Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fırında Patates Kızartması (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
6209743495_3b3c97f407.jpg

Fırında patates kızartması oldukça kolay yapılan ve yağda kızartmaya göre çok daha hafif bir kahvaltılık. Fırında yapıldığı zaman, közde pişirilmiş patatesin tadı geliyor.

Fırında yağsız patates
Eğer bütün olarak pişirecekseniz, patatesin yan tarafından ince ince dilimler halinde kesiyorsunuz fakat tamamen kesilmeyecek.Aralarına tuz serpip bir tepsiye koyun ve direkt fırına koyun. 200 derecede patatesler yumuşayana kadar pişirin.
Az yağlı patates kızartması
Patatesleri iyice yıkayın. Kabuklarını soymayın. Dilimleyin, biraz yağ ve tuz ekleyip karıştırın. Tepsiye döküp yayın. Yine 200 derecede kızarana kadar pişirin.
6209742033_176a496fb5.jpg

http://cahidejibek.com/2011/09/15/firinda-patates-kizartmasi/#comment-42089

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel çok beğendim teşekkürler paylaşım harika.ama maalesef kızartmadan vazgeçemiyorum nekadar zararlı olduğunu biliyorum ama yinede yiyorum:( en sevdiğim şey diyebilirim

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Afiyet olsun canım.Fırında az yağlı yap sende.Kilo sorunun olmasa bile damar tıkanıklığı ve kolestrol yapıyor şu an çıkmasada ilerleyen yaşlarda meydana gelmekte

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Afiyet olsun canım.Fırında az yağlı yap sende.Kilo sorunun olmasa bile damar tıkanıklığı ve kolestrol yapıyor şu an çıkmasada ilerleyen yaşlarda meydana gelmekte

teşekkür ederim:)kilo sorunum yok hatta almam gerekiyo diyebilirim çok yemek yiyen biri değilim.ama kızartmaya asla dayanamam ve anneme sürekli yaptırırım:)evet maalesef biliyorum lisede gıda bölümü okuduğum için nekadar zararlı olduğunu çok iyi biliyorum.fırında yapmakta çok güzel oluyo ama maalesef işte alışkanlık kızartma daha çok tercih ediliyor

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın onun tadı başka.Kayınvalidem vefat edene kadar bizde haftada mutlaka kızartma olurdu.Vefat ettikten sonra ben yapmaz oldum çünkü kızımda kilo sorunu baş gösterdi.Çocuk sürekli bu tarz şeylerle beslenirse bu kötü sonuçlar doğuruyor.Toplasam 10 yıldır 20 defa ancak yapmışımdır kızartmayı.Ki bende 2 doğum yaptım ne kadar dikkat etsemde çok şükür alıp başımı gitmedim ama bir 5 kilo fazlam var o yüzden genelde fırın tercih ediyorum.:D:D
Hem patatesi saç sağlığımız için haşlayıp tüketelim.Saç dökülmesini müthiş önlüyor.Kabuklarını iyice yıkayıp öyle haşlayalım ve soymadan tüketelim.Yada fırınlayalım faydasını görecekler saçlarından muzdarip olanlar:)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın onun tadı başka.Kayınvalidem vefat edene kadar bizde haftada mutlaka kızartma olurdu.Vefat ettikten sonra ben yapmaz oldum çünkü kızımda kilo sorunu baş gösterdi.Çocuk sürekli bu tarz şeylerle beslenirse bu kötü sonuçlar doğuruyor.Toplasam 10 yıldır 20 defa ancak yapmışımdır kızartmayı.Ki bende 2 doğum yaptım ne kadar dikkat etsemde çok şükür alıp başımı gitmedim ama bir 5 kilo fazlam var o yüzden genelde fırın tercih ediyorum.:D:D
Hem patatesi saç sağlığımız için haşlayıp tüketelim.Saç dökülmesini müthiş önlüyor.Kabuklarını iyice yıkayıp öyle haşlayalım ve soymadan tüketelim.Yada fırınlayalım faydasını görecekler saçlarından muzdarip olanlar:)

haklısınız evet anladım doğru kilo sorunu olunca çok dikkat etmek gerekir iyi yapmışsınız önleminizi almışsınız ne güzel herkes sizin kadar duyarlı olsaydı ülkemizde bukadar çok obez çocuklar olmazdı.benim ciddi boyutlarda saç dökülme sorunum var dediğinizi yapıcam inşallah iyi gelir patatesi çok seviyorum o şekildede tüketebilirim çok teşekkürler:)

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
Vazgeçilmez patates kızartması...
Enfes leziz....
Canım cektı bak oruclu oruclu:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt