Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Geyiğin Duasi (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Geyiğin Duası

Gönül dostu ,güzel yüzlü iyi,huylu birisi,sık sık bir arkadaiının ziyaretine gider ve her gidişinde onun evinde misafir olarak gecelerdi .Hane sahibide bu aziz misafirinde av eti ikram ederdi .
Yine misafirlige kaldıgı günlerden birinde önüne av etinden başka bir yemek konulunca sebebbini merak edip :
Her zaman bana av eti ikram ederdin ,bugün başka bir şey ikram etmene sebeb nedir? diye sordu .
Ev sahibi şöyle anlatır :
Ben sık sık ava cıkarım .Ava cıktıgım günlerin birinde yine su icerisine tuzagımı kurmuş ve bir yere gizlenmiştim .Biraz sonra yanında üc yavrusu oldugu halde bir geyik geldi su içmek için yaklaştıgı zaman tuzagı görünce ,icmekten vaz gecip gittiler .
Ertesi gün tekrar geldiler fakat tuzagı görüp yine su icmediler gittiler.ücünçü gün geldilerinde susuzluktan ayakta duracak halleri kalmamıştı.yine su içmek için yaklaştıkları zaman tuzagı gördüler .Fakat bir türlü cesaret edip yaklaşamıyorlar dı suyun etrafında dolaşmaya başladılar .Başka bir su bulamayınca geyik yüzünü semaya dogru kaldırdı,gözlerinden yaşlar süzülüyordu .HAL DİLİ İLE YARATICISINA YALVARMAYA BAŞLADI.Bir müdet sonra bulutlar peyda oldu gök gürleyip şimşekler çakmaya başladı .O dercede yagmur yagdıki dereler ve göller dolup taştı geyik ve yavruları sulanıp ğittiler .
Bende bir hayvanın dergahı -izzette duası kabul oldugu halde insan olan niçin gafletten uyanmaz."diyerek o günden sonra avlanmayı bıraktım"...
:A

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzeldi paylaşım için sağol Allah razı olsun

leni

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm çok güzeldi hafize anne eline emeğine sağlık hayırlı günler

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selem
Hafize anne emeğine sağlık Allah c.c. razı olsun çok duygulandım hayvanlar bile yavruları için yapmayacağı şey yok :A:gulegule

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım.....
ALLAH RAZI OLSUN .....
A.E.OLUN DUA İLE....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt