Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Geçim sıkıntısının sebebi ne olabilir? (1 Kullanıcı)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Allah adamına;

- Efendim, geçim sıkıntısı çekiyoruz. Sebep ne olabilir? diye sordular bir gün.

Cevaben;

- Namaz kılmamaktandır, buyurdu.

Ve şunu anlattı onlara:

Sahâbeden biri, bir gün Efendimize gelerek;

- Yâ Resûlallah! Kazancım bol. Ama geçim sıkıntısı çekiyorum, diye dert yandı.

Sevgili Peygamberimiz sordu:

- Evinizde namaz kılmayan var mı?

- Yoktur yâ Resûlallah.

- Komşularınızdan var mı?

- Yoktur.

- Ya mahallenizde?

- O da yoktur.

- Pekâlâ, bir araştır bakalım. Mahallenizden namaz kılmayan biri geçmiş mi acaba?

Araştırıp geldi tekrar.

- öyle biri geçmemiş yâ Resûlallah.

- Yine de bu bereketsizlik, namaz kılmamaktandır, buyurdular.

O sahâbî, bir müddet sonra yine gelip;

- Yâ Resûlallah, geçen gün, namaz kılmayan birinin cenazesi geçerken, tabutu bizim evin duvarını çizmiş, diye arzetti.

Buyurdular ki:

- işte sebep bu. O duvarı yıkıp yeniden yapın!

Denileni yapınca, bereket geldi eve..

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
emegine saglık ...selam ve dua ile

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razi olsun

lanazir

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim evet geçim sıkıntısı aslında insana huzur vermeli çünkü Allah c.c şöyle buyurmuştur: ''ben dünyada salih kuluma sıkıntı veririm ki diğer tarafta ferahlığa koyayım'' bence parayı sevenler NEBİ EYYÜBÜN hayatını okusun ondan sonra dünyaya bir kibrit çöpü gözüyle bakar herşey mal mülk değildir Allaha zikredebildiğimiz için şükredelim sıhhat yerinde olsun yeter.Allah cennete giden yolunuzu kolaylaştırsın kardeşlerim esenlikle...

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun sizden.
ibret verici bir olayi bilze paylasmissiniz.YUCE RABBIM bizi namazdan ayirmasin insaallah.
hakkina laik bir kul olmayi bizlere nasip etsin insaallah.(amin)...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
guzel kardeşim
evımızın bereketını versın allah daıma amın
onemlı olan eve gıren mıktar değıl onemlı olan evın bereketıdır
helal kazanç ve paylaşmaktır
şükretmek ve namaz kılmaktır
emeğıne sağlık kardeşım
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm cerennurum kardeşimiz...
kusura bakmazsanız konunun kaynağı mevcutmudur acaba?

aleykümselam kardeşim ne kusuru bende başka bir sitede okudum namazın önemini anlattığı için paylaşmak istedim kaynağını bilmiyorum sizin gibi bilgili kardeşlerimiz bilmiyorsa demekki uydurma heralde

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm emeyine sağlık kardeşim çok güzel bir paylaşımdı namazın bereketi hepimizin evinde olsun inşallah

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm cerennurum kardeşimiz...
ben bu hadisi daha önce farklı bir versiyonda dinlemiştim...fakat açıkçası içime sinmeyen tarafları olmuştu bu hadisin...uydurma gibi gelmişti...sizde kaynak yazmayınca uydurma olabileceğini düşündüm...
bu hadisi sahih olarak düşündüğümüzde günümüze uyarlarsak yatacak yerimiz betimiz bereketimiz kalmazdı herhalde...çünkü bu hadise göre bugün bir tabutun dahi oturduğumuz binaya dokunması halinde bereketsizlik haline gelecekse zannediyorumki memlekette çok çok az sayıda hanede bereket olur...çünkü bırakın binaya namazsız birisinin tabutunun sürülmesini,oturduğumuz binanın içinde dahi çok kişi namazını kılmaz halde...
hatta çoğumuzun evinde namaz kılmayanlar çok fazla...
bunun dışında hadiste geçen haliyle peygamber efendimizsav soruyor mahallesinden namaz kılmayan birisi geçmişmi diye?eğer geçmişse sebep bu olacak...bugün mahallesinden namaz kılmayan geçmeyen kimse yoktur herhalde...böyle düşünürsek memlekette bereketli ev kalmaz...
bu yüzden bu hadise kuşkuyla yaklaşmıştım...
ama sahih bir kaynaktansa bu sözlerimide geri alırım...

kusura bakmayın cerennurum kardeşim...forumunuzuda bu şekilde işgal etmiş oldum ama...selam ve dua ile....

estağfurullah sizlerin sayesinde bilgileniyoruz söyledikleriniz çok doğru allah razı olsun

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
eyvah eyvah
şükür ben ALLAHIN izniyle kılıyorumda ooo iş etrafa kaldıysa zor yağni
rabbim yardım etsin

selametle........

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı
Ay çok saçma anlattiklariniz.peygamber efendimiz namaz kilmayi emretmiştir.ama
bu şekilde bir hadiseyle anlatmamiştir.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm arkadaşlar;dün mukabelede hocamız Taha suresinden bir ayeti açıkladı.Ayet mealen şöyle:
Ama kim Benim zikrimden yüz çevirirse kitabımı dinlemez ve Beni anmaktan gaflet ederse, ona dar bir geçim vardır ve Biz onu kıyamet günü kör olarak diriltir, duruşmaya getiririz.(Taha 124)

selam ve dua ile

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum cerennur abla.Bana bu hikaye biraz çiğ geldi.Kaynakta yok hem.Öyle insanlar varki namazsız niyazsız ama zengin.Rızkı veren allahtır.Ve dilediğini zengin eder.Elbetteki namazsız evler kabir gibidir.Namazsız evin,Besmelesiz yapılan herşeyin bereketi yoktur.Günümüzde kılmayan çokki namaz.Ki ozaman herkesin evinde bereketsizlik hakim olması lazım.Okuduğumuz,duyduğumuz herşeyi yutmayalım...

Yinede emeklerine sağlık.Allaha emanet olunuzB)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum cerennur abla.Bana bu hikaye biraz çiğ geldi.Kaynakta yok hem.Öyle insanlar varki namazsız niyazsız ama zengin.Rızkı veren allahtır.Ve dilediğini zengin eder.Elbetteki namazsız evler kabir gibidir.Namazsız evin,Besmelesiz yapılan herşeyin bereketi yoktur.Günümüzde kılmayan çokki namaz.Ki ozaman herkesin evinde bereketsizlik hakim olması lazım.Okuduğumuz,duyduğumuz herşeyi yutmayalım...

Yinede emeklerine sağlık.Allaha emanet olunuzB)

aleykümselam canım kardeşim evet kaynakta yok heralde bende sadece namazın önemini daha iyi anlayabilmek için paylaştım yoksa işimiz namaz kılmayanlara kalırsa aç kalırız selametle kardeşim hayırlı ramazanlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt