Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Guiza ve fenerbahçe (1 Kullanıcı)

loiskeyf

Kayıtlı Kullanıcı
F.BAHÇE’NİN sezon başında transfer ettiği ve büyük ses getirdiği Dani Güiza İspanya Milli Takımı’nda bulunurken ülkesinde yayınlanan Diario de Jevez Gazetesi’ne konuştu. Sarı-lacivertli forma altında ilk maçlarında gol atamadığı için tutuk görülen İspanyol golcü, Türkiye’de yaşadıklarını anlatırken İstanbul’da en fazla dikkatini çeken konunun sokakta kadınların çarşaflı olarak dolaşmasını gösterdi. Kurtköy’de Aziz Yıldırım’ın yaptırdığı Milenyum Sitesi’nde oturan Güiza “Türkiye, mantıken, zaten İspanyol kültüründen çok farklı. İyi ya da kötü diyemem ama farklı. Dikkatimi çeken en büyük şey ise kadınların sokakta baştan aşağıya örtünerek dolaşmaları. Yani çarşafın altında ne olduğunu anlamanız için hayâl etmeniz gerekiyor. Ama ben buraya futbol oynamaya ve çok para kazanmaya geldim. Lüks içinde yaşıyorum. Türk yemeklerini de çok seviyorum” dedi

bu dedigi laftan dolayı türkiyeye bir özür dilemesi lazım kadınlarımıza edilen bu lafa fenerbahçe kulübü hala sessiz tepkimizi gösterelim arkadaşlar fenerbahçe kulübüne meail atarak bu konu unutulmasın nasılki pascal nouma gönderiliyor bu kendini bilmezde defolup gitsin müslüman bir ülkenin hassas konularından birisine pervazsısca konuşmanın cezasını görmeli

selametle

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
kafirler için yaşasın cehennem.

loiskeyf

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim nasıl bi ülkede yaşıyoruz anlamadım her gün bir yenisi çıkmakta geçikmiyor

_Ubeydullah_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerine olsun.. Bu duruma kızmış ve öfkelenmiş olmana birşey diyemem ama futbolcunun açıkca söylediği birşey yok.. Söylemiş olduklarını zaten dünyada hristinyanlığın yahudiliğin ya da diğer dinlerin egemen olduğu çokca ülkede aynı şekilde söyleniyor.. Tamam bi özür bekliyorsun da elin kırk dağlı yabancısı bunu yapan.. sen kendi ülkende olup bitenlere bi bak.. kendi milletinn örtüyü (tesettur) garipsiyor.. ben garipsiyor diyorum da daha ötesi dilim varmaz söylemeye.. Misal bi örnek türkiye medyasında ünü oldukca olan bi abimize soru soruluyor -neyleri sevmiyorsunuz? cevaben : bi hayvan ismi söylüyor itici buluyormuşşş bunun yanında da kapalı bayanlar diyor.. itici geliyormuşş abiimize.. Bunu medya onunde yaptıı gerçii cokk durmadı hatta hiç durulmadı üzerinde.. Kimsenin kalkıp özür dile kardeşim dediği olmadı..Özür dilese ne değişcek o zihniyete sahip bi insan olduktan sonra..Dini islamiyet olan bir ülkede islamiyetin getirdiği şartlardan biri olan tesetturu garipsiyorlar itici buluyorlar.. Artık bunlar alışılmışş şeyler.. Bahsettiğiniz futbolcu tesetturde ablalarımızı farklı bulmuşş.. ee kendi ülkesinde görmemiş bilmezz alışmışş cıbıl cıbıl kızlara.. turkiyede de görüyorr bunları sağa bakıyorr acık kardeşlerim sola bakıyor tesetturde ablalarım şaşırmasıı çokk normall.. bunuda dile getirebilir.. Sözlerim yanlış anlaşılmasınn iyi yapmış etmiş demiyorum ama kendi milletimize bakalım önce daha kötüleri war.. üzülerek söylüyorum ama var..Esselamu aleyküm ve rahmetullah..

loiskeyf

Kayıtlı Kullanıcı
iyi o zaman herkes söylesin sen tepki verme sana düşen burda nedir ?
ben müslümana düşeni söylüyorum kafir istedigini konuşur münafıkta
peki müslüman buna ne yapmalı?

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Ben Fenerliyim Arkadaş... Her Zaman Heryerde En Büyük Fener:D

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
cahilliğindendir arkadasım.yoksa ülkeye her onun gibi turist gelenler.3 asagı 5 yukarı öledir.selam ve dua ile.

Âmâk-ı Hayal

Kayıtlı Kullanıcı
Samanlıkta iğne aramak gibi birşey bu. Futbolcunun söylediği şu; kültürler oldukça farklı, bayanların bazıları çarşaf giyiyorlar. Adamın kınadığı ya da hakaret ettiği bir durum yok ortada. Neden bu kadar en tepki verilmeyecek şeylere celallenir Türk vatandaşı da dibinde duran en büyük ayıba müdahele etmez, düşündürücü tabi..

Selametle.

_Ubeydullah_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerine olsun.. Sanırım burada sana düşen nedir? diye sitemin banaydı.. Üzerime düşen bu durumda birşey yok.. Bu durum yıllardan beridir var ve yıllardan beridir de tepki gösteriliyor.. Yabancı bi ülkeden gelen insanın sölediği bi iki yanlış anlaşılmalara gebe olan cümleler için kendimi sıkıntıya sokamam..Duymamazlıktan gelirim.. Yani bu futbolcu için konusuyorum.. Duyacak olsaydım kendi kafamı kapamazdım.. Sölediğim gibi önce aile sonra cevre sonra il sonra ülke sonra dısarısı.. (Misal) Senin annen seni sokağa atıyosa seni tanımayan biri seni besler mi bakar mı.. Önce tepki göstermemiz gereken yerlere göstericez tepkimizi.. Futbolcu meselesi asıl meselelerimizden oldukca uzak şimdilik.. Zaten onun yaptığını bizde yapıyoruz.. Almanyaya giden türk kardeşlerimiz oranın 15 yasından sonra kızların istedikleri gibi yadasıklarını zinanın (islamiyetin en büyük günahlarından biridirr bildiğiniz gibi) serbest olduğunu söylüyorlar.. söylüyorlar ya tabi sakince değill.. bi kızgınlık bi hiddett... Elin adamı gelmişş tesettürümüzü farklı bulmuş.. Sölemişş açıkcasıı içimdenn eee bulsun benimde kültürüm bu diyorum.. Başkada bişi gelmiyor.. Esselamu aleyküm ve rahmetullah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt