Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Giderken yanımızda götürecek hizmetimiz varmı? (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum,.Giderken yanimizda goturecek hizmetimiz varmi?Hayat firtinasiz dag dagsiz yasanamaz,bu imtihan dunyasinda inis cikis vardir.Zaman olurki sen inersin,oteki cikar,zaman olurki,oteki iner,sen cikarsin.Tipki temsilde oldugu gibi.Fakir bir adam,kapiciligini yaptigi apartmanin zengin sahibiyle,konusurken,sik sik,Rabbim merdiven yapiyor dermis.Apartmanin magrur sahibide bu sozle alay edip durur.Gunun birinde oyle bir yangin Cikarki Catisi temeliyle bir olan apartmanin sahibinin elinden serveti gittiginden,perisan olur.Bu arada kapiciyada Allah bir baska kapi acar bu defada kapici apartman yaparak cekilip icine oturur.Gunun birinde bir dilenci zili calar.Allah icin bir sadaka bende sizin gibi bir apartman sahibiydim.Fakat iste gordugunuz hale geldim.Eskici kapici basini sallar.Hic uzulmedim zira sen ozaman rabbimin yaptini soyledigim merdivenin basina dogru tirmanirken ben henuz dibinde sana bakiyordum.Fakat sen zirvede bulunmanin kiymetini bilemedin.Muvazeneni tez kayb ettin.Bu yuzdende sen inmeye basladin.Bende cikmaya,ben senin eski kapicinim.Hayatimiz hep boyledir.Bugun belki cikmaktayiz,ama yarin inecegimizi unutmamaliyiz.Yahut bugun yerdeyiz,ama yarinda tirmanma sirasinin bize gelmeyecegi iddia edilermi?Su varki ister merdivenin basinda ol isterse dibinde bu alem bir kibrit yanip sonmesi gibidir.Tez gelip gecer,sadece hayirli hizmetlerimiz yanimiza kar kalir.Gerisi lafu guzaftan ibaret olur.BU DUNYADAN NE ILE AYRILMAYI DUSUNUYORUZ?AHIRET ICIN NEKADAR HAZIRLIKLIYIZ?En ufak bir sıkıntıda ölümü isteyenler kendisini acaba ilahi hesap günü ne kadar hazirliyor?Acizane katilimciniz olarak uhrevi kazanci olmayan ömür yasanmaya değmez diyorum oyle ise yasanmaya degecek bir omure sahip olmak iCin islami evvela nefsimizde yasanmaya gayret etmeli sonra ona hizmet yolunda vazife alip omrumuzun sayili gunlerini vicdanimiza huzur verecek sekilde kiymetlendirmeliyiz.Kendimize soracagimiz sual su olmali.Ben islami nefsimde yasiyor,ona hizmet yolunda vazife almis bulunuyormuyum?Dava icin ne yapiyorum?Haliki zulcelal,her birerlerimizi kendisinin ve habibinin yolunda durmadan yorulmadan ilerlemeyi muyesser kilsin.Once bu acize sonra size ve hepsine Mevla tesirini ihsan eylesin.Hayirli Günler acizane kardeşiniz ravza

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Giderken yanımızda götürecek hizmetimiz varmı?

--------------------------------------------------------------------------------
Sözün bir gül ise,Sen gül bahçesisin.

DEĞERLİ KARDEŞİM..SİZLER ZATEN GÜL BAHÇELERİNİN GÜLLERİSİNİZ İNANIN SİZLERİN YAZILARINI OKUDUKÇA KENDİMİ SORGUYA ÇEKİYORUM BEN NASIL BİRİYİM DİYE KEŞKE SİZLER GİBİ BENDE O GÜL BAHÇELERİNİN GÜL KOKULARINI SİZLERE YANSITIP O GÜL AĞACININ DİBİNDE BİR OT OLABİLSEYDİM SİZ NE GÜZEL İNSANSINIZ SİZİ ALLAH RIZASI İÇİN ÖYLE ÇOK SEVİYORUMKİ İÇİM İÇİME SIĞMIYOR.MERHABA EY BU EVRENİN İÇİNDEKİ YÜREĞİ GÜZEL DİLİ GÜZEL ÖZÜ GÜZEL İNSAN SİZLER OLMASANIZ BU ALEMDE ÇOK ŞEYLER OLURDU SİZİN GİBİ KALBİNDEN BAL DAMLALARI DAMLAYAN KİŞİLERİN DUASIYLA ÇOK ŞEYLER BİZİM ÜZERİMİZDEN YOK OLUYOR ..EY KALBİ VE GÖNLÜ GÜZEL İNSAN SENİN.GÜZEL SÖYLEYEN DİLİN GÜZEL BAKAN GÖZÜN GÜLÜMSEYEN YÜZÜN SEVGİ DAMLACIKLARI SÖYLEYEN YÜREĞİNLE SİZİ HER ZAMAN ANILARIMIN MANEVİ ANILARIMIN GÜL BAHÇESİNE DİKECEĞİM VE HER ZAMAN SİZE DUA EDECEĞİM YOLUNUZ CENNET YLU OLSUN ..RAHMANIN NURLU YOLU HEP SİZE AÇIK OLSUN ..SELAMÜN ALEYKÜM....KARDEŞİM

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

--------------------------------------------------------------------------------

DEĞERLİ KARDEŞİM..SİZLER ZATEN GÜL BAHÇELERİNİN GÜLLERİSİNİZ İNANIN SİZLERİN YAZILARINI OKUDUKÇA KENDİMİ SORGUYA ÇEKİYORUM BEN NASIL BİRİYİM DİYE KEŞKE SİZLER GİBİ BENDE O GÜL BAHÇELERİNİN GÜL KOKULARINI SİZLERE YANSITIP O GÜL AĞACININ DİBİNDE BİR OT OLABİLSEYDİM SİZ NE GÜZEL İNSANSINIZ SİZİ ALLAH RIZASI İÇİN ÖYLE ÇOK SEVİYORUMKİ İÇİM İÇİME SIĞMIYOR.MERHABA EY BU EVRENİN İÇİNDEKİ YÜREĞİ GÜZEL DİLİ GÜZEL ÖZÜ GÜZEL İNSAN SİZLER OLMASANIZ BU ALEMDE ÇOK ŞEYLER OLURDU SİZİN GİBİ KALBİNDEN BAL DAMLALARI DAMLAYAN KİŞİLERİN DUASIYLA ÇOK ŞEYLER BİZİM ÜZERİMİZDEN YOK OLUYOR ..EY KALBİ VE GÖNLÜ GÜZEL İNSAN SENİN.GÜZEL SÖYLEYEN DİLİN GÜZEL BAKAN GÖZÜN GÜLÜMSEYEN YÜZÜN SEVGİ DAMLACIKLARI SÖYLEYEN YÜREĞİNLE SİZİ HER ZAMAN ANILARIMIN MANEVİ ANILARIMIN GÜL BAHÇESİNE DİKECEĞİM VE HER ZAMAN SİZE DUA EDECEĞİM YOLUNUZ CENNET YLU OLSUN ..RAHMANIN NURLU YOLU HEP SİZE AÇIK OLSUN ..SELAMÜN ALEYKÜM....KARDEŞİM

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

velcome yazdı:

Değerli kardeşim,öyle güzel sözler yazmışsınızki gözlerim dolu dolu oldu ,biz kimiz kardeşim bu kapıda kıtmır dahi olamayan bu acize bunlar yaradır kardeşim gönlü güzel olan sizsiniz bu bahçede gül olan sizlersiniz bizler aciziz kardeşim dua edin inş

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt