Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Uyarı..!! (1 Kullanıcı)

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Değerli kardeşlerim,

Sizlerinde bildiği gibi herkesin kendine göre bir sıkıntısı var ve bu sıkıntıları yeri geliyor bur da paylaşıp yardım istiyoruz.Geçenlerde bir
kardeşimiz maddi yardım istemek için konu açmış ve verilen cevaplarda hayli bir kırılmış.Unutmayalım ki yarın bizlerinde ne olacağı belli değil
o yüzden verdiğimiz cevaplara dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum.Maddeler halinde yazalım ve sizlerde isterseniz eklersiniz.

1.Kendimizi bir an için karşı tarafa koyalım ve karşı tarafın durumunu ve hassasiyetini anlamaya çalışalım

2.Düştüğü durumdan dolayı suçlayıcı bir tavır değil çözüme yönelik tavır takınalım

3.Eğer konu maddiyat ise ve zengin iseniz zekat vermemiş iseniz bu kişiye zekat verebilirsiniz

4.Gerçekten o kişinin yardıma ihtiyacı olabileceğini ve bu konuda son derece samimi olabileceğini unutmayın

5.Gerekirse telefon isteyip görüşelim

6.Müslüman niyeti üzerinedir.Diyelim ki kandırıldınız hiç önemli değil yardım ettiniz o niyetle alırsınız sevaplarınızı ayrıca kandırıldığınızı
öğrendiğinizde üzüldünüz sabır ettiniz ve helal ettiniz yine sevap kazandınız.

7.Şüphede iseniz site yöneticilerinden yardım isteyiniz.

8.Bu sitede her bölgeden bir arkadaş var eğer kişinin bulunduğu yerde bu siteden yada başka bir arkadaş varsa yardım
isteyenin durumu hakkında birebir bilgi alabilirsiniz.

şimdilik aklıma gelen bunlar..

Slm ve Dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt