Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GEÇTİ ARTIK GeÇTİ (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
GEÇTİ ARTIK GEÇTİ

Aman Allah'ım neredeyim ben? Daha birkaç saat önce hasta yatağıma yatmıyor muydum? Şimdi neler oluyor? Neden çevremdekiler ağlaşıp duruyor böyle ve neden bu bezlere sarıldım? Aman Allah'ım yoksa!! yoksa bu bez kefen mi? Evet evet bu ağlayanlar çocuklarım, karım ve annem değil miydi? Evet şimdi tabuta koyuluyorum. Demek buraya kadarmış. Oysa ki daha yapacak çok işim vardı. çocuklarımı büyütüp ileride emekli olduktan sonra köşeme çekilecektim. Allah'ım ne olur bir şans daha ver.

"Geçti artık geçti" diye bir ses işittim o anda.

Allah'ım sana karşı da görevlerimi yerine getirememiştim. Ama emekli olduktan sonra Hacca gidecek ve Namaza başlayacaktım. Allah'ım ne olur bir şans daha ver

Aynı ses yine "Geçti artık geçti" diyordu

Dışarıda yağmur yağıyor ve tabutun tahtaları arasından kefenim ıslanıyordu. Musalla taşına koyuldum işte. Hoca

"Merhumu nasıl bilirdiniz?" diye sorduğunda

"İyi bilirdik"sesini topluca söylüyorlar ve tabutuma yakın olan o kahvedeki arkadaşlarım

"merhum da tam ölecek günü buldu" diye söyleniyorlardı. Evet yine eller üstünde taşınmaya başlanmıştım. Tabutun eğik şekilde taşındığından dolayı evimin yakınındaki mezarlığa gittiğimi anlamıştım. Durduğumuza göre artık mezarın başında olmalıydık.

Tabut açıldı ve arkadaşlarım beni tutup yağmurdan içine su biriken mezara koydular.

"Allah'ım ne olur bir şans daha ver" diye dua ediyor bir yandan da kıpırdamaya çalışıyor ve beni buradan çıkarmalarını istiyordum. Ama yine aynı ses

"Geçti artık geçti" dedi.

Mertekler de üzerime yerleştirilmişti ve arkadaşlarım birbirleriyle yarışırcasına üzerime toprak atıp bir an önce gitmeye bakıyorlardı.

Toprak atıldığında çıkan ses gök gürültüsünü andırıyordu.

"Allah'ım ne olur bir şans ver Senin istediğin gibi bir insan olacağım. Ama yine aynı ses

"Geçti artık geçti" diyordu.

Birden fırladım ve yatağımda terden sırıl sıklam olmuştum. Allah'ım sana çok şükür ki bu bir Rüyaymış. Başımda doktor "Geçti artık geçti" diyor ve terimi siliyordu.

İşte hayatımızda yapacağımız şeyleri hiçbir zaman ileriye atmamalıyız.Çünkü bizim böyle bir şansımız olmayabilir ve gerçekten bizim için "Geçti artık geçti" denilebilir.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim eline gönlüne sağlık allah razı olsun allaha emanet olun

hacet

Kayıtlı Kullanıcı
S.aleyküm Allah Razi Olsun Vakit Geç Olmadan ölüm Bizi Yakalamadan Hayatin Kiymetini Bilmek Lazim Er Yada Geç ölümle Tanişacaz

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt