Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Yönetim Duyurusu 7. Bölüm (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu..

Değerli Aziz ve pek muhterem kardeşlerimiz;

Websitemizde son zamanlarda yaşanan bazı olağan üstü olaylar hakkında sizlere bilgi aktarımı için "Genel Yönetim Duyurusu 7. Bölüm" yazılmasına karar verilmiştir.

Anlaşılan o ki Yönetim duyurularımız ya pek dikkate alınmıyor, ya da bazen zamana göre uyulmaya çalışılıyor.

İlk etapda dergi konusu hakkında kısaca izah etmek isteriz.
Yönetim Üst Kurulu Sorumlusu Sayın Admin kardeşimizinde yaptığı yazılı açıklamalarda da belirtildiği gibi "Böyle bir hizmetten Yönetim olarak haberimiz yoktur."
Bizler herdaim böyle hayırlı hizmetlerde uğraşan değerli kardeşlerimize yardımcı olmayı, onların bu yoldaki emeklerine saygı duyarak destek olmayı ve hizmetlerinde ortak olmayı elbette isteriz. Hizmetten kaçınılmaz. Fakat burada anlaşılmayan konu ise, sanki yönetim böyle bir çalışmayı istermiyormuş gibi gösterilmesi, sanki o konuya gerek yokmuş gibi bir izlenim bırakılması ciddi boyutta bizleri üzmüştür. Şahsen kendi işlerimden dolayı pek ilgilenemediğim doğrudur. Bazı önemli sebeplerden dolayı, bazı işlerimde yarım kalmıştır. Ama dediğim gibi böyle mübarek bir hizmet hiçbir zaman red edilemez.
Bu hizmetin öncülüğü yapan değerli kardeşimiz "Aşkâ Mecnun'a teşekkürlerimi sunarım." Admin kardeşimizin de belirtiği gibi böyle bir hizmetin başlanılması için Yönetimden yazılı bir izin alınması gerekmektedir.
Neden izin? Çünkü malesef sizlerde bilirsiniz ki fitne ve fesatçılar 7/24 saat Acil servis gibi bizlerle uğraşıyorlar. Kimileri saldırı, kimileri savcılık suç duyuruları, mahkemeler, ihtarnameler v.s derken elbette ister istemez yıpranıyoruz. Websitemizi kapatma adına çok yönlü çalışmalar yapılmaktadır.
Eposta gönderildiği söyleniyor, doğrudur ama gönderim yalnız yetmez cevabın gelmesinden sonra başlangıcın ve tanıtımın olması gerekirli idi. Bu konuyu aslında kardeşimiz Aşkâ Mecnun bilmesi gerekiyordu.
Bu tip hizmetlerde önümüze engel koyuyorlar. Bunun resmi bir boyut kazanması adına zaten biz uğraşıyoruz. Gerekli ilgili makamlarla irtibat halindeyiz.
Konu çok yanlış boyutlara taşındığını gördüm. Yazılanları okudum ve bugün bu duyuruyu sizlerle paylaşmak istedim.
Bazı kardeşlerimiz üyeliklerinin iptalini istemiş, tabi okuyunca üzüldüm ama isterlerse elbette iptallerini gerçekleştiririz. Önemli olan iç huzuru bulabilmektir. Önemli olan Alemlerin Rabbini tanımaktır. Yer ve zaman önemli değildir. Websitesi ismi de önemli değildir. Bizim kuruluş amacımız websitemiz hep üstlerde olsun, şu kadar üye olsun falan değil, sadece doğru bilgilerle beslenip, uygulamaya alabilmektir. Kıacası dinimizin güzelliklerini bu ortamada yansıtmaya çalışarak uygulamaktır.

Gizli yönetim v.s gibi bir durumda söz konusu değildir. Bir önceki duyurumuzda bunada kısaca değinmiştik. Yönetici olan kişilerin renklerinden ve ünvanlarından belli olur.
Bu hizmet için öncelikle karşılıklı anlaşılması, derginin içeriğinin incelenmesi gibi durumlar olduktan sonra daha güzel bir şekilde işleyişi olabilirdi.
Bizler yinede bu emeğin karşılıksız kalmaması adına kardeşimizin göndermiş olduğu dergiyi inceleme ve araştırma ekibine gönderdik.

Diğer bir konu ise msn konusunun tekrar gündeme gelmesidir. Aslında biz her duyurumuzda özellikle dikkat etmeye çalıştığımız konulardan biri olması rağmen halen soru olarak sorulması okunmadığını düşünerek tekrar etmeyi uygun gördük.
Websitemizde üyelerin birbirlerine ait profili görmeleri yasak, msn gibi ekleme yerleride yoktur. Siteye üye olan ve sizinle irtibatta olan kişilere dikkat ediniz. Size iyi görülerek msn adreslerinizi bir başkasına aktarabilirler.
Bizler dedik ki, Yönetim içersinde olan kişilere dahi bilgilerinizi vermeyiniz. bilgi@islamiyet.gen.tr ve forum@islamiyet.gen.tr adresinden başka hiçbir *@islamiyet.gen.tr adresinde ki epostalara cevap vermeyiniz.

Son olarak; Genel itibari ile bu yaşananları şöyle bir analiz edince Dünya'da neden Müslümanların birlik ve beraberlik içersinde olamadıklarını anlamak belki de zor olmayacaktır. Hangi konularda rengimizin belli olduğunu, tek taraflı savunmalarda diğer taraf dinlemeden, ön yargı mantığı ile ne cümlelerin kurulduğunu hepimiz okumuşuzdur.
Bizler bir konu hakkında bir duyum veya bir haber aldığımız zaman mutlaka tek taraflı değil, olayları dengeleyebilmek ve tam olarak nedenini öğrenmeden yorum yapmamak olmalıdır.
Websitemize önceden emek vermiş, halende farklı yerlerde emek veren kardeşlerimizde sitemizden ayrılmış, üyeliklerinin iptallerini istemişlerdir. Mevla Te'âlâ c.c. hepsinden razı olsun. ALLAH c.c. sıkıntılarını gidersin, hem bu dünyada hemde ahirette güzelikler ihsan eylesin.
Bizlere destek veren veya vermeyen kardeşlerimizden de ALLAH c.c. razı olsun. Yönetimde bulunmayan, bulunmayıda istemeyen sadece sitede uygunsuz mesajları moderatöre bildir butonu ile bile destek veren kardeşlerimizden de razı olsun.

Selam saygı ve dua ile ..
Islamiyet.gen.tr Yönetimi

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim Razi Olsun Kardeşim....

A.e.olun Dua Ile....

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ACIKLAMALARIN İCİN ALLAH RAZI OLSUN ALLAH BU YOLUNUZDA AYIRMASIN RABBİME EMANET OLUN SAĞLICAKLA KALIN

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
sa.admini bu tutumundan dolayı alkışlıyorum a.e.o

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.

GELİN TANIŞ OLALIM
İŞİ KOLAY KILALIM
SEVELİM SEVİLELİM
BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ.

ALLAH aşkına bizler sizleri seviyoruz ve artık üzüntü istemiyoruz.Haydi yuvanıza dönün artık.sizleri çok özledik.selametle.

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum lütfen sitede tad tuz kalmadı ya dönün lütfen.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim Rabbime emanet olun sağlıcakla kalın :T

eyüp1

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun admin kardeş güzel açıklama yapmışsınız.
Sabır bir yere kadar değil her daim olmalıdır.
selametle...

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Essalamun aleykum ve Rahmetullahu ve Berakatuhu
Allah (c.c.) razi olsun açiklama yaptiginiz için.Selam ve dua ile kalin.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Valla cevap yazmiyim diyodum ama yok dayanamadım aşka mecnun kardeşimizin bu sitede en az yönetim kadar hakkı olduğuna inanıyorum bi ayrılık olsa bile böyle bir dargınc ayrılık olmamalıydı emeğe saygı duymak yakışırdı

bugi

Kayıtlı Kullanıcı
Essalamun aleykum ve Rahmetullahu ve Berakatuhu
Allah (c.c.) razi olsun açiklama yaptiginiz için.Selam ve dua ile kalin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt