Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Foruma Resim,Video ekleme (1 Kullanıcı)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH celle celalühü'a hamd eder, Efendimize salat ve selam ederim (eskiden kitaplar hep böyle başlarmış ne güzel :))

Bazı kardeşlerimiz foruma resim eklemede sıkıntılarının olduğunu söylüyor onlara yardımcı olmak amacıyla bu konuyu açıyorum
inşaALLAH hayırlı resimler,videolar eklenir :)

Temeli atalım :)
öncelikle şunu bilmemiz lazım dosyaların net ortamında görüntülenmesi için öncelikle sunucuya ihtiyacımız var. internetetteki dosyalar zaten sunucuda yüklü olmuş oluyor sunucuya eklemeye gerek yok.
adresini alıp paylaştığımızda sadece adresini foruma eklemiş oluyoruz resim yine aynı yerinde.

biz adresi girince oradan indiriyor ve wep tarayıcımız çözümlüyor bizde ne varsa görüyoruz.

yani bilgisayarımızdaki fotoğrafın adresini kopyalarsak olmaz o bilgisayarımızdaki adresidir.
örnek olarak C:\decüment settings\deskop\resim gibi bu da wep tarayıcıda görüntülenir fakat sadece sizin bilgisayarın tarayıcısında görüntülenir.

eğer kendi bilgisayarınızdaki bir fotoğrafı net ortamında paylaşacaksanız:
HizliUpload.com - Ücretsiz Resim Yükleme Servisi
buraya veya bunun gibi onlarca site var upload ederek net ortamında paylaşabilirsiniz

mozilla google chorome gibi tarayıcılarda resme sağ tıklayınca direk orada konumunu kopyala veya adresi al çıkar.

video da aynı şekilde fakat üye olmadan eklenen bir site yok sanırım.

Video lu anlatım

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımın için teşekkürler ibra.

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
ne zamndır burdayım kardeşim hala yapadım :)beceremdim:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt