Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gözyaşı Geceleri (1 Kullanıcı)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
halka-davet.png

RESİMDEKİ BÖLÜMLER AŞAĞIDAKİ LİNKTE MEVCUTTUR..İYİ SEYİRLER DİLERİZ...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
GÖZYAŞI...

Yüreğin ifadegâhıdır gözden akar. Hâlden hâle geçişi anlatır.
İfadeli birkaç damladır, kimine gözyaşı… Kimine de çok sayfalı bir kitaptır...

Felsefede bir damla, binlerce damladır. Her damla bir itibar cümlesidir.
Bunu, bir de gözyaşı sahibine sormalı. Ama o da anlatamaz.

Bir fikir kümesidir, bir sayının topu değil, bir birikimin kaynamasıdır.
Sahibi, mum misali yanar. Temâşacılar da seyir eder.

Maddi mumlar biter ve söner, mânevi mumlar yanmaya devam eder.
Çünkü, Allah u Teâla’nın nurundan gelip akar. O, nur üstüne nurdur.
Biri belli, karanlıkta bir noktadır, diğeri, ruha fışkırandır, râh-nümândır..

Bir gün, şunca sene önce, eski ‘‘S.S.K’’binası ve o anda da ‘‘Tapu Dairesi’’ altı Şimdi de Afra olan yerde Mevlana dergâhına giden yolda Ufacık bir odada mütercimlik yapardım. Sultanlar misali, iki zat geldiler, yüzleri nurlu olmakla beraber heybetlilerdi. Selâm ve kelâmdan sonra: ‘‘Biz, GÖZYAŞI adı altında bir dergi çıkartmak istiyoruz’’ dediler. Bende, ağlayanlardan biriyim. Gözyaşlarım hep gizli, bunu hep gülmeciklerle örterim. Beni kim anlar derdim. Bu GÖZYAŞI ismi beni şaşırttı. Yahuuu ! Bunlar beni nasıl buldular, benim yanık yüreğimin kokusunu
Nasıl sezdiler de bana geldiler. Ben, bir kimseye râm değilim, hür yaşarım. Hür geldim, hür giderim. Beni böyle kabul ederseniz, sizler de böyle olursanız, ben de sizinleyim dercesine o gün için kelimeleri unuttuğum ifadelerde bulundum.
Ve çok geçmeden ‘‘Marifetullah’’ başlıklı bir yazı sundum.

Yerleri Konya’da PTT arkası ve Hacı Hasan Başı Camiin sırasında bir bina içerisinde, bir odacıkta. Fakirlik bir basın için gereken masrafın olmadığı açıktı. Sesleri, yalnız o odada kâğıda dökülürdü. Kalem cızırtılarıydı. Çok geçmeden Bilgisayar uğultularına dönüştü. Sonrada yazı, harekete inkılâp etti ve sahnelerde anlatmalar başladı. Nihayet, düşünceler ve bilgiler semaya dönüştü. Yerin zemininden semaya yüceldi .

Çünkü hedef şöyleydi;

Bir gün Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimiz, bir gazveden evine gelmişti, kızı, anamız Fatima-Radiyallahu anha babasının o dönüşteki haline bir baktı ve ‘‘Babacığım, elbisen yıpranmış, yüzün yorgun, nasıl oldu da bu hale geldin’’deyip GÖZYAŞLARI dökmeye başladı. Babası Rasulümüz-Sallallahu Aleyhi ve Selam Efendimiz de ‘‘Ya Fatıma Ağlama: Allah Teâla babanı bir din ile gönderdi ki bu dinin izzetle severek veya korkarak girmemiş olduğu bir ev veya bir çadır kalmayacaktır. Hatta ki gece ve gündüzün olduğu her yere ulaşacaktır’’diye müjdeledi. O zaman, Fatıma anamız rahatladı. Hezimet sandığı o halden nusrete işaret eden geçiş haberi GÖZYAŞLARINI tebessüm ile karıverdi.

İşte bizim bu gözyaşlarımız o Gözyaşlarına katılan bir gözyaşıdır. Yüreğin ifadegâhı gözden gelen.

Nemelazımlıktan kalkış. Yola çıkış. Hedefe varmaya yalvarış yaşı. Bu yaşlar, birer kitaptır.
Edebi olmakla amelidir... Okumakla anlaşılmaz. Görmekle, katılmakla ve yaşamakla tebellür eder.

Haydi, gece olan yerlerin taşıdığı ifadeye doğru coşalım. Yerküremizden başka, o gecesi ve gündüzü olan kürelere doğru aşalım! Annemiz Hazreti Fatıma gibi zafer müjdesiyle hareket ve sabır Gözyaşları dökmeye koşalım.

Buyurun! Haydi!

Mehmet Emin Eminoğlu
Araştırmacı-Yazar

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
"BİR DAMLA GÖZYAŞI İÇİN..."

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN kardeşim
Gözyaşı gecelerinin istanbulda programı olursa beni bilgilendirir misin bende kasetleri var ama ben gidip izlemek istiyorum...

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
Gözyaşı gecelerinin istanbulda programı olursa beni bilgilendirir misin bende kasetleri var ama ben gidip izlemek istiyorum...

bildiğim kadarı ile her ayın ilk cuma günü fatih-karagümrük feza sinemasında hala programları var...
fatih fevzipaşada ki bürolarındada biletlerinin satıldığını biliiyorum
ALLAHA EMANET OLUNUZ

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim. amin, ecmain inşaAllah..ben de cd'den ve netten izledim, ama gidip izlemek nasip olmadı..İstanbul da en yakın zamanda (23 ŞUBAT / ÜÇ AŞK ÇANAKKALE GEÇİLMEZ ) Fatihte olacakmış kardeşim..bu linkten de takip edebilirsiniz inşaAllah..

selam ve dua ile..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
bildiğim kadarı ile her ayın ilk cuma günü fatih-karagümrük feza sinemasında hala programları var...

fatih fevzipaşada ki bürolarındada biletlerinin satıldığını biliiyorum
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Allah razı olsun yasemin kardeşim.
bunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum inşaAllah..çok teşekkür ederim..Rabbimize emanet olun..B)

~~nevci~~

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM.
HAK AŞKI İLE AKAN BİR DAMLA GÖZ YAŞI CEHENNEM ATEŞİNİ SÖNDÜRÜRMÜŞ.:gulegule
ELLERİNE SAGLIK.TEŞEKKÜR EDERİZ.ALLAH RAZI OLSUN.HAYIRLI GECELER.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm Kardeşim Allah razı olsun senden çok güzel Paylaşımdı

Günahları İçin Gözyaşı döken Bir yüreğin feryadı :A

Videolarda Çok Güzeldi 2.inci bölümü çok beğeniyle izledim İNSAN İNSAN doymak bilmeyen insan :A Allah yardımcımız olsun inşallah ... Bir an yolundan şaşırtmasın

Allaha emanet ol selam ve dua ile ...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM.
HAK AŞKI İLE AKAN BİR DAMLA GÖZ YAŞI CEHENNEM ATEŞİNİ SÖNDÜRÜRMÜŞ.:gulegule
ELLERİNE SAGLIK.TEŞEKKÜR EDERİZ.ALLAH RAZI OLSUN.HAYIRLI GECELER.

ve aleyküm selam ablam. Şahidiniz olsun gözyaşlarınız inşaAllah..:gulegule
ben teşekkür ederim abla..Rabbul alemin sizden de razı olsun her daim..
Hayırlı, feyizli geceler.. selametle kalın..B)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c. Razı olsun Kardeşim..

Ellerinize sağlık...Yeniden yaşattınız o anları...

Üç defa seyretme fırsatım oldu bu gözyaşı gecelerini.Muhteşem bir atmosfer oluşuyor.Gözyaşı dökmemek mümkün değil.Emeği geçip bu uğurda uğraş veren kardeşlerimizden Allah c.c. razı olsun...

selam ve dua ile..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm Kardeşim Allah razı olsun senden çok güzel Paylaşımdı

Günahları İçin Gözyaşı döken Bir yüreğin feryadı :A

Videolarda Çok Güzeldi 2.inci bölümü çok beğeniyle izledim İNSAN İNSAN doymak bilmeyen insan :A Allah yardımcımız olsun inşallah ... Bir an yolundan şaşırtmasın

Allaha emanet ol selam ve dua ile ...

ve aleyna aleyküm selam kardeşim. Allah sizden de her daim razı olsun inşaAllah..
beğenmenize sevindim kardeşim. sağolasınız.
dualarınıza amin, ecmain inşaAllah. fii emanillah..selam ve dua ile..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c. Razı olsun Kardeşim..

Ellerinize sağlık...Yeniden yaşattınız o anları...

Üç defa seyretme fırsatım oldu bu gözyaşı gecelerini.Muhteşem bir atmosfer oluşuyor.Gözyaşı dökmemek mümkün değil.Emeği geçip bu uğurda uğraş veren kardeşlerimizden Allah c.c. razı olsun...

selam ve dua ile..

ve aleyna aleyküm selam kıymetli Erdal abim;
Rabbul alemin sizden de ebeden razı olsun inşaAllah..
biz de istiyoruz bu güzel atmosferi yaşayabilmeyi abi..inşaAllah en kısa zamanda nasip olur.
amin, Mevla Teala ecirlerini en güzel olanla versin, razı olsun kendilerinden inşaAllah..
selam ve baki dua ile..Hayırlı, bereketli Cum'alar..B)B)

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselâmü Aleyküm ve Rametullâhi ve Berakâtüh

Hayırlı akşamlar yüreği güzel kardeşim yine çok güzel bir paylaşım sunmuşsun emeğine ellerine sağlık RABBİM ebeden razı olsun

GÖZ YAŞI GECELERİ ANLATILMAZ YAŞANIR

HAŞİM Hocayı ilk gördüğümde çok etkilenmiştim öyle heybetli geldiki sonra seneler geçti yine bir GÖZ YAŞI GECELERİ sonu gördüm onu yıllar ondanda birşeyler götürmüştü siyah saçları beyazlamış yüzünde çizgiler vardı artık. Ama iman gücü hala ilk gördüğüm gün ki gibiydi bitmek bilmez bir enerji. Hocam bende acizane birşeyler yapmaya çalışıyorum bana yardım edermisiniz oyun metinlerinizi verebilirmisiniz dedim şöyle bir yüzüme baktı ben yazarak oynamam sadece yaşarım dedi önce şaşırdım ama bu söz çok hoşuma gitti. GÖZ YAŞI GECELERİNDEN örnekler aldım HAŞİM hocanın çingenenin aşkı diye bir anlatımı vardi daha doğrusu yaşanırı ben yazmadan yapamadım ama ALLAH için yazarken ve anlatırken yaşadım RABBİM ONDANDA BİZLERDENDE RAZI OLSUN YOLUNDAN AYIRMASIN

HAKKINIZI HELÂL EDİN GÜZEL KARDEŞİM

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselâmü Aleyküm ve Rametullâhi ve Berakâtüh

Hayırlı akşamlar yüreği güzel kardeşim yine çok güzel bir paylaşım sunmuşsun emeğine ellerine sağlık RABBİM ebeden razı olsun

GÖZ YAŞI GECELERİ ANLATILMAZ YAŞANIR

HAŞİM Hocayı ilk gördüğümde çok etkilenmiştim öyle heybetli geldiki sonra seneler geçti yine bir GÖZ YAŞI GECELERİ sonu gördüm onu yıllar ondanda birşeyler götürmüştü siyah saçları beyazlamış yüzünde çizgiler vardı artık. Ama iman gücü hala ilk gördüğüm gün ki gibiydi bitmek bilmez bir enerji. Hocam bende acizane birşeyler yapmaya çalışıyorum bana yardım edermisiniz oyun metinlerinizi verebilirmisiniz dedim şöyle bir yüzüme baktı ben yazarak oynamam sadece yaşarım dedi önce şaşırdım ama bu söz çok hoşuma gitti. GÖZ YAŞI GECELERİNDEN örnekler aldım HAŞİM hocanın çingenenin aşkı diye bir anlatımı vardi daha doğrusu yaşanırı ben yazmadan yapamadım ama ALLAH için yazarken ve anlatırken yaşadım RABBİM ONDANDA BİZLERDENDE RAZI OLSUN YOLUNDAN AYIRMASIN

HAKKINIZI HELÂL EDİN GÜZEL KARDEŞİM

ve aleyna aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatuhu ebeden daimen kesira inşaAllah..

hayırlı geceler değerli kardeşim. beğenmenize sevindim kardeşim, ben teşekkür ederim.
anladığım kadarı ile sizin de bunun gibi çalışmalarınız var, merak ettim açıkçası kardeşim:) çalışmalarınızdan kısaca bahsedebilirseniz sevirim.. biz ilk kez bugünkü programa gidecektik, nasip olmadı. yer de kalmamış zaten..1 Mart'a nasip olur inşaAllah diyoruz..

güzel dualarınızın tümüne içten amin diyorum. Rabbimiz kabul buyursun makamında inşaAllah.. estağfirullah hakkım yoktur, geçmişse ebeden helaldir inşaAllah..selam ve aciz dualarım ile..En Yüce'ye emanet olun kardeşim..B)

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselâmü Aleyküm ve Rahmetullâhi ve Berakâtüh Ebeden Daimen Kesiran Kesira

Hayırlı akşamlar güzel kardeşim inşaAllah iyisinizdir uzun bir süre yoktunuz inanın yokluğunuzu hissettim mesajınızı görünce çok mutlu oldum değerli paylaşımlarınızı bekliyoruz inşaAllah. Evet bende acizane ALLAH razası için bir şeyler yapmaya çalışıyorum çok büyük şeyler değil Hanımlara yönelik proğramlarımız oldu güzel samimi dualar aldık Elhamdülillah faydalı olabildiysek RABBİM razı olmuşsa ne mutlu bize sizinde dualarınızı bekliyorum İnşaAllah.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim.RABBİM razı olsun .çok güzeldi.ellerine saglık.RABBİM mislince ecrini versin.amin.
bir kaç gündür dikkat ettim aramızda pek görünmedin.siteyede girmedin.hayırdır kardeşim.bir sıkıntınmı var.bir derdinmi var.yoksa işlerinmi yogun.unutma bizler burada kardeşiz.ve bir birimizi merak etmekte hakkımız.:evet
bir sıkıntın varsa hiç çekinme burada bölüşe biliriz.yeterki senin gönlün ferah olsun.ALLAHIMA emanet ol kardeşim.selametle.:H

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim...ALLAH razı olsun...daha önce duymamıştım bu videoları ama hakkaten çok güzeller daha hepsini izlemedim ama RABBİM izlemek nasip eylesin...selametle kalınız...hayırlı akşamlar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt