çok güzel paylaşımlar sunmuşsunuz. Emeğinize, elinize sağlık..Efendimiz (s.a.v)'i ne kadar anlatsak, fuzuli bir gayret.. Sadece dua edebiliyoruz Nebiler Nebisinin şefaatine mazhar olabilmek için ve ona layık ümmet şerefine ermek için.. İnşallah..Rahman'a emanet olunuz kardeşim.. selam ve dua ile..B)B)

mmmmsh5.png

ALLAH SENDENDE RAZI OLSUN SİTEMİZİN GÜLÜ ELLERİNE SAGLIK RESİMDE ÇOK GÜZEL AMA SİZ BENDEN DAHA BİLGİLİSİNİZ YAZDIKLARIMDA YANLIŞ ANLAŞILACAK BİRŞEY VAR MI BEN BUNU YAZARAK GÜL SULTANIMI YAĞLAYIP YIKADIMMI? BEN ÇOK ÜZÜLDÜM ÖRNEK VERDİĞİM GİBİ BİR KÜTÜK BİLE AGLARKEN VE PEYGAMBER EFNDİMİZ KÜTÜĞÜ ELİNİ SÜRDÜKTEN SONRA AGLAMASI BİTERKEN BEN BU SÖZLERİ SÖYLEMEYİM Mİ?
O KÜTÜK KADAR OLMAYALIM MI?
BİR VEYSEL KARANİ PEYGAMBER AŞKIYLA YANAN BİR KUL DEGİL Mİ?
BİR VEYSEL KARANİ OLMAYALIM MI? ZATEN OLMAMIZ ÇOK ZOR OLAMAYIZ...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
ALLAH SENDENDE RAZI OLSUN SİTEMİZİN GÜLÜ ELLERİNE SAGLIK RESİMDE ÇOK GÜZEL AMA SİZ BENDEN DAHA BİLGİLİSİNİZ YAZDIKLARIMDA YANLIŞ ANLAŞILACAK BİRŞEY VAR MI BEN BUNU YAZARAK GÜL SULTANIMI YAĞLAYIP YIKADIMMI? BEN ÇOK ÜZÜLDÜM ÖRNEK VERDİĞİM GİBİ BİR KÜTÜK BİLE AGLARKEN VE PEYGAMBER EFNDİMİZ KÜTÜĞÜ ELİNİ SÜRDÜKTEN SONRA AGLAMASI BİTERKEN BEN BU SÖZLERİ SÖYLEMEYİM Mİ?
O KÜTÜK KADAR OLMAYALIM MI?
BİR VEYSEL KARANİ PEYGAMBER AŞKIYLA YANAN BİR KUL DEGİL Mİ?
BİR VEYSEL KARANİ OLMAYALIM MI? ZATEN OLMAMIZ ÇOK ZOR OLAMAYIZ...

güzel kardeşim, bunun için üzülmeyin olur mu? paylaşımlarınız çok güzeldi, tekrar tekrar emeğinize sağlık ;) est. ben de kendimi geliştirmeye çalışıyorum..ama şunu söylemek gerekir ki senelerdir Efendimiz (s.a.v) üzerine söylenegelen naat-ı şerifler, şiirler.... ta asr-ı saadetten günümüze gelmişlerdir.. bu O'na olan özlemimizi, sevgimizi anlatmak (en azından anlatmaya çalışmak yolunda) bizleri en azından teselli etti. bunca fıkıh alimi geldi geçti, bunlardan hiçbiri Efendimiz (s.a.v) için söylenen naatları, ilahileri, şiirleri ne yadırgamışlar, ne de yanlış olduğu veya yapmamamız gerektiği konusunda bir fetva vermişlerdir.. öyle olsaydı şayet, şu an hala Efendimiz (s.a.v)'e olan hasretimizi böylesine dile getirmez, böylesine varlığını aramazdık... asıl üzücü olan, Efendimiz (s.a.v)'i hiç hatırına getirmemek, O'nu örnek almamak, ve O'nu anmama, O'na salavat getirmeme gafletinde olmaktır..bir müslüman için bundan acısı olamaz kanaatimce..

yazdıklarınızda yanlış bir şey yok kardeşim.Allah c.c razı olsun tekrar tekrar paylaştığınız içinB)B) ben severek, beğenerek okudum..Paylaşımlarınız daim olsun inşallah..Rabbimize emanetsiniz kardeşim.. baki dua ile..B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kardeşim, bunun için üzülmeyin olur mu? paylaşımlarınız çok güzeldi, tekrar tekrar emeğinize sağlık ;) est. ben de kendimi geliştirmeye çalışıyorum..ama şunu söylemek gerekir ki senelerdir Efendimiz (s.a.v) üzerine söylenegelen naat-ı şerifler, şiirler.... ta asr-ı saadetten günümüze gelmişlerdir.. bu O'na olan özlemimizi, sevgimizi anlatmak (en azından anlatmaya çalışmak yolunda) bizleri en azından teselli etti. bunca fıkıh alimi geldi geçti, bunlardan hiçbiri Efendimiz (s.a.v) için söylenen naatları, ilahileri, şiirleri ne yadırgamışlar, ne de yanlış olduğu veya yapmamamız gerektiği konusunda bir fetva vermişlerdir.. öyle olsaydı şayet, şu an hala Efendimiz (s.a.v)'e olan hasretimizi böylesine dile getirmez, böylesine varlığını aramazdık... asıl üzücü olan, Efendimiz (s.a.v)'i hiç hatırına getirmemek, O'nu örnek almamak, ve O'nu anmama, O'na salavat getirmeme gafletinde olmaktır..bir müslüman için bundan acısı olamaz kanaatimce..

yazdıklarınızda yanlış bir şey yok kardeşim.Allah c.c razı olsun tekrar tekrar paylaştığınız için ben severek, beğenerek okudum..Paylaşımlarınız daim olsun inşallah..Rabbimize emanetsiniz kardeşim.. baki dua ile..B)

RABBİM SENDEN RAZI OLSUN SİTEMİZİN GÜLÜ NE GÜZEL ANLATMISSIN BENİM PEK FAZLA BİLGİM YOK ANCAK OKUDUKLARIMDAN DİNLEDİĞİM SOHBETLERDEN YAZABİLİYORUM İNSAN HEP SEVDİĞİNİ ANAR HEP ONU AKLINA GETİRİR HATTA AKLINDAN HİÇ ÇIKMAZ BENDE NUR İNCİMİZE BUNLARI BESLİYORUM HEP SALAVAT GETİRMEYE ÇALIŞIYORUM ANNEMLERE DURMADAN BURDA ÖGRENDİKLERİMİ ANLATIYORUM RABBİME KALBİME PEYGAMBER EFENDİMİZİN SEVGİSİNİ KOYMASI İÇİN DUA EDİYORUM SALAVAT GETİRİRKEN DAHA ÇOK ŞEVKLE GETİRMEK İSTİYORUM...
NUR İNCİMİZ BİZİM İÇİN KARDEŞLERİM DİYE HİTAP ETMİŞ BU SÖZLER AZ BİLE DÜŞÜNÜYORUM...
RABBİM SENDEN RAZI OLSUN SİTEMİZİN GÜLÜ İNŞALLAH PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU OLUR ÖVÜNDÜĞÜ ÜMMETİNDEN OLUR ŞEFAATİNE NAİL OLURSUN....(AMİN)

RABBİMİZE EMANETSİN...B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RABBİM SENDEN RAZI OLSUN SİTEMİZİN GÜLÜ NE GÜZEL ANLATMISSIN BENİM PEK FAZLA BİLGİM YOK ANCAK OKUDUKLARIMDAN DİNLEDİĞİM SOHBETLERDEN YAZABİLİYORUM İNSAN HEP SEVDİĞİNİ ANAR HEP ONU AKLINA GETİRİR HATTA AKLINDAN HİÇ ÇIKMAZ BENDE NUR İNCİMİZE BUNLARI BESLİYORUM HEP SALAVAT GETİRMEYE ÇALIŞIYORUM ANNEMLERE DURMADAN BURDA ÖGRENDİKLERİMİ ANLATIYORUM RABBİME KALBİME PEYGAMBER EFENDİMİZİN SEVGİSİNİ KOYMASI İÇİN DUA EDİYORUM SALAVAT GETİRİRKEN DAHA ÇOK ŞEVKLE GETİRMEK İSTİYORUM...
NUR İNCİMİZ BİZİM İÇİN KARDEŞLERİM DİYE HİTAP ETMİŞ BU SÖZLER AZ BİLE DÜŞÜNÜYORUM...
RABBİM SENDEN RAZI OLSUN SİTEMİZİN GÜLÜ İNŞALLAH PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU OLUR ÖVÜNDÜĞÜ ÜMMETİNDEN OLUR ŞEFAATİNE NAİL OLURSUN....(AMİN)

RABBİMİZE EMANETSİN...B)

Güzel kardeşim benim.. Bana duaların en güzelini, en hayırlısını ettiniz. Rabbül alemin sizden de razı olsun..Rabbim sizi de, tüm ümmet-i Muhammedi de Efendimiz (s.a.v)'e komşu eylesin, sünnetinden ayırmasın ve şefaatine nail eylesin inşallah....Rahman, Efendimiz (s.a.v)'i anlayanlardan, O'nu en çok ananlardan, dolayısıyla da O'nu andıkça O'na yaklaşanlardan eylesin inşallah.. ''Kişi, sevdiğiyle beraberdir.'' buyurmuş, Güllerin Efendisi...O'nu en çok seven, en çok salavat ve selam edenlerden, O'nunla beraber olanlardan oluruz inşallah güzel kardeşim.. Peygamberimiz (s.a.v), Kur'an ahlakının canlı bir örneğidir;).. Öyle ki ayette de, O'nun getirdiklerini almamız, tavsiye etmediklerinden ise sakınmamız emredilmiş.. İnşallah uygulayanlardan oluruz kardeşim..

Ecmain olsun dualarınız..B) Rabbimize emanet olun inşallah..Selam ve dualar ile..B)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Kapında ruhum yerlere sersem Efendim

Can Rasulum,

Gül kokulum,

Ay yüzlüm...

Muhammed (s.a.v.) sevdalılarının gönlünden dökülen hep aynı söz demek ki.
Ayağının tozuna yüzümü sürsem misali
Seni görmek için yıllarca mağarada bekleyen yılan olsam misali
Güvercin olsam, örümcek olsam, kölen olsam kapında, yeterki Seninle olsam.
Aynı havayı teneffüs edip, aynı toprağa bassam, gözlerimi senden ayırmasam, baksam baksam doyamasam cemaline, gül yüzüne.
Acını acım bilsem, Seninle ağlasam, Seninle gülsem.

Muhammed (sav) denince dilim lâl olur sanki, yüreğim yerinden oynar, canlanıverir gözümde, sadece iki damla yaş sevdama tercüman olur susarım...

Arkasından dolaşıp gözlerini kapatıyordu, soruyordu şakalaştığı kişiye:

"Haydi bil, Ben kimim?"

Gözleri kapatılan çöllerde yaşayan bir bedevi.

Soruyu soran ALLAH'ın sevgilisi Hz. Muhammed Aleyhisselam.

Bir arkadaşının evine yemeğe misafir olmuştu. Önüne konanı o kadar iştahlı yedi ki, ev sahibi şaşırdı.

Misafir yemekten sonra:

"Çok güzel bayılırım ben buna" demişti.

Önüne konan sadece sirke, İştahla yiyen ise, ALLAH'ın Sevgilisi muhammede aleyhisselam idi.

Mübarek sırtını açtı, diyordu ki:

"İşte kamçı, zulmettiysem içinizden birine kamçılasın. Bu onun en doğal hakkı.

O yer savaş meydanı, konuşan ise Muhammed Aleyhisselam idi.

Dilim hep Seni söylesin,

Kalbim hep Seni ansın,

Sevginle çarpmayan kalp, göğsümde bulunmasın.

Misk kokan toprağına yüzlerimi sürmeden,

İsyan ile çürüyen gözlerim kapanmasın...

AllahümmeSalliAlaSeyyinaMuhammed(SAV)

Selamunaleyküm kardeşim,Allah razı olsun,özgün çalışmaların yoğun olarak devam ediyor,katkıların fevkalade .Rabbim gayretini artırıp,bereketlendirsin,hayra vesile kılıp,ecrinden ve sevabından da nasibdar eylesin inşaallah. :T

Selam ve dua ile AEO.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim benim.. Bana duaların en güzelini, en hayırlısını ettiniz. Rabbül alemin sizden de razı olsun..Rabbim sizi de, tüm ümmet-i Muhammedi de Efendimiz (s.a.v)'e komşu eylesin, sünnetinden ayırmasın ve şefaatine nail eylesin inşallah....Rahman, Efendimiz (s.a.v)'i anlayanlardan, O'nu en çok ananlardan, dolayısıyla da O'nu andıkça O'na yaklaşanlardan eylesin inşallah.. ''Kişi, sevdiğiyle beraberdir.'' buyurmuş, Güllerin Efendisi...O'nu en çok seven, en çok salavat ve selam edenlerden, O'nunla beraber olanlardan oluruz inşallah güzel kardeşim.. Peygamberimiz (s.a.v), Kur'an ahlakının canlı bir örneğidir;).. Öyle ki ayette de, O'nun getirdiklerini almamız, tavsiye etmediklerinden ise sakınmamız emredilmiş.. İnşallah uygulayanlardan oluruz kardeşim..

Ecmain olsun dualarınız..B) Rabbimize emanet olun inşallah..Selam ve dualar ile..B)

AMİN AMİN..
RABBİMİZE EMANETSİN SİTEMİZİN GÜLÜ...
ALLAH RAZI OLSUN ZAMANINI AYIRIP CEVAPLADIĞIN İÇİN RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN...BU DA BENDEN TEŞEKKÜR HEDİYESİ....

gul4.jpg

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
AllahümmeSalliAlaSeyyinaMuhammed(SAV)

Selamunaleyküm kardeşim,Allah razı olsun,özgün çalışmaların yoğun olarak devam ediyor,katkıların fevkalade .Rabbim gayretini artırıp,bereketlendirsin,hayra vesile kılıp,ecrinden ve sevabından da nasibdar eylesin inşaallah. :T

Selam ve dua ile AEO.

AMİN TALİP AMCA RABBİM SİZDENDE RAZI OLSUN CEVABINIZ İÇİN BENDE :T EDERİM İNŞALLAH ...
RABBİMİZE EMANETSİNİZ...

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.powereglence.com
selamgifyf5.gif

Maşaallah barekallah hepsi birbirinden süper paylaşımdı Emeğine ve güzel yüreğine sağlık Allahu TeAla yar ve yardımcınız olsun inşaallah
Allah c.c emanet olun
selam dua ve muhabbetle kalın

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamgifyf5.gif

Maşaallah barekallah hepsi birbirinden süper paylaşımdı Emeğine ve güzel yüreğine sağlık Allahu TeAla yar ve yardımcınız olsun inşaallah
Allah c.c emanet olun
selam dua ve muhabbetle kalın

Aleyküm selam kardeşim
Cevaplarınız için Rabbim senden de razı olsun...
Rabbimize emanetsin....B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt