Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

format atmak isteyen kardeşler (1 Kullanıcı)

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler ilk önce elinizde windows xp ve driver cd leri olmalı diğer işlemler aşağıda verilmiştir
Windows XP'ye Format Atmak, XP Repair ve XP Kurmak -Resimli - Geniş Kapsamlı Doküman ve Makale Sitesi
eğer anlatılanlara harfiyyen uyulursa format atılmış olur... ama bazı uyarılarda bulunmak isterim
genelde format c sürücüsüne atılır ve biz kaybolmasını istemediğimiz belgeleri d sürücüsüne kopyalayıp formattan sonra tekrar kullanabiliriz....
bu şekilde virüs temizlenmiş olduğundan saklanan belgeler herhangi bir sorun yaratmaz
adresteki 16. maddeye dikkat edin
yani önyükleme için herhangi bir tuşa basın dediğinde basmayın...
bende format attıktan sonra sonra siteyi buldum..
ODTÜ bilgisayar mezunu bir arkadaşımın yönlendirmesiyle format atmıştım.. gerçekten sitede yazılanar bizim yaptığımızla aynı.....
ama formattan sonra bilgisayarı tekrar yapılandırmanız gerekecek...
sitede yapılandırma anlatılmıyor.. o da şu şekilde;
driver cd sini takın, bilgisayarıma gelip sağ tıklayın yönete gelin.aygıt yöneticisine gelin ve soru işareti olanların üzerine tıklayıp driver cd sinden yükleme yapın...
DİKKAT; xp cd si sahte olmasa iyi olur benimki sahteymiş şu an düzeltemiyorum ve bu yüzden bazı programları kullanamıyorum....
bu sorunu da nasıl izale edeceğimi öğrenince sizlerle paylaşırım inşaallah.....

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
hayrına birisi benimkisini formatlasa fena olmaz :)latife bir yaana teşekkürler paylaşım için

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
arkadaşlarr bir gerçeği paylaşacağım :)

2.5 senedir evimde pc varr. en az 10 kere format attırdım bilgisayarcılara ben hiçç format atmayı öğrenmedim nedense gerek duymayıp para bayıldım :) Bugün format atılması gerekiyordu para yoktu bende eh dedim kaldın ne yapacann az buçuk birşeyler biliyordum... kendi kendime format attım ilk defa.Başardım nasıl başardım bende bilmiyom pc bomba gibi...20-30 ytl cepte kaldı yani ve artı formatı artık kendim atacam isteyene..parasız format atarım :)

ruzigaar

Kayıtlı Kullanıcı
format atan arkadaşların da Acronis True image ve Norton Ghost gibi programları kullanmalarını tavsiye ederim.

odtulu.seyma

Kayıtlı Kullanıcı
benim pc 2 ayda bir formatlanıyo bilg servisi format başı 40 ytl alıyodu ama bu bilgi ile sağol kardeşim kardayım artık...:D:D:D

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
cok saolun öğrenmiş oldum.....

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim inşallah yapabilirim yanlız bir sorunum daha var ben bu cd leri nerden bulucam

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
DİNCİ kardeşim zaten driver cd si size bilgisayar verildiği zaman verilmiş olmalıydı...eğer yoksa bilgisayar modelinize uygun driver cd lerini internetten temin edin.... xp cd sine genelde her yerden ulaşılıyor ama çoğu kaçak oluyor..
bunu yasallaştırma işlemini de öğrenebilirsem bunu da aktaracam..
ama zaten kaçak xp dahi olsa işe yarıyor.sadece bazı programlar kullanılamıyor..........

YASİN G.

Kayıtlı Kullanıcı
ya kardeşim o norton ghost programı ne işe nasıl kullanılır

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bu güne kadar ortalama 5000 defa format atıp, windows kurdum diyebilirim.

Norton Ghost 14 var bende. Söyle tarif edeyim. Bilgisayarını baştan yeniden kuruyorsun. Tüm driverler, programlar, güncellemeler... aklına gelebilecek bütün ayarları yapıyorsun.
O esnada tarih diyelim ki 01.01.2009. Ghost programı ile tüm sisteminin imajını alıyorsun. Ortalama 1 yada 2 gb büyüklüğünde bir imaj dosyası oluşturuyor. Onuda cd ye yazıyorsun. Zor günler için saklıyorsun.

Aradan 7 ay geçti. Tarih 01.07.2009 bilgisayarın göçmek üzere, virüslerle başın dertte, hiç bir program doğru düzgün çalışmıyor. Bütün olumsuzlukları düşünebilirsin. Ve şimdi 01.01.2009 aldığın imaj dosyasını çalıştırıyorsun. Ve sistemin 01.01.2009 tarihine geri yüklüyorsun. Ve sistemin yeni windows kurulmuş olarak ve bütün güncelleöelerle beraber tüm programlarda yüklenmiş olarak açılıyor.

Ghost kullanımı anlatmak biraz uzun. Onuda araştırırsan bulabilirsin.

Umarım yardımcı olmuşumdur...

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
format atmak yıpratıyor hdd yi derler ama bence rahatlatıyor:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt