Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Yönetim Duyurusu 5. Bölüm (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu..

Değerli aziz kardeşlerimiz;
Forum bölümümüz, yeni görünümü ve sistemi ile faaliyete girmiş durumdadır. Eksiklikler elbette var, tamamlanması için ekibimiz gece gündüz çalışmaktadır.

İlk etapda bir yabancılık hissinin söz konusu olması çok doğal. Henüz görünümü tamamlanmayan sitemiz, sistem ve içerik olarak bu şekilde olacaktır inşaAllah.

Kısa soru ve cevaplar:

Soru: Neden siteyi değiştirdiniz? Ne gerek vardı?
El Cevap: Websitemizin özellikle forum köşesine olan aşırı yoğunluktan dolayı ve her geçen gün ALLAH c.c. hazretlerinin izni ile artan üye sayısı kullanmakta olduğumuz forum bölümünde bir ağırlık meydana getiriyordu.
Bu da bilindiği gibi sistemin yavaşlığına ve hatta websitemizin açılmamasına kadar problem veriyordu. Sayfa arası gezintiler neredeyse imkansız hale geliyordu. Alt yapı olarak plandığımız projemiz bugün tamamlanmış durumdadır. Ancak görünüm olarak çalışmalar devam etmektedir.

Soru: Peki yeni sistemde ne gibi özellikler var?
El Cevap: Özellikleri tek tek sıralamakla biteremeceğimizi belirtmek isteriz. Önceki sistemde bulunan tüm özelliklerin yanı sıra, yeni bir çok aktif özelliklerde bulunmaktadır.
Örneğin; Eski sistemde, Türkçe kullanıcı ismi kullanılamıyordu. Veritabanı Türkçe karekterleri kabul etmiyordu. Şimdi ise çok şükür Türkçe karekterler kullanılmaktadır.
Eski sistemde r17; r0; gibi hata mesajları çıkıyordu, " ` işaretlerini o şekilde bir hata koduna çeviriyordu. Yeni sistemde böyle bir sorun da yoktur.
Her konunun kendisine ait seçenekler kısmında, Konuyu Yazdır ve Arkadaşına gönder gibi kısımları mevcuttur. Eski sistemde böyle bir özellik yoktu.
Kategoriler daha anlaşılır bir şekilde ve yazı boyutlarıda belirgin bir şekilde bulunmaktadır. Konu açarken ve cevap yazarken daha kullanışlı panel mevcuttur.
Büyük şekilde olan resimler, sitenin kaymasına sebeb oluyordu, Yeni sistemde otomatik boyutlandırma yapılarak, istenildiğinde orjinal boyutlara ulaşılabiliyor.

Soru: Bende forum saati yanlış görünüyor neden olabilir?
El Cevap: Saat ayarlarınızın için Kontrol paneline girerek Seçenekleri Düzenle bölümünden (GMT +2 olarak) ayarlayınız. Yaz / Kış Sezonu kapat seçeneğini işaretleyerek kayıt ediniz. Problem giderilmiş olacaktır inşaAllah..

Soru: Eski sitede avatarım vardı, fakat burada göremiyorum?
El Cevap: Kontrol paneline girdikten sonra, Avatarı Düzenle kısmından yeni bir avatar yüklemeniz (upload) gerekmektedir.

Soru: Eski sitede mesajları ve açmış olduğum konuları takip edebiliyordum, bu sistemde varmı?
El Cevap: Evet, bu sistemde daha düzenli bir şekilde mevcuttur. Örnek resimde verilmiştir.
ornek.png

***​

Forum içersinde uygunsuz olan mesajları
report.gif
butonuna basarak, moderatöre bildirebilirsiniz.​

Çalışmalarımız devam ediyor. Anlayışınız için ALLAH c.c. hazretleri razı olsun inşaAllah.

Profil Ayarları için buraya tıklayınız.

Selam ve dua ile ..​

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
S.A.ALLAH razı olsun açıklamalar için.Ama ben fazla açık sözlüyüm,diğer sitelere benzemiş,orjinal bir sadeliğimiz vardı.İnşaallah alışırız,ama benim kendi adıma umudum yok.A.E.O.

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBREKATUHU..
DEĞERLİ SİTE YÖNETİCİLERİ,EVET FORUMDA DOLAŞIRKEN BİYAVAŞLAMA VARDI,ARTIK O YOK ÇOK ŞÜKÜR..DAHA HIZLI..

teşekkürlerimi sunarım..:)

DİĞER SİTELERE BENZEME KONUSUNA GELİNCE,BU SİTEYİ ONLARDAN AYIRAN TEK ÖZELLİK BENCE YARDIMLAŞMA VE PAYLAŞIMLAR VE YORUMLARDIR..
SELAM VE DUALARIMLA..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam,selamun aleyküm;
evvela sözlerime helallik isteyerek başlayayım..dün sitenin yeni versiyonunu gördükten sonra refleksle ''bu ne,ne olmuş burada'' dedim ve açıkçası baya bi yabancılık çektim..gerçi halen de öyleyim ama bu duyuruyu okuyunca kalbime bi ferahlık geldi..çünkü hiçbirşey sebebsiz yapılmaz ve herşey bir hikmete binaen yapılır bir kez daha görmüş olduk bu vesile ile..ama insanlık olarak çoğu zaman bunu idrak edemiyoruz malesef..mesajı okuduktan sonra birçok üyenin olmasına ve her daim artmasına can-ı gönülden çok sevindim ve bu artış inşaAllah hayırlı ve istikametli bi şekilde ilerler dedim..hani evsahibi(burayı bir ailem ve evim gibi gördüğüm için bu tabiri kullandım)evine nasıl yabancı kalırsa bizler de dün aynı öyle olduk ve baya bi şaşırdık..gelen tepkileri emeğe saygısızlık olarak değil de,insanların gönül bağladıkları sitenin (adeta) tamamen değişmesinden ötürü oluşan refleks olarak algılayın inşaAllah..görünüş çok önemli değil muhakkak ama eski hali daha bi sade ve daha bi sıcaktı sanki..muhakkak şekillerin ve suretlerin bir önemi yok ama insanlık olarak alışkanlıklarımızdan vezgeçmemiz pek kolay değil malesef..ne demeli hayırlısı olsun inşaAllah..bu değişim ve gelişim süresini en hızlı ve kayıpsız bir şekilde atlatırız umarım..ben halen alışamadım ama inşaAllah bundan sonra biraz daha alışırız ve güzel paylaşımları okur ve vesile oluruz..bugün bu mesajı okuyunca dün yazdıklarım geldi aklıma ama bir kez daha gördük ki herşeyde bir hayır ve bir hikmet var..emeğe saygısızlık mı yaptım acaba diye düşünürken buradan bu yazıyı yazarak helallik isteyeyim dedim..emeğinize sağlık..Rabbim emeği geçenlerden ebediyen razı olsun..Rabbim bundan sonraki dönemlerde yar ve yardımcımız olsun inşaAllah..Hakkınızı helal ediniz,hayırlı akşamlar..selamun aleyküm,Allaha(c.c.)emanet olunuz..

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm erkan kardeşim ellerinize sağlık şimdi daha iyi olmuş site biraz karışık ama önemli değil yakında cözeriz allaha emanet ol kardeşim

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum çalismalariniz için ALLAH sizlerden razi olsun bende gorunce pek sasirdim ama simdi biraz karisik olmus gibi yani benim sahsi fikrim bu bu forumun en aktif konualri ana sayfada iyiydi. çunki ben bilgisayardan pek anlamiyorum ve konulari sitenin bu yeni haline alisana kadar sanirim baya bi kaçiracam ama olsun hizlilik konusunda çok iyi olmus çalismalarinizda kolayliklar dilerim

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm;Erkan kardeşim elinize sağlık,Allah c.c. razı olsun bir paylaşım ortamı yaratamışsınız; fakat ben bir türlü çözemedim bu forum alanını. Siz yetkili olarak yardımcı olabilir misiniz?

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamün aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatühü ve Mağfiretihi ve Hidayetihi ebeden ve daimen İnşaAllah-u Teala...Çok Güzel olmuş emeği geçen geçmeyen tüm arkadaşlardan Allah C.C. razı olsun..Allah C.C. yolunda yapılan herşey güzeldir.Selametle.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net
S.A. ERKAN BEY KARDEŞİM,
Sitenin yeni versiyonu hayırlı uğurlu olsun, inşaallah emeklerinizin karşılığını bu dünyada ve ahirette hakkıyla alanlardan olursunuz.
Benim merak ettiğim, sitenin giriş sayfasındaki "SİTE REKLAMLARI" kısmınınm dizaynını sizmi yaptınız yoksa, sizin bilginiz dışındamı oldu. Çünkü oradaki müstehcen görüntüler siteye kesinlikle yakışmıyor. İnşaallah bu bir virüs olayıdır.
k.s.e.o.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net
s.a.
İlginçtir, şimdi yorum yazdıktan sonra tekrar ana sayfaya döndüğümde o müstehcen görüntüler gitmişti.
Demekki dışardan olan bir şeymiş. Zaten deminki yorumumda silinmiş olduığuna göre meselede yoktur demekki.
k.s.eo.

UBEY

Kayıtlı Kullanıcı
s.a çok mükemmel olmuş ALLAH razı olsun

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğe Saygi

Emeğe Saygi

S.A. SİTEMİZİN KULLANIMININ İLK ZAMANLARDA ALIŞMAK ZOR OLSADA YAPILAN EMEKLER İLE GÜZELE GİTTİĞİNE İNANIYORUM BAŞLARDA ELEŞTİRSEKTE ARTIK ZAMANLA ESKİYİ ARATMIYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR VE ÜYE ARKADAŞLARIN YAPILALAN EMEKLERE SAYGI DUYACAĞINI VE İYİ DÜŞÜNCELERİNİ YAZACAĞINA İNANIYORUM HERKESTEN ALLAH'RAZI OLSUN SAĞLICAKLA ALLAH'AEMANET OLUN.

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı
sa
bu guzel kanalın guzellıklerı daıma devam eder inşallah..acıklamalarınızdan dolayıı teşşekkrler..
allah yar ve yardmcımız olsunnn
selametle..

adl

Kayıtlı Kullanıcı
yeni siteyi yapanlardan ALLAHrazı olsun.önce biraz zorlandım ama olsun.

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
Sitenin Eski Haline Daha Yeni Yeni Alişiyordum Ki Değiştirdiniz. Neyapalim Bizde Bu Halini Artik Yavaş Yavaş çözmeye çalişiriz ...

Ama Bu Hali Güzel Olmuş.
Allah Razi Olsun...
Selam Ve Dua Ile

Y.e.K.M

Kayıtlı Kullanıcı
s.a

Erkan kardeşim allah razı olsun çok güzel olmuş site ellerinize sağlık...:B

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm Adana dışında olduğum için siteye girme imkanım olmadı site bayağı bir değişmiş maalesef ben siteye doğru düzgün giremiyorum aradığım yerleri bulamıyorum mesela dua köşesine ve daha önceki mesajlarıma gireceğim maalesef tam anlamıyla ulaşamıyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Selam ve dua ile...

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Selam Aleyküm Adana dışında olduğum için siteye girme imkanım olmadı site bayağı bir değişmiş maalesef ben siteye doğru düzgün giremiyorum aradığım yerleri bulamıyorum mesela dua köşesine ve daha önceki mesajlarıma gireceğim maalesef tam anlamıyla ulaşamıyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Selam ve dua ile...

Aleyküm selam, açmış olduğunuz konulara ve cevaplamış olduğunuz bölümlere ulaşabilmeniz için kullanıcı isminiz altında ki "Toplam Konuları:" , "Toplam Mesajları" linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz veya Arama kısmına tıklayarak arama yapmak istediğiniz kelimeyi girerek sonuca ulaşabilirsiniz.

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN ERKAN KARDEŞ ŞÖYLE Bİ ŞEY YAPSANIZ..
YORUMLARIMIZIN ALTINDA İMZALARIMIZ OLSA.KARDEŞİM BİDE ÖNERİ YAPACAKSAK KONUYU NEREYE AÇMALIYIZ ALLAH RAZI OLSUN HARİKA Bİ SİTE ALLAH SZİN GİBİLERİNİ ÇOĞALTSIN AMİN ECMAİN

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
ALLAH RAZI OLSUN ERKAN KARDEŞ ŞÖYLE Bİ ŞEY YAPSANIZ..
YORUMLARIMIZIN ALTINDA İMZALARIMIZ OLSA.KARDEŞİM BİDE ÖNERİ YAPACAKSAK KONUYU NEREYE AÇMALIYIZ ALLAH RAZI OLSUN HARİKA Bİ SİTE ALLAH SZİN GİBİLERİNİ ÇOĞALTSIN AMİN ECMAİN

Amin, ecmâin. İmza bölümümüz aktif idi. Şuan da sisteme bazı kısıtlamalar getiriyoruz. Örneğin; İmza bölümüne konulan resimlerin ebatları büyük olunca açılan konu ve yazılan mesajları takip etmek güç oluyordu. Kısa bir sürede İmza bölümümüz tekrar aktif hale gelecektir inşaAllah. Fikir, projeleriniz ve Şikayetleriniz için buradan bizlerle irtibata kurabilirsiniz. Hayırlı bayramlar dilerim.

Selam ve dua ile ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt