Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GERÇEK GÜN YÜZÜNE ÇIKINCA (1 Kullanıcı)

NUHALI06

Kayıtlı Kullanıcı
B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Zülkarneyn Aleyhisselam ordusuyla gece yolda giderken ordusuna “ayağınıza takılan şeyleri toplayın” diye emir verir. Ordu bu emri duyunca; içlerinden bir grup:

-“Çok yürüdük, çok yorgunuz. Gece vakti bir de ayağımızı takılan şeyleri toplayarak boşuna ağırlık mı yapacağız. Hiçbir şey toplamayalım” diyerek hiçbir şey toplamıyorlar.

İkinci grup ise;

-“ Madem Komutanımız emretti, birazcık toplayalım, emre muhalefet etmeyelim. Zira ordun komutanına itaat etmek gerekir.” diyerek az bir şey topluyorlar.

Üçüncü grup ise;

-“Komutanımız bir şeyi boşuna emretmez. Muhakkak bildiği bir şey vardır. Bir hikmete mebnidir” diyerek bütün abalarını ağzına kadar doldururlar.

Sabah olduğunda bir de bakıyorlar ki, meğer bir altın madeninden geçmişler de, ayaklarına değen şeylerin altın olduğunun farkına varamamışlar. Bunu anlayınca:

Hiç almayan birinci grup;

-Ah niçin almadık! Nasıl dinlemedik komutanımızın sözünü. Keşke alsaydık! Bir tane bari alsaydık” diyerek pişman oluyorlar.

Az alan ikinci grup ise;

-“Ah ne olaydı da biraz daha fazla alsaydık. Ceplerimizi, abalarımızı hınca hınç doldursaydık” diye sitem ediyorlar kendilerine.

Çok alan üçüncü grup ise:

“Keşke gereksiz, lüzumu olmayan eşyalarımı atsaydım, daha çok toplasaydım. Her şeyimizi doldursaydık, daha fazla alsaydık” diyerek, fazla almalarına rağmen üzülüyorlar.

İşte bu misalde olduğu gibi, Ahirette bütün insanlarda bunun gibi ağıtlarda bulunacak.

Kafir olan;

- “Keşke iman etseydik, keşke inansaydık da hiç olmasa Cehenneme girdikten sonra iman etmemiz sonucunda Cennete girseydik,ebedi cehennemden kurtulsaydık,”

Mü’min, fakat az sevabı olan;

-“Keşke biraz daha sevap işleseydim de, biraz daha ikrama mazhar olsaydım.”

Mü’min,çok sevabı olan ise;

-“Ah ne olaydı da Makamımı biraz daha yükseltecek bir vakit daha namaz kılsaydım, biraz daha fazla sadaka verseydim,oruç tutsaydım, biraz daha sevap işleyecek ameller yapsaydım...” diyeceklerdir.

Rabbim bu misallerden ders alıp, Ahirette pişman olmayacağımız ameller işlemeyi nasip eylesin....

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GERÇEK GÜN YÜZÜNE ÇIKINCA

-r0;Ah ne olaydı da Makamımı biraz daha yükseltecek bir vakit daha namaz kılsaydım, biraz daha fazla sadaka verseydim,oruç tutsaydım, biraz daha sevap işleyecek ameller yapsaydım...r1; diyeceklerdir.

Rabbim bu misallerden ders alıp, Ahirette pişman olmayacağımız ameller işlemeyi nasip eylesin....
AMİN AMİN...
ALLAH RAZI OLSUN

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Selamünaleyküm;

Allah razı olsun paylaşım için Bu arada Avatarın Hayırlı olsun kardeş:p:p:p

NUHALI06

Kayıtlı Kullanıcı

SAĞOL MECNUN KARDEŞ:D:D

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN....

tugba gunes

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞİM
GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM
İNŞALLAH KEŞKE DEMEYEN BİR GRUP OLABİLİRİZ
ALLAH HEPİMİZİ DOĞRU YOLDAN AYRILMAYANLARDAN EYLESİN.(AMİN)B)B)B)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

AH KEŞKE BİR ON BEŞ SENE ÖNCESİNE DÖNÜPTE O ZAMANDAN BU ZAMANA KADAR YAPMEDIĞIM İBADETLERİMİ YAPABİLSEYDİM KEŞKE..
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM GÜZEL BİR KONU EMEĞİNE SAĞLIK..

mustafa'ya..

Kayıtlı Kullanıcı
dua..

dua..

Allah razı olsun canım kardeşim..

gitarro

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hayırlı ameller ihsan eylesin

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm cumanız mübarek olsun emeğinize sayğık güzel bir kısaydı inşallah azığı çok olanlardan oluruz kardeşim

k.cansu

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzeldi emeğinize sağlık...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah çok sevap alıp da peygamberimizin arkadaşları oluruz cennette :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt