Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fikirlerinize ihtiyacım var (1 Kullanıcı)

pazar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm arkadaşlar.

Bana lütfen biraz fikir verin.Evde hiç huzur yok.Ailede neredeyse hiç kimsenin fikirleri birbiriyle uyuşmuyor.İşten eve geldiğimde hep üzerimde huzursuzluk oluyor, durduk yerde bile geriliyorum sanki.Bu evdeki stres,anlaşmazlık çok rahatsız ediyor beni.

Neyi yanlış yaptığımı bilmiyorum düşün düşün içim kararıyor.Kendim hakkında konuşmayı gerçekten sevmem ama çevrede kime sorsalar dürüstlüğümü, düzgünlüğümü efendiliğimi söylerler.Yalanla vs hiç işim olmaz.Ahlaki değerler hep ön plandadır benim için.Her konuda bağlı kalmaya çalışırım.Ama nedense dediğim gibi evde hiç huzurum yok, iş konusunda hiç şansım yok.Çok ezildim ses çıkarmadım sabrettim ama yine de işte büyük haksızlıklara uğradım ve bunlar beni gün geçtikçe asileştiriyor gibi geliyor.Kendimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum ama gerçekten çok daraldım.Bana lütfen fikir verin

_YUSUF_

Yönetici
AleykümSelam
Problem olarak düşündüğünüz olaylara birde aile bireylerinizin gözünden bakmayı deneyin.
Belkide onlar haklı olabilirler.

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
Bunun sebebi ruhunuzun sıkkınlığı olabilir Allah-u Teala ruhu nefs'e aşık etmiştir.Eğer siz nefsinize uyuyorsanız ruhunuz sıkılır kalbiniz hastalanır.Nefs'i ve arzu isteklerinizi bırakıp ruhunuzu beslerseniz belki ozaman huzurlu olabilirsiniz.Buda ancak Allah-u Teala'yı zikr etmekle olur.Namaz kılmak,tesbih etmek,Zekat vermek mesala bir ilim kitabı alıp her akşam okusanız bunun çok faidesi olur merakınız artar Ahiret sevgisi artar böylece işin nereye varacağını bilirseniz huzurlu olabilirsiniz.Eğer Allah-u Teala'yı unutacak işlerle uğraşırsanız ruhunuz sıkılır.Allah-u teala'yı unutacak dünya işlerini bırakmalısınız tv,bilgisayar vs gibi şeyler bunları bırakmalısınız.Ben ailemle fikirlerim çoğu zaman uyuşmaz haklısınız derim geçerim bunu fazla kafaya takmamalısınız...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt